Українські боксери на початку серпня продовжать торувати складний шлях на Ігри в Бразилії

03 серпня 09:37
Переглядів: 365
сосновський

Цього року стартував відбір на Олімпійські ігри 2016 року в Бразилії

Однією з найскладніших схем кваліфікації на Ігри є боксерська. Щоби потрапити на ліцензійні турніри, представникам цього виду спорту потрібно пройти не тільки національне сито, а й європейське. Про це «Газеті» розповів головний тренер національної збірної України Дмитро Сосновський.

На чемпіонаті України визначили лідерів вагових категорій, які змагатимуться за олімпійські ліцензії. Але на ліцензійний турнір ще потрібно кваліфікуватися на Європейських іграх чи чемпіонаті Європи.

Раніше головним стартом олімпійського циклу, який триває чотири роки, були Ігри. Крім того, були ще чемпіонати світу та Європи — ці турніри відбувалися через рік. За словами Дмитра Сосновського, така система є ідеальною. «Система відбору на Ігри також була зрозумілою і логічною, — каже наставник національної збірної України з боксу. — Путівки розігрували на континентальних турнірах. Скажімо, на чемпіонаті Європи ліцензії отримували чотири найкращі боксери. Потім ще було два континентальні турніри, де можна було добрати ліцензії. Тобто кожен континент на Іграх було представлено його найсильнішими боксерами. А зараз коїться щось незрозуміле. Торік не було ані чемпіонату світу, ані першості Європи. Цього року проводять обидва турніри й вигадали ще Європейські ігри. Ліцензії розігруватимуть тільки на чемпіонаті світу. Тобто спортсмен мусить виступити на одних змаганнях, а потім ще підготуватися до найважливішого турніру. І як вивести спортсмена на пік форми? Це складно в кожному виді спорту, особливо в боксі, впродовж шести місяців перебувати на піку форми — нереально».

На Іграх у Баку лише двоє наших боксерів кваліфікувалося на чемпіонат світу, де розігруватимуть олімпійські ліцензії. Але згодом керівний боксерський орган у світі — AIBA — вирішив допустити до ЧС усіх призерів Європейських ігор, а таких у нас було аж п’ятеро.

«За рішенням AIBA, на чемпіонат світу потрапили не два боксери, а усі п’ятеро призерів Європейських ігор, — підтвердив цю інформацію Дмитро Сосновський. — На адресу Федерації боксу України надійшов лист, в якому йдеться про те, що наші боксери піднялися в рейтингу. Спершу після Європейських ігор путівку на чемпіонат світу отримали тільки Геворг Манукян та Віктор Петров, відповідно, в їхніх вагових категоріях ми не мали виставляти боксерів на першості Європи. Тепер, уже рішенням AIBA, на чемпіонат світу напряму вийшли Дмитро Замотаєв, Ярослав Самохвалов та Олександр Хижняк, тобто всі п’ять призерів Європейських ігор. Отож на чемпіонат Європи ми веземо тільки боксерів у п’ятьох вагових категоріях».

До слова, чемпіонат Європи стартує на початку серпня у столиці Болгарії, Софії. За словами Дмитра Дмитровича, на чемпіонаті Європи тренерський штаб збірної хотів би здобути ще 2-3 ліцензії на першість світу. «Для нас було б добре на світі мати представництво із 7-8 боксерів», — каже пан Сосновський.

«Хто головні конкуренти? – перепитує Дмитро Дмитрович. – Головними конкурентами в Європі вважають росіян. Але на Європейських іграх вони здобули 7 ліцензій на чемпіонат світу. Тому в Болгарію повезуть лише трьох боксерів. В азербайджанців є 8 перепусток на першість світу і, відповідно, тільки два учасники на континентальному турнірі. Хто ж домінуватиме на чемпіонаті Європи, зараз важко сказати, побачимо в процесі турніру».

Окрім турнірів у любительському боксі, пробитися на Олімпіаду можна ще й у турнірах під назвами WSB та APB.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: