Українські медалі, які дісталися іншим країнам - фото

16 березня 08:42
Переглядів: 1532
олімпіада

Згадуємо найяскравіших вихідців з України, що приносять перемоги іншим країнам.

Україна втратила чергову спортивну зірку. Стало офіційно відомо, - а неофіційно знали вже давно, - що в Азербайджан переїжджає Олег Степко, найперспективніший з українських гімнастів, в 16 років виграв чотири медалі на Юнацьких Олімпійських Іграх, а в 19 - золото чемпіонату Європи.

Спортивна еміграція з України існує вже давно. Але якщо в 90-х роках втрати можна було б пояснити кризою, безгрошів'ям і байдужістю влади до спорту, то в останні десятиліття таке пояснення критики не витримає. І ігрові види, і олімпійські розвиваються, держава вливає ресурси, олімпійські премії у нас не менше, ніж у сусідів. Але все одно їдуть.

Ми вирішив згадати найяскравіших українських емігрантів, які в останні роки приносили медалі іншим збірним. Історії у всіх різні - хтось, як веслярі, Зубрилова або Олег Великий, виїжджали зрілими зірками, заробити грошей в кінці кар'єри, хтось - у пошуках перспективи, можливості розкритися. Можливості, якої не було вдома - це стосується, зокрема, всіх, крім Зубрилової, персонажів розділу «Зимові види» в нашій інфографіці.

Але загалом список виходить значний. Сподіваємося, що дамо привід того, від кого залежить спортивна політика, задуматися про це.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: