Універсіада з боксу. Четверо прикарпатців вийшли у фінал!

06 березня 23:19
Переглядів: 671
бокс

Сьогодні на всеукраїнській універсіаді з боксу, яку приймає Івано-Франківськ, відбулися півфінальні бої. У них взяли участь одразу семеро боксерів з Прикарпаття. І четверо пробилися до фіналу. Бої наших спортсменів кореспонденту прокоментували їхні тренери.

Вага 49 кг. Віктор Денисов (Харків) — Ярослав Яворський (Івано-Франківськ)

Іванофранківець Ярослав Яворський відкрив програму п’ятого дня змагань. І відкриття було вдалим — Яворський переміг за одноголосним рішенням суддів і пройшов до фіналу.

«Ярослав сьогодні ще є юніором, але так як вчиться на першому курсі, то виступає на універсіаді з дорослими, — коментує заслужений тренер України Сергій Данилів. — Його суперником був фіналіст чемпіонату України серед дорослих. Незважаючи на це, Яворський переміг доволі переконливо».

«Ярослав хоч і молодий, хоч і боксував зі старшим суперником, але виконав усі наші вказівки, серйозних зауважень до нього немає, — каже тренер Дмитро Самков. — Боксер попрацював добре, тому тренери ним задоволені».

«Яворський Ярослав трохи слабенький фізично, бо його організм ще росте, — коментує тренерСервін Сулейманов. — А в технічному плані він непоганий боксер. Під час бою трохи були психологічні проблеми, але він вийшов і відпрацював. По п’ятибальній системі Ярослав відбоксував на четвірку».

Вага 51 кг. Володимир Федорак (Івано-Франківськ) — Денис Ящук (Київ)

«Я вважаю, що Володя відбоксував просто здорово, — каже Сергій Данилів. — Його суперник — неодноразовий чемпіон України. І те. що Федорак його переміг, означає, що він заслуговує виступати на цьому рівні. Хтозна, можливо завтра він візьме і «золото».

«У Володимира Федорака це перші змагання, коли він боксує з дорослими, — каже тренер Дмитро Самков. — Він показав все, на що здатен, як кажуть, від і до. Молодець».

«Федорак сьогодні відпрацював на п’ять з плюсом, — коментує Сервін Сулейманов. — Це перші його змагання по дорослим, і він дуже добре відбоксував, я дуже ним задоволений».

Вага 56 кг. Степан Стефанишин (Івано-Франківськ) — Олег Прудкий (Черкаси)

«Степан боксував із членом національної збірної, чемпіоном України, я вважаю, що це один з найкращих боксерів України, — говорить Сергій Данилів. — Він вже одного разу програвав Прудкому, але цього разу відбоксував краще. Тож будемо сподіватися, що у третій їхній зустрічі Степан попрацює ще краще, по наростаючій».

«У Степана був важкий бій, але видовищний, — каже Дмитро Самков. — Він хоч і програв, але зробив це достойно. Так не соромно програвати».

Вага 64 кг. Денис Берінчик (Київ) — Роман Романенко (Івано-Франківськ)

Без сумніву один з найвидовищніших поєдинків дня. Несподівано для усіх, і, напевне, для себеРоман Романенко у першому раунді трохи «накидав» ударів олімпійському фіналісту Лондона-2012 Денису Берінчику. Емоції у спорткомплексі вирували! Але далі Берінчик лише нарощував тиск, аРоманенко, як здавалося, розгубився. У результаті — перемога Берінчика за явною перевагою у третьому раунді.

«Роман провів на універсіаді третій поєдинок. Два попередніх він завершив достроково, тож зберіг сили, і сьогодні це стало йому в пригоді, — каже тренер Тарас Вінтоняк. — Берінчик, звісно, хлопець із досвідом, але, як ми бачили, боксує дуже брудно. Після бою Роман мені розповів, що суперник провів три сильні удари по потилиці. Він просто хотів психологічно зламати Романа. Після чергового удару в потилицю боксер відчув сильний біль в голові, тому важко було думати, не те що стояти. Але Роман молодець, третій раунд він програв, а перший, я думаю, що навіть виграв. Він здобув величезний досвід і показав, що на Західній Україні боксери — то є справжні бійці».

Вага 81 кг. Євгеній Доманський (Київ) — Назар Поварчук (Івано-Франківськ)

У вазі до 81 кг в обох півфіналах взяли участь прикарпатські боксери. Першим у ринг вийшов надвірнянець Назар Поварчук, переміг і пробився до фіналу.

«Назар боксував із майстром спорту, досвідченим боксером, старшим за нього на чотири роки, — коментує Тарас Вінтоняк. — Боксеру було важко, бо це перші його змагання на дорослому рівні, але він зібрався, показав рівненький бій, а в кінці ще й провів кілька хороших атак, тому судді віддали перевагу йому».

Вага 81 кг. Дмитро Молчанов (Харків) — Михайло Селіванов (Хмельницький)

Михайло Селіванов став четвертим фіналістом універсіади з прикарпатських боксерів. Завдяки перемогам Селіванова і Поварчука у вазі до 81 кг фінал буде повністю прикарпатським.

«Як ми й планували, бій пройшов у спокійному темпі, — каже Сергій Данилів. — Михайло почав домінувати з першого раунду і довів бій до логічного завершення. Суперника ми проглядали, знали, що від нього чекати, тож наш спортсмен зробив те, що мав зробити. Можливо перемога була не такою красивою, як би хотілося, але в Михайла це вже четвертий поєдинок. Тому найголовніше для нас те, що він у фіналі».

Вага 91 кг. Віталій Мерінов (Івано-Франківськ) — Павло Дорошилов (Крим)

Дуже напружений та емоційний бій показав Віталій Мерінов. У четвертому поєдинку на універсіадіМерінов цілком міг проходити кримського суперника, але на заваді став суддя у рингу, який у першому та третьому раундах відрахував три спірні нокдауни та ще й «нагородив» нашого боксера двома штрафами. У такій ситуації виграти було вже неможливо. Проте слід відзначити, що Меріноввикладався на всі 100 до самого фінального гонгу.

«Віталій, звісно, здорово відбоксував, але суддя в рингу зробив свою роботу, — коментує заслужений тренер України Володимир Вострецов. — Заради справедливості скажу, що кілька нокдаунів можна було рахувати і кримчанину, але цього не сталося. Вважаю це несправедливим. Сам Віталій провів щільний бій, гарно попадав по супернику, і це при тому, що це вже був його четвертий бій, а у суперника — лише другий. Що тут казати, півтора місяці тренувань — це не підготовка, ми не мали належної підтримки, навіть елементарного харчування, і того не вистачає, а він же важковаговик. Натомість він все одно взяв участь у змаганнях і здобув для нашої команди бронзову медаль. Перш за все ці змагання Віталій провів для себе, відчув себе в рингу, і ми маємо від чого відштовхуватися в майбутній роботі».

Завтра в спорткомплексі ІФНТУНГу відбудуться останні бої цьогорічної всеукраїнської універсіади з боксу — десять фінальних поєдинків. Початок — об 11:00.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: