"Uragan Football Camp": день третій

08 червня 10:40
Переглядів: 117
ураган

Не встигли учасники табору отямитися, як позаду вже три неймовірних дні футбольно-гірських пригод! Карпатське повітря, дружня атмосфера, спортивний азарт, насичені тренування та цікаві лекції! Що ще потрібно, щоб задати літу вдалого та емоційного старту?

Отож, третій день Uragan Camp! Об’єднані сонцем, футболом та посмішками розпочинаємо з вже традиційної ранкової пробіжки. Цього разу супроводжують хлопців не тільки тренери Академії НФК "Ураган", а й Міхал Віркус. Каже – оцінюють кожну дитину комплексно, тому важливо аналізувати всі аспекти табірного життя, тому уважно спостерігають за психологією учасників, дивляться, як вони віддаються кожній вправі, як спілкуються з однолітками.

Директор JFA розповідає, що головна мета всієї польської команди, щоб діти якомога більше почерпнули від табору, і, звичайно, відшліфували футбольні навики. "Футбол - циклічний спорт, тому, щоб чогось навчитися, треба багато працювати і повторювати всі вправи", - зазначив Віркус.

Програма у польських спеціалістів і справді насичена, тому вчитися є чому! Для групи 12-14-річних головним акцентом ранкового заняття стала швидкість, реакція та оперативність прийняття рішення на полі. Дещо молодші "кемпівці" працювали над координацією та технікою. Їхній польський наставник Ярослав Петчековський розповідає, що над технікою потрібно дуже зосереджено працювати і не поспішати у процесі навчання. "Треба пробувати, помилятися, і знову пробувати, тільки тоді буде все виходити в грі", - зауважив тренер. Хоча зізнається, що своїми українськими підопічними дуже задоволений: "Я бачу настільки вони сконцентровані, як вони хочуть, стараються. Технічна підготовка учасників на різному рівні, в когось вища, в когось нижча, але відразу видно  дітей, котрі займаються. У нашому польському кепі у цьому плані легше, бо в нас учасники всі з одного клубу, а це діти, рівень котрих ти добре знаєш, а тут – всі різні. Хоча мені це теж подобається, ми всі разом в горах, паралельно дві групи тренуються на майданчиках. Все класно! Ви вчитеся у нас, ми – у вас, це такий собі обмін досвідом".

Вечірнє тренування теж не розчарувало, і обидві групи з максимальним азартом робили вправи на координацію, концентрацію, швидкість та пропрацювали методику "Life Kinetik".Традиційно завершили третій день табору – теоретичним заняттям, темою котрого стало "Цукор – наш ворог". "Для дитячого організму, який росте, особливо важливо контролювати кількість спожитого солодкого, щоб це не призводило у майбутньому до ожиріння, діабету. 80% перемоги футболіста – це дієта, тобто баланс макро- мікроелементів та води, тому потрібно слідкувати за калоріями. Ваша норма – 2500!", - зауважив Міхал Віркус.

І насамкінець, як і обіцяли, відкриваємо всі побутові таємниці кемпу!  Таборимося в серці карпатських гір – в одноіменному туристичному комплексі "Буковель". Учасники живуть у двох- трьох та двокімнатних чотиримісних номерах. В "Урагані" кажуть, що при поселенні старалися врахувати всі нюанси, і при можливості поселити вже знайомих між собою дітей. "Ми хочемо, щоб у дітей були тільки позитивні хороші емоції, тому стараємося забезпечити їм комфортні умови. Приємно, що у кемпі навіть є представники із Одещини – міста Ізмаїл. Тим не менше,  хлопчики швидко знайшли спільну мову і здружилися один з одним", - зауважив директор Академії НФК "Ураган" Володимир Слободян. Те, як живуть діти контролюють не тільки "ураганівці" - польські спеціалісти аналізують, як облаштувалися хлопці у своїх кімнатах та чи дотримуються порядку.

Тренування відбуваються на орендованих спортивних майданчиках, які розташовані на території комплексу, а у процесі використовують тільки сучасний інвентар. Працюють діти під контролем кваліфікованого медика. Графік у кемпі насичений, тож важливим аспектом є харчування, і не тільки в теорії! Збалансовану та корисну їжу для кемпівці готують в одному з кращих ресторанів Буковелю, а триразовий прийом їди  максимально адаптований до дитячого організму – простий, але смачний і ситний . Сніданок –  легкий, але поживний, обід – максимально калорійний, а вечеря обов’язково з солодощами або фруктами.

Самі учасники не приховують емоцій, кажуть, що всім задоволені, подобаються їм і тренування і смачна їда, і, звичайно, головне за чим приїхали, – футбол. "З нами працюють тренери з Польщі і показують дуже багато вправ, це дуже цікаво", - каже один з учасників табору, Олександр Пащак.

У захваті від табору і учасники з півдня – хлопці з Ізмаїла, Андрій Домасов та Арсеній Бєлобров, розповідають, що дуже подобаються гори, але так, як обидва приїхали за футболом, то дуже уважно все виконують на тренуваннях. "Та це ж Буковель, тут не може не подобатися. Особливо, якщо ти живеш у класному готелі і ще й граєш у футбол", - зізналися друзі. Підтримала хлопців і мама Арсенія, каже, що емоції у дітей зашкалюють. "На тренуваннях їм дуже цікаво, він з чотирьох років у футболі, це те, чим він живе… До того, маємо час погуляти, відвідати різні атракції і відпочити", - каже пані Тетяна.

Іван Міхно із Кропивницького зізнається, що буде з нетерпінням чекати наступного літа, щоб знову приїхати, бо тут можна не тільки весело провести час, знайти друзів, а й навчитися чомусь новому. А хлопці з Городенки, Олег Кривко, Максим Березовськииий, Денис Шайда та Олег Чижевський діляться, що найбільше запам’яталося тренування під дощем: "Це було незвично, але дуже класно!". У кемпі – двадцять вісім учасників і море емоцій! Об’єднані сонцем, горами і футболом, юні спортсмени  перетнули "екватор" табору! Втім, попереду – ще три неймовірні дні, а це вже нова історія…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: