Уродинниця Мар’яна Маркевич: "У "Галичанці" відчула справжній смак гандболу"

05 січня 12:05
Переглядів: 379
Мар’яна Маркевич

Сьогодні, 5 січня, свій 19-й день народження святкує гандболістка львівської «Галичанки» Мар’яна Маркевич.

В родині дівчини багато спортсменів-ігровиків, але по чоловічій лінії.  Так було до того дня, поки Мар’яна також не вирішила взяти м’яч до рук. Гандбол сподобався настільки, що дівчина почала стрімко прогресувати і у шістнадцять років потрапила до суперлігової команди «Галичанка».

«З раннього дитинства прагнула до того, щоб займатися спортом, - розпочала розповідь уродинниця. – Це, напевно, недивно, адже мій батько захоплювався футболом та тривалий час грав за місцеву команду м.Жидачева. Дядько Тарас Іваник  - волейболіст, тренує діток у спортивній школі. Ще  один дядько Василь Іваник  - вчитель фізкультури  Жидачівської гімназії, де я навчалася до 8 класу.  Цей же дядько був моїм  вчителем фізкультури, помітив гандбольні здібності і привів на секцію до Андрія Мироновича Давидчака. Тренуватися я розпочала  вже з другого класу. Вдячна першому тренеру, який зумів відкрити у мені талант і провести  першими сходинками "гандбольної драбини".

1

- Як правило, всі гандболістки «Галичанки» від першого тренера потрапляли до Львівського училища фізичної культури. У тебе склалося так само?

- Так, з 8-го класу гандбольне життя продовжила у ЛУФК, де й удосконалила свої спортивні навички й вміння. Саме в училищі я отримала  звання майстра спорту України.  У шістнадцять років опинилася у «Галичанці» і там відчула справжній смак гандболу. 

- Чи пам’ятаєш своє перше тренування в лавах «Галичанки»?

- Тренуватися з «Галичанкою» гандболістки ЛУФК розпочинають ще задовго до того, як потрапляють до команди - у нас спільні літні збори, контрольні ігри тощо. Моє перше тренування разом  з «Галичанкою» відбулося на зборах у Скадовську. Як зараз пам'ятаю, це було дуже важко, адже на той час мені було лише тринадцять років.

- А коли Тебе вже безпосередньо взяли до команди, як прихід новенької сприйняли досвідчені «галичанки»?

- "Галичанка" завжди привітна до новачків, крім того з деякими дівчатами я встигла повчитись в училищі, тому команда сприйняла дуже класно.

2

- Хто зі складу тодішньої «Галичанки» був для тебе прикладом?

- На той час лідерами були Тамара Смбатян та Ірина Стельмах, до їх рівня і прагну дорости.

- І це добре вдається, адже минулого року місце у команді  тобі довірив і тренерський штаб молодіжної збірної України, запросивши на відбіркові ігри до  чемпіонату світу-2016.

- Так, у молодіжній збірній всі запрошені гандболістки «Галичанки» досить непогано себе проявили. На жаль, вийти з нашої групи не вдалося, але з трьох проведених ігор ми перемогли грузинок і зовсім трішки не вистачило обіграти чорногорок.

3

- Мар’яно, ти на порозі дорослого життя? Що загадаєш у свої дев’ятнадцять?

- Щоб моя спортивна кар'єра йшла вгору і оминали травми.

- Чи є певний подарунок, який мрієш отримати сьогодні?

- Я, напевно, вже виросла з того віку, коли подарунки – головна складова дня народження, тому краще нехай цей рік подарує моїй сім'ї та команді міцне здоров'я.

4

Довідка

МАР’ЯНА МАРКЕВИЧ (19 років).

Народилася 5 січня 1998 року у селі Туради Жидачівського району.

Майстер спорту.

Ігрове амплуа: центральна, права півсередня.

Зріст  167 см, вага 68 кг.

Гандболістка ГК "Галичанка" (№ 7) та молодіжної збірної команди України.

У складі "Галичанки" – двічі чемпіонка України жіночої Суперліги, півфіналістка Кубка Виклику-2015, учасниця Кубка ЄГФ сезону 2015/2016, володарка Кубка та Суперкубка України 2016 року.

Тренери: Андрій Давидчак, Василь Козар, Віталій Надич, Тетяна Штефан і Анжела Савченко.

У складі молодіжної збірної команди України виборювала путівку на чемпіонат світу-2016.

Освіта: студентка 2-го курсу Львівського державного університету фізичної культури ім. Івана Боберського (навчається з 2015 року).

Хобі: любить співати.

Життєве кредо:  "Завжди вір у себе, бо без віри не буває перемог!"

P.S. Автор висловлює щиру подяку Роману Шарому та другому тренеру команди Анжелі Савченко за надані світлини.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: