УЄФА погрожує Україні забрати Євро-2012

29 січня 14:04
Переглядів: 239
Default Image

На засіданні Виконавчого комітету УЄФА в Ньоні обговорювався позитивний діалог між УЄФА та Європейським Союзом на основі опублікованого комюніке Єврокомісії з питань спорту.

Президент Європейського футбольного союзу Мішель Платіні та Виконавчий комітету УЄФА провели в Ньоні зустріч із комісаром Євросоюзу з питань освіти, культури, мультилінгвальності та молоді Андруллою Вассіліу, обговоривши позитивний діалог між УЄФА та європейським законотворчим і політичним органом.

Андрулла Вассіліу пояснила передумови та ключові аспекти комюніке Європейської комісії з питань спорту, опублікованого минулого тижня. У цьому документі Єврокомісія підтримує багато з ключових цінностей та ініціатив УЄФА.

"Це був дуже важливий візит, оскільки єврокомісар вперше відвідав УЄФА, - зазначив генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно. - В нас відбулася дуже цікава та жвава дискусія, справжній обмін думками між фахівцем, який представляє Європейський союз (ЄС), та Виконавчим комітетом УЄФА, що є виконавчим органом усього європейського футболу".

"Загалом, зустріч пройшла в позитивному руслі. Вважаю, ми налагодили чудові партнерські стосунки з Єврокомісією та Європейським Союзом, що було схвально сприйнято як президентом УЄФА, так і Виконавчим комітетом УЄФА, адже це сприятиме роботі над нашими нинішніми проектами", - додав Інфантіно.

Єврокомісія надала підтримку багатьом ключовим проектам УЄФА, зокрема, фінансовому "фейр-плей", централізованому продажу телеправ, боротьбі з нелегальними ставками та договірними матчами, а також підтримала європейську спортивну модель. "Це дуже важливий, новий документ для ЄС, який засвідчує його позицію щодо цих питань", - підкреслив генеральний секретар УЄФА.

Натисніть тут, щоб ознайомитися з враженнями генерального секретаря УЄФА Джанні Інфантіно від комюніке Європейської комісії з питань спорту.

Джанні Інфантіно також пояснив позицію Європейського футбольного союзу щодо листа ФІФА до Федерації футболу України (ФФУ) від 24 січня, в якому йдеться про втручання представників державних органів влади у діяльність національної асоціації.

"Політичне втручання у діяльність футбольних асоціацій заборонене Статутами ФІФА та УЄФА, і це те, що ми не можемо дозволити, - сказав Інфантіно. - Сьогодні ми надіслали листа ФФУ з проханням вжити необхідних конкретних заходів та надати відповідне підтвердження того, що втручання припинилося, і федерація працює у звичному режимі".

"Українська сторона повинна відрапортувати до 4 лютого", - додав він, пояснивши, що Виконавчий комітет УЄФА застосує відповідні санкції, якщо будь-яке втручання триватиме. Покарання означатиме, що українські клуби не зможуть брати участі в турнірах під егідою УЄФА. Крім того, з офіційних європейських змагань виключать і національні команди.

"Виконавчий комітет УЄФА одностайно вирішив, що у разі призупинення членства ФФУ в складі УЄФА проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним, - сказав генеральний секретар. - Але, ми впевнені, ситуація може бути швидко вирішена, і це задовольнить усіх".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: