"В грі на тоталізаторі зловмисники заробляли до 5 мільйонів доларів на рік"

23 травня 09:14
Переглядів: 205
гроші

Глава МВС Арсен Аваков поділився деталями спецоперації, яка розкрила корупційну мережу в українському футболі.

- В даний час в українському футболі існує чотири ліги, в якій беруть участь 52 футбольні клуби. Під час проведення комплексу слідчо-оперативних заходів було зібрано доказову базу щодо учасників і організаторів 5-ти злочинних груп і 35 футбольних клубів, причетних до організації та участі в футбольних матчах з фіксованим результатом.

До складу злочинних груп увійшли президенти футбольних клубів, колишні і діючі гравці, арбітри, тренери, комерційні структури та громадяни України. Так, оперативники Департаменту захисту економіки Національної поліції України, слідчі Головного слідчого управління Нацполіціі і ГПУ встановили понад 320 осіб, які були задіяні в корупційних схемах і причетні до скоєння злочинів більше ніж в 57 епізодах.

Рахунки договірного матчу заздалегідь були відомі їхнім організаторам ще до його початку. На таких матчах учасники злочинних груп могли швидко заробити великі гроші. Знаючи майбутній результат гри, вони, особисто або через довірених осіб, робили ставки на ресурсах букмекерських контор, зареєстрованих в країнах Азії. "Футбольний бізнес" приносив організаторам замовних матчів величезні прибутки. У грі на тоталізаторі зловмисники заробляли до 5 мільйонів доларів США на рік. Слід зазначити, що в зв'язку з анонімністю, непрозорістю і безконтрольністю, саме азіатський ігровий ринок є найбільш популярним серед замовників "догів".

Тому, з метою власного збагачення, організатори вживали всіх заходів, щоб матч закінчився з необхідним їм результатом. Від підкупу гравців, арбітрів, власників клубів до залякування та погроз. Суми винагород за перемогу в матчі або нічию коливалися від 30 до 100 тисяч гривень.

Так, наприклад, представник ПФК Суми запропонував арбітру 30 тисяч гривень за нічию і 100 тисяч гривень за перемогу клубу в матчі ПФК Суми - ФК Волинь. Надалі даний клуб став переможцем, а арбітр отримав обіцяну винагороду. Зустріч відбулася в закладі громадського харчування на наступний день після футбольного матчу, під час якої представник футбольного клубу передав арбітру 3900 доларів США неправомірної вигоди.

Також була задокументована протиправна діяльність і представників МФК Миколаїв. У цьому випадку за перемогу в матчі МФК Миколаїв - ФК Геліос арбітру були перераховані на картковий рахунок 50 тисяч гривень неправомірної вигоди.

Особам організаторів планується повідомити про підозру за ч. 4 ст. 368-3 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) і ч. 1 ст. 369-3 (протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань) Кримінального кодексу України, - сказав Аваков.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: