В Івано-Франківську завершився футбольний табір

09 червня 11:29
Переглядів: 162
ураган

Впродовж 30 травня - 5 червня в Івано-Франківську пройшов масштабний футбольний табір, який згуртував дітей із різних куточків України. Як і обіцяли, для спортсменів провели насичений практичний інтенсив, професійні тестування, теоретичні заняття і тренінги. Тож організатори готові робити підсумки.  

Тренери. Польська маркетингова агенція "EmSport" представила справді кваліфікований десант спеціалістів: тренери - Міхал Віркус, Томаш Бишко, Ярослав Петчековський (всі - Польща), Гонзало Фейо (Португалія), фізіотерапевт Міхал Ковол, і за кадром - фотограф Мартина Башукевич.

Асистували коучам тренери Академії НФК "Ураган": Володимир Слободян, Володимир Салій, Олег Ольшанецький, Юрій Іванишин, Роман Тимчишин, Роман Швед, Петро Липецький.

Учасники. Футбольний табір об’єднав 64 спортсмена, наймолодшому з яких - 7 років, найстаршому - 15. Учасники представляли 6 регіонів України. Якщо мовою цифр: Івано-Франківська область - 11 дітей, місто Івано-Франківськ - 34, Одеська область - 5, місто Одеса - 3, місто Кропивницький (Кіровоградська область) - 4, місто Вінниця - 2, місто Чернівці - 3, Хмельницька область - 1 учасник.

Інфраструктура. Кемп відбувся в умовах міста - всі тренування відбувалися на івано-франківському стадіоні "Хет-Трик Арена". Не місцеві учасники проживали у готелі "Нива", а на тренування їх довозив клубний автобус "Урагану". В роботі використовувався сучасний інвентар.

Партнерство. Головними організаторами табору виступили EmSport, яка в перший день табору презентувала своє представництво в Україні, польська футбольна академія JFA, Академія НФК "Ураган". До проведення долучилися мерія Івано-Франківська, Івано-Франківська обласна федерація футболу, АТ "Прикарпаттяобленерго", футбольний клуб "Динамо" Київ.

Програма. Весь шестиденний інтенсив пройшов за методологією поляків, і ґрунтувався на тренуваннях, тестуваннях, теорії. Щодня - дворазові тренування, на яких кожна з чотирьох груп освоювали такі навики: гра в атаці, гра в обороні, перехід від атаки до оборони та від оборони до атаки, підсумування всіх фаз і проведення спарингів. Вправи адаптовувалися для кожного віку окремо, але ціль залишалася незмінною - розвиток фізичних, технічних, тактичних та ментальних навиків. Тестування передбачало тести FMS від Reha Control - постава, рухові взірці, подологічна оцінка ступні, а також аналіз складу тіла, фізичні показники - швидкість, сила, мобільність, витривалість, координація, технічна підготовка. Після опрацювання всіх складових - учасники отримають розгорнутий рапорт. Велика увага приділялася теорії - тренери аналізували тренування, і акцентували кожному учаснику, що треба коригувати.

Не менш насичена була програма і для тренерів Академії НФК "Ураган", які в рамках табору стали слухачами чотирьох практичних семінарів і тренінгів. Досвідом про роботу з дитячими колективами, згуртуванням дитячих футбольних команд поділилася кваліфікований коуч Олена Бікла; про фізичну підготовку спортсменів розповів сертифікований тренер Андрій Лабич; португальський тренер Гонзало Фейо акцентував увагу українських тренерів на технічній і тактичній підготовці. З візитом в Івано-Франківську побував і Віце-президент АФУ Володимир Гримайло, який розповів про аспекти відповідальності тренера - виховну, моральну, виховну, педагогічну.

"Одна з цілей табору - футбольний досвід, як для дітей, так і тренерів Академії. Зараз, по завершені табору, можна констатувати, що все вдалося. Наші тренери щодня асистували польським колегам на тренуваннях, нотували нові вправи, переймали методологію, дізналися багато чого цікавого на теоретичних лекторіях, за що ми вдячні, як і польським так і українським спеціалістам", - зауважив директор клубної Академії Володимир Слободян. Каже, що другий табір виправдав очікування.

Задоволений кемпом і Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен"Є статистичні дані, які нас надихають. Минулого року в Буковелі було 27 учасників, а зараз - 64, при тому, що для набору повноцінних груп ми орієнтувалися на 60 дітей. Вже в останній день перед стартом ми були змушені відмовляти охочим, щоб не втрачалася якісна складова. По тренувальному процесі - все пройшло, як і планувалося, на високому рівні, який не практикується поки в нас в Україні. Спеціалісти акцентували увагу на багатьох речах - оперативність прийняття рішень на полі, швидкість, мислення, психологія. Важливо, що до тренувального процесу залучалися тренери клубної Академії, що дасть користь "Урагану". Хотіли б, щоб на майбутнє такі футбольні табори були сталими в Івано-Франківську і надалі проводилися з нашим партнером EmSport.

Добре, що за сприяння міської ради, обласної ради, обласної державної адміністрації маємо інфраструктуру - стадіон "Хет-Трик Арену", в планах ще побудова великого стадіону у мікрорайоні Пасічна. Головне, що ми бачимо попит серед дітей. Знову ж таки, статистика показує, що 20% хлопчиків були на таборі минулого року, тобто їм це цікаво. З іншого боку, це позиціонує "Ураган" як клуб, який може робити якісний продукт для спортсменів з різних шкіл України. Крім того, важлива скаутінгова складова, і футболісти зможуть знайти для себе клуби. На майбутнє, сподіваюсь, що й Академія "Урагану" буде приваблювати талановитих діток, не тільки з області, але й зі всієї України. В планах провести ще один табір взимку - футзальний. Ми цього не робили, але шукаємо спеціалістів, партнерів, програму, хочемо, щоб це було цікаво", - поділився Олександр Бубен.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: