В Івано-Франківську збираються створити Шкільну регбійну лігу

18 листопада 23:05
Переглядів: 283
Default Image

З кожним роком популярність у Івано-Франківську такого видовищного ігрового спорту, як регбі, невпинно зростає. Про перспективи дитячого регбі у нашому місті, успіхи наших юних спортсменів, а також організацію у найближчому майбутньому Шкільної регбійної ліги розповідає «ГК» експерт із регбі Михайло ЯРЕМА.

Безперечно, з появою у нашому місті команди «Роланд» зросла популярність регбі в Івано-Франківську. Щодалі цей вид спорту стає більш зрозумілим для всіх, а діти та їхні батьки мають хорошу можливість переглянути яскраві і напружені поєдинки нашої команди. Важливо, що ті хлопці, які нині захищають кольори «Роланда», у свій час прийшли до мене у секцію в 10-річному віці і виросли до команди майстрів. Відтак це чудовий доказ того, що варто займатися регбі у такому юному віці. Тепер про переваги. Чому варто привести дитину саме на регбі, а не на інші ігрові види спорту? Тому що регбі - це комплекс з декількох видів, скажімо, футболу, баскетболу, волейболу. Тут потрібна швидкість і витривалість, тому маємо елементи і легкої атлетики. Тут потрібна і силова підготовка, тому маємо і складову боротьби. Тобто регбі комплексно і гармонійно розвиває дитину. Крім того, регбі як ігровий вид спорту виховує колективізм, почуття ліктя і плеча товариша. Оскільки вид спорту силовий, він дає можливість ще більше згуртуватися у колектив.

На сьогодні, говорячи про місто Івано-Франківськ, до регбі поступово залучаються діти, які мешкають у мікрорайонах Каскад, Майзлі та Набережна. Відповідно, географія регбі в нашому обласному центрі зростає, адже ще донедавна секція була тільки у ЗОШ №25. Ми набираємо і будемо постійно набирати дітей від 1997 до 2001 років народження. Окрім того, відділення регбі продуктивно працює і у ДЮСШ №2. Наші юнаки та діти є постійними учасниками всеукраїнських змагань та турнірів. Найкращий результат нині мають юнаки 1998 року народження, які посіли третє місце на відкритій першості України, або друге місце серед українських команд, оскільки перше місце посіла команда з Молдови. А вже наступного року плануємо також участь як у всеукраїнських, так і в міжнародних турнірах, а також думаємо організувати свій турнір, запросивши команди з сусідніх країн, наприклад, з Польщі, Молдови та Литви.

А нещодавно, у дні осінніх канікул, у Києві найкращі дитячо-юнацькі команди України, Молдови та Росії вдруге розіграли "Кубок посла Франції в Україні", і серед учасників була команда, складена з юних регбістів ДЮСШ-2 "Роланд", яка виступала у віковій групі дітей 1998 року народження. Суперниками наших хлопців у групі були команди ВПА з Моніно (срібний призер першості Москви і Московської області), "Динамо-Центр" з Тирасполя (переможець відкритої першості України) та РК "Ірпінь" з Київщини. Юні івано-франківські регбісти двічі зіграли внічию і поступились росіянам, що дало право позмагатися з ровесниками із львівської ОДЮСШ за п'яте місце у турнірі. Очевидну перевагу наші земляки втілили у переможний результат - 15:0.

Взагалі ж, у нас є план організації Шкільної регбійної ліги, в якій змагатимуться не секції чи діти з ДЮСШ, а звичайні хлопчаки з різних шкіл. Іншими словами, це будуть змагання між різними школами у так званому «регбі до дотику». Там немає ані захватів, ані контактів, і якщо гравець з м'ячем, а його торкнувся гравець іншої команди, м'яч переходить, відповідно, до суперника. Тобто це є початковий варіант гри регбі для школярів. Такі змагання ми плануємо провести вже у найближчому майбутньому, але нам, звісно ж, потрібна підтримка і від управління освіти, і від керівників шкіл, і від викладачів фізкультури. Але «регбі до дотику», безперечно, сприяло більшому ознайомленню дітей з цим видом спорту і, можливо, у майбутньому дасть суттєве поповнення наших регбійних секцій.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: