В лісі на Теребовлянщині змагались любителі спортивного туризму

29 червня 20:19
Переглядів: 236
спортивний туризм

20 – 22 червня 2014 року в лісовому урочищі «Теребовлянський ліс» відбувся третій Чемпіонат Тернопільської області зі спортивного туризму, вид – пішохідний.

Місцем проведення змагань було обрано лісисту місцевість в околиці с. Струсів Теребовлянського району. Відповідно до рішення суддівської колегії цього року програма Чемпіонату зі спортивного туризму включала змагання на короткій командній дистанції «смуги перешкод» та довгій командній дистанції «крос-походу». Головна мета і соціальна значимість заходу - популяризація та розвиток туризм, як виду спорту, формування у молоді практичних умінь та навиків зі спортивного туризму, перевірка та підвищення рівня майстерності з техніки пішохідного туризму учасників змагань і безпеки проведення туристських подорожей.

Організаторами Чемпіонату області зі пішохідного туризму виступили Тернопільська обласна федерація спортивного туризму України, управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської обласної державної адміністрації та сектор з питань фізкультури і спорту Теребовлянської РДА. Загалом у Чемпіонаті брали участь 12 команд із різних навчальних закладів області сформованих із спортсменів від 16 років та старших. Загальна кількість учасників Чемпіонату – 58 чол., з них: 4 чол. з ІІІ розрядом зі спортивного туризму, 31 чол. із ІІ розрядом, 15 чол. із І розрядом та 3 кандидати в майстри спорту. Природа порадувала учасників – сонячно, тепло та повний ліс пташиного щебету і квітів.

Спочатку проходили змагання на довгій командній дистанції «Крос-походу», яка складалась із восьми етапів та спеціального завдання, де учасникам знадобились навички з орієнтування в заданому напрямку та вміння, сила і спритність в подоланні за визначений час природних перешкод за допомогою командних поручнів і спеціального спорядження. Протяжна дистанція «Крос-походу» засвідчила перевагу команди «Eclipse – 1» Почаївського Будинку Дитячої Творчості (Л. Лановецька, Д. Безкоровайний, Н. Назар та Д. Гусарук). Команда «Легіон – 2» з Тернополя (М. Мицьо, Р. Мороз, Д. Цветинович та В. Гонта) цього разу фінішували другими. А третє місце виборола команда «Імпульс – 1» з Теребовлянського центру туризму, що в Микулинцях (В. Дрімак, П. Яріш, Р. Якимець та В. Воробець). Не менш напруженим був останній день змагань.

На старт короткої командноїдистанції «Смуга перешкод» вийшло 11 команд. Боротьба із складними етапами – спуск по вертикальних поручнях, траверс схилу, скельний «маятник», скельний підйом з потерпілим, переправи через яр: крутопохила навісна вгору, по колоді, по мотузці з поручнями, навісна переправа – виявила переможців. Перше місце посіли Ю. Радецька, Д. Бутковський, А. Демчук та В. Демчук (туристсько-спортивний клуб «Вершина», Тернопільського району); друге місце – В. Потіха, О. Токар, О. Біловус та С. Грех (команда «Легіон – 1» з Тернополя), третє місце – Л. Лановецька, Д. Безкоровайний, Н. Назар та Д. Гусарук (команда «Eclipse – 1» Почаївського Будинку Дитячої Творчості). Відповідно, у загальнокомандному заліку за сумою набраних місць переможцями Чемпіонату Тернопільської області зі спортивного туризму (вид – пішохідний туризм) у 2014 р. стала команда «Eclipse – 1» (керівник – Бельков Ю.А.) Друге місце святкувала команда «Легіон – 2» на чолі з керівником Морозом Р.Я. Третє дісталось команді туристсько-спортивного клубу «Вершина» під керівництвом Серби Т.Б. Команди та їх учасники, які посіли І – ІІІ місця окремо на дистанціях «Крос-похід» та «Смуга перешкод» нагородженні грамотами та медалями. Команда-переможець змагань нагороджена кубком та дипломами, призери – дипломами, всі учасники команд-призерів – грамотами.

Спортивний захід, що відбувся у великій мірі був громадським та без залучення цільових коштів, тому неоціненною була допомога небайдужих людей зацікавлених у розвитку пішохідного туризму в Тернопільській області. Підтримку у підготовці та проведенні змагань надали: Тернопільська обласна федерація спортивного туризму України (президент – Гора Б.Б.), управління з питань фізичної культури і спорту Тернопільської обласної державної адміністрації (начальник – Підгайний І.В.).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: