"В цьому сезоні у ПФЛ буде бюджет розвитку"

25 липня 13:00
Переглядів: 135
львів нива

Президент ПФЛ Сергій Макаров поділився думками з приводу літнього міжсезоння і старту нового сезону.

- Сергію Дмитровичу, Вас обрали президентом ПФЛ на другий термін. Які враження від звітно-виборної Конференції та взагалі від цього міжсезоння?

- Вдячний клубам за довіру, за те, що практично одностайно підтримали мою кандидатуру. Залишається тільки рухатися вперед і постійно працювати, щоб виправдати очікування.

Міжсезоння було важким для нас. За короткий час ми недорахувалися відразу декількох клубів. На жаль, ФІФА продовжує застосовувати санкції до ФК Дніпро. Дніпряни знову були знижені в класі, тепер до рівня любителів. Не отримав атестат Суднобудівник Миколаїв. ФК Полтава не буде грати в Прем'єр-лізі, його місце зайняв Чорноморець. Не знайшли достатнього фінансування на повний сезон ФК Фенікс Буча (колишня Сталь Кам'янське) і Нафтовик. Також рішення припинити участь у змаганнях ПФЛ прийняла ФК Скала Стрий. Тому ми змушені були скорочувати кількість учасників Першої ліги до 16 команд. Добре, що це все сталося в міжсезоння і у нас був час прийняти оптимальні для такої ситуації формати змагань.

- Зараз у Другій лізі гратиме закарпатський Минай. Дуже важливо, що всі регіони будуть брати участь в змаганнях ПФЛ ...

- Напевно, років десять в професійному футболі не було такого, щоб були представлені всі регіони. Приємно, що Минай виступатиме під егідою ПФЛ. Це самобутня, амбітна команда з краю з великою футбольною історією.

- Якими новинками порадують уболівальників змагання ПФЛ?

- У цьому сезоні у нас буде, хоч і невеликий, бюджет розвитку, вдячний клубам за підтримку цієї ідеї. Кошти будуть направлятися на проекти, які ми давно намагалися реалізувати. Це і нашивки на футболках гравців, і музичне оформлення, завдяки якому змагання ПФЛ буде вирізнятися на тлі інших. На постійній основі нагороджувати найкращих гравців туру, також відзначати тренерів, найкращих молодих футболістів, вибирати гол місяця і сезону.

Починаючи з цього сезону, у команд Другої ліги футболки будуть з прізвищами футболістів. Це дуже важливо, адже матчі Другої ліги все активніше транслюються в інтернеті. Поступово робимо все необхідне, щоб глядачам було комфортно переглядати матчі.

- Можна сказати, що цей сезон у Першій і Другій лізі стане найцікавішим за всю історію?

- Не дивлячись на всі проблеми, вважаю, що турнір буде непередбачуваним і глядачі отримають задоволення від перегляду матчів. Кожен учасник наших змагань має свої амбіції. Щонайменше вісім клубів Першої ліги ставлять завдання підвищення в класі. У Другій лізі також зараз немає явних фаворитів, тим цікавіше буде боротьба. Очікуємо яскраві матчі в кожному турі.

- Зараз дуже мало інформації про ФК Кобра. Що це за проект, адже ми знаємо, що Кобра славиться своєю академією?

- Ми постійно на зв'язку як з керівництвом клубу Геліос, так і з потенційними новими власниками, які хочуть змінити назву клубу на Кобра. На жаль, з ряду причин угода про зміну власників поки не підписана. Нові керівники підтверджують свої наміри щодо розвитку клубу. Сподіваємося, що у них все вийде, - сказав Макаров.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: