В Україні відміняють ліміт на легіонерів

25 грудня 21:48
Переглядів: 2765
Адріано

Починаючи з сезона-2012/2013 в українському футболі намітився плавний перехід до скасування ліміту на легіонерів-повідомляє газета "Команда". Він планується до літа 2015 року, але до того часу вітчизняні клуби повинні виконати одну умову - наповнити кадрову обойму гравцями власного "виробництва", що стане своєрідною компенсацією за право випускати на поле 11 іноземців.

Подібний фокус стане можливим тільки в тому випадку, якщо з 25-ти дорослих футболістів, включених до списку «А» заявки, як мінімум вісім осіб будуть вважатися вихованцями клубу (нюанси в наведених поруч витягах з регламенту). Таке ноу-хау років вісім тому придумали в УЄФА, де керівні мужі турбувалися невеселою тенденцією, коли підготовка футболістів відійшла на другий план, а її місце зайняла банальна купівля потрібних виконавців. Але в Європі, де існує вільне переміщення робочої сили, ліміт на легіонерів суперечить законодавству, тому в Ньоні зайшли з іншого боку - зобов'язали клуби мати в складі своїх вихованців. А це змушує звертати увагу на підготовку резерву, на дитячі школи і академії, юніорські та молодіжні команди.

В Україні такими тенденціями теж нікого не здивуєш. Власники ФК бажають результату зараз і сьогодні, тренери прагнуть виконувати їх вимоги, адже в іншому випадку можна опинитися на узбіччі, а страждають випускники дитячих шкіл, оскільки мало хто хоче займатися їх обкаткою - простіше набрати готових легіонерів.

Найяскравіший приклад - «Металіст». З року в рік Мирон Маркевич скаржиться на брак кваліфікованих українців. І це в Харкові, де в радянські часи таланти випускалися пачками. Не дивно, що єдиним вихованцем клубу є Горяїнов - продукт ще старої школи. Правда, останнім часом слобожани знову зайнялися резервом, але скільки часу ще пройде, поки ті ж Барвінко та Радченко подорослішають і доростуть до списку «А»? А зараз Маркевичу доводиться тасувати навіть заявку на чемпіонат, щоб хоч якось потрапити в нинішні рамки.

У наведенійдище правилах вказано, наскільки обрізається основна обойма, якщо в ній бракує вихованців клубу. От і доводилося харків'янам по ходу сезону вітзаявляти Лисенка, Оберемко та Дишленковича, щоб додати Горобця, Березовчука і Шуховцева.

При цьому в наступному чемпіонаті умови стануть ще суворішими - замість нинішніх чотирьох футболістів, вихованих в структурі клубу, потрібно буде декларувати відразу шість чоловік. Якщо для «Динамо», запорізького «Металурга», «Чорноморця», «Карпат» та «Ворскли» це питання гостро не стоїть, але є колективи, яким в наступному сезоні буде дуже важко боротися, маючи обмежений кадровий потенціал. І «Металіст» на тлі «Кривбасу» та «Таврії» виглядає ще більш-менш успішно, адже в Кривому Розі і Сімферополі по ходу поточного сезону не задіяли жодного власного вихованця. Причиненко, уродженцю Криму, для цього статусу не вистачає якихось півроку, оскільки він ще дитиною виїхав до академії «Шахтаря», зате до кінця 2013 року вимогам регламенту цілком зможе відповідати Бабатунде, так що буде «Кривбасу» щастя. І все ж обмежені кадрові можливості серйозно турбують грамотних керівників. У донецькому «Металурзі», наприклад, поступово підтягують до основній обоймі хлопців з молодіжного складу. У будь-який момент можуть повернути своїх вихованців з оренди боси «Дніпра» (як це сталося, наприклад, з Шеліхова, прибулим взамін Каніболоцькому) і «Шахтаря» (в «Іллічівці» є велика група вихідців з академії, серед яких ми б виділили Бутко, Віценця і Федотова). А от іншим доводиться шукати футболістів, підготовлених в структурі клубу, на стороні, згадувати, що до таких належать Микуляк («Говерла»), Панас («Волинь»), Гітченко і Гулордава («Арсенал»), і повертати їх додому. Правда, з них тільки Гітченко суттєво допоміг своїй команді. Решта в «основі» з'являлися зрідка, але виною тому-дефіцит своїх кадрів, який дозволяє вихованцям відчувати себе привільно. Але це тимчасове явище: покращиться якість роботи тренерів академій та молодіжних складів - і справедливість відновиться. А поки що клуби, які не цікавилися своїми школами, будуть мучитися.

Правило ФФУ щодо футболістів, підготовлених в структурі клубу

1.1. Дане правило передбачено для змагань під егідою Прем'єр-ліги.

1.2. Впровадження правила щодо футболістів, підготовлених в структурі клубу, проводиться паралельно з обмеженням Списку «А» заявочного листа команд з сезона-2012/2013 і далі - до 25-ти прізвищ футболістів.

1.3. Правило передбачає наявність певного мінімального кількості футболістів, «підготовлених в структурі клубу» у Списку «А».

1.4. Мінімальна кількість футболістів, «підготовлених в структурі клубу», в Списку А» повинне поступово впроваджуватися таким чином:

сезон-2012/2013: 4 футболісти, «підготовлених в структурі клубу»;
 сезон-2013/2014: 6 футболістів, «підготовлених в структурі клубу»;
 сезон-2014/2015: 7 футболістів, «підготовлених в структурі клубу»;
 сезон-2015/2016: 8 футболістів, «підготовлених в структурі клубу».

1. 5. Футболіст, підготовлений в структурі клубу, - футболіст, який, незалежно від його національності або віку, був зареєстрований в клубі протягом періоду (безперервно чи ні), який складається з трьох сезонів або 36-ти місяців до свого 21-річчя (або сезону , в якому футболістові виповнилося 21 рік). Початком сезону вважається дата першого матчу, а закінченням сезону - дата останнього матчу чемпіонату.

1.6. Якщо клуб не включає необхідну кількість «підготовлених в структурі клубу футболістів в Список« А », то Список« А »скорочується на відповідну кількість одиниць.

1.7. Список «Б» дозволяє клубам включати необмежену кількість молодих футболістів (в сезоне-2012/2013- 1991 р.н. і молодше, в сезоне-2013/2014 - 1992 р.н. та молодше і так далі).

3.1. У разі запровадження та безумовного виконання Правил у встановлені терміни, починаючи з сезона-2015/2016, ліквідовується обмеження на кількість футболістів-легіонерів в складі команди на полі під час гри.

4.1. Мета - стимуляція розвитку програм молодіжного футболу в умовах програми УЄФА «Справедлива фінансова гри» і відмову, починаючи з сезона-2015/2016, від обмеження кількості футболістів-легіонерів в складі команди на полі під час гри, у разі безумовного виконання Правил у встановлені терміни .

4.2. Мета - досягнення того, щоб клуби самостійно готували більше
 футболістів, футбол залишався спортивним суперництвом, а не просто змаганнями «по покупці» кращих футболістів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: