В українському футболі з'явиться додаткова ліга -- поміж аматорами й професіоналами

12 вересня 14:14
Переглядів: 227
balchos

Наступного року в Україні з'явиться нова професійна футбольна ліга. Нова структура має стати перехідною і розширити футбольну географію країни

Таку пропозицію внесла Професіональна футбольна ліга (ПФЛ). І вже навіть склала регламент проведення цих змагань. Та чи вдасться реалізувати ідею в умовах тотального безгрошів'я в регіонах? Докладніше про нові змагання "Експресу" розповів президент ПФЛ Мілетій Бальчос.

-- Пане Мілетію, чому виникла ідея створити регіональну лігу?

-- Уважніше подивiмося на футбольну мапу України: не залишилося команд, які представляють область серед професіоналів першої-другої ліг у Рівненській, Волинській, Закарпатській, Запорізькій, Житомирській, івано-франківській та Вінницькій областях. Але ж клуби, які мають бажання виступати на змаганнях, вищих за рангом, існують. Однак у них нестабільне фінансове становище, не відповідає критеріям ПФЛ інфраструктура...

Тобто брати участь у змаганнях серед професіональних футбольних команд ще зарано, а в аматорських їм уже робити нічого. Тож ПФЛ ініцювала утворення такої структури в системі футболу, яка б розширила географію змагань та стала базовою для всього професіонального футболу.

-- Які команди залучатимуть до участі?

-- Ми намагалися врахувати інтереси майбутніх учасників. Схема така. Спочатку в регіонах проводять чемпіонати областей за вихід до Регіональної ліги. Команди, що посіли 1-ше та 2-ге місця, матимуть право виступати під егідою новоутвореної ліги. На другому етапі ми плануємо поділити мапу країни за територіальним принципом на 6 зон по 8 команд у кожній.

Змагання проводитимуть у два кола за системою "осінь -- весна". Розпочати їх пропонують у серпні-вересні 2013 року одразу після закінчення чемпіонату України з футболу серед аматорських команд сезону 2013 року.

На третьому етапі 6 команд розподіляться на 2 групи по 3 команди в кожній. Ігри вiдбуватимуться в два кола. Загалом кожна з команд у регіональній футбольній лізі проведе від 14 до 18 матчів за сезон. За підсумками сезону з регіональної ліги до ІІ ліги ПФЛ переходять команди, що посіли перші місця в групах третього етапу.

-- Чи збiльшиться бюджет команд при переході до нової ліги. I якщо так, то на скільки?

-- Наразі ми робимо вiдповiднi розрахунки, але розмір членського внеску за участь в цих змаганнях буде не більшим, аніж 20 тисяч гривень.

-- Поява регіональної ліги означає, що з 2013-го до другої ліги можна буде потрапити лише завдяки спортивному принципу чи все ж залишиться варіант для тих, у кого будуть необхідні для цього кошти?

-- Як я вже казав, за підсумками сезону з регіональної ліги до другої ліги ПФЛ переходять команди, що посіли перші місця в групах третього етапу. При цьому перехід команд до другої ліги здійснюється тільки за умови виконання відповідних вимог Положення про атестацiю професіональних клубів другої ліги.

Якщо переможець зони не має можливості виконати всі вимоги атестації -- путівку до цієї ліги отримує команда, яка посіла наступне місце в турнірній таблиці. Наразі утворення регіональної ліги закриває питання вступу клубів до ПФЛ лише через процедуру атестацiї. Повинен діяти тільки спортивний принцип.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: