В якому стані тернопільський аматорський футбол?

02 березня 11:28
Переглядів: 588
футбол

29 січня депутати Тернопільської обласної ради затвердили Програму розвитку футболу на 2015 – 2020 роки.

В програмі зазначається, що для занять футболом в області діє 26 стадіонів, 456 футбольних полів та 26 спортивних майданчики зі синтетичним покриттям. На даний час відсутні спортивні майданчики з штучним покриттям в Збаразькому, Зборівському, Кременецькому, Підгаєцькому та Шумському районах.

З 1087 населених пунктів лише 379 приймали участь в аматорських змаганнях районного (міського) рівня, у яких змагаються 9475 учасників. На даний час 9 команд (225 учасників) беруть участь в обласних змаганнях з футболу серед аматорів, 382 команди – всеукраїнських, регіональних і районних (міських) змаганнях з футзалу, 7 команд області – всеукраїнських і регіональних змаганнях серед жінок і дівчат, 8 команд – всеукраїнських і регіональних змаганнях серед ветеранів, 3 команди м. Тернопіль – всеукраїнських і регіональних змаганнях серед людей з обмеженими можливостями.

У 37 дитячо-юнацьких школах області займається 11831 учень, з них 22 дитячо-юнацькі спортивні школи мають відділення футболу, у яких займається 3528 вихованців, що становить 30 відсотків від загальної кількості вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл та 3 відсотки від загальної кількості населення області у віці від 6 до 18 років. В області працює 97 тренерів-викладачів, з яких 60 штатні.

Відмічається, що фахівці і футболісти переходять в інші сфери діяльності, виїжджають за межі області через низькі зарплати та втрату престижності  професії тренера, а зі зміною форм власності на селі незадовільно розвивається сільський футбол. Оскільки сільські ради не несуть відповідальності за розвиток цього популярного виду спорту.

Розробники наголошують, що в результаті реалізації програми розвитку футболу в Тернопільській області на 2010-2014 роки вдалося створити сприятливі умови для розвитку футболу в області, а під час виконання програми особливу увагу приділялося проведенню змагань серед дітей, юнаків та молоді. У двох вікових групах проведено чемпіонат обласної дитячо-юнацької футбольної ліги, де прийняло участь 5240 юних футболістів (200 дитячих команд).    Протягом дії програми в області проводились у чотири етапи у трьох вікових групах футбольні змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч». В обласних зональних змаганнях брали участь 200 команд (2750 учасників) загальноосвітніх, сільських шкіл районів та м. Тернопіль. У першому та другому етапах проведення змагань прийняло участь 2560 команд.

У чотирьох вікових групах вищої ліги команди Тернопільської дитячо-юнацької спортивної школи з футболу та інших ігрових видів спорту та у двох вікових групах першої ліги команди м. Копичинці Гусятинського району обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос» приймали участь у всеукраїнських змаганнях з футболу серед команд дитячо-юнацьких спортивних закладів.

Як стверджують в облдержадміністрації активно розвивався футбол серед ветеранів до 35 та до 40 років. У чемпіонатах області серед ветеранів щороку змагалося 10 команд (180 учасників) до 35 років та 8 команд (144 учасники) віком до 40 років.

У два етапи проводились обласні змагання серед інвалідів, до яких залучались близько 400 учасників щорічно.

З метою визначення кращих футбольних полів області щороку проводився огляд-конкурс «Краще футбольне поле». Призери конкурсу нагороджувалися спортивним обладнанням та інвентарем.

P.S. Ми ще будемо аналізуватись виконання попередньої програми. Зараз опрацьовуємо надані облдержадміністрацією документи.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: