Валентин Берестнєв: "Говерла" і "Львівська Політехніка" могли б грати в Суперлізі

21 березня 09:36
Переглядів: 392
Валентин Берестнєв

Головний тренер БК «Ніко-Баскет» поділився з «Галичиною спортивною» враженнями від матчів у Львові, розповів про свою команду і як та чому треба змінити формат розіграшу Вищої ліги.

- У цілому ми задоволені, бо привеземо зі Львова одну перемогу. Ми в своїх мріях розраховували тільки на одну перемогу. А вже по ходу цього турне прийшов апетит і намагались виграти в обох матчах. На жаль наша команда молодша, має менше досвіду і коли пішла клінчева гра, програли, дали супернику відірватись. У кінці трохи скоротили, але шансів на перемогу вже не було.

- Ви четвертий матч поспіль граєте із Західноукраїнськими командами. Як Вам рівень баскетболу, що демонструють «Говерла» і «Політехніка».

-  В цілому у Вищій лізі дуже добрий рівень баскетболу. Думаю, що якщо трошки доукомплектуватись і одна і друга команди могли б грати в Суперлізі. Можливо не на рівних з грандами, але не гірше ніж цього року виступали «Волиньбаскет» чи «Кремінь».

- На Вашу думку чого не вистачає «Політехніці».

- Важко сказати. Команда укомплектована по своїх фінансових можливостях. Зібрані хороші, сильні гравці. В цілому є сім рівних гравців. Але недостатньо щоб довгий чемпіонат пройти стабільно.

Думаю, що вчора програли підбір і в цілому гру, можливо через недостачу настрою. У них вісім перемог було у нас одна. Для однієї окремо взятої гри у них є все щоб виграти. Але щоб виграти турнір вже мало.

Я це на своїй команді відчуваю. У мене всього сім граючих. Восьмий вже не дуже, дев’ятий зовсім слабкий, а десятий не зміг приїхати, бо травмувався. Тому щоб виграти таку лігу треба бути як «Хімік-2» або «Золотий Век» де по 10-12 рівноцінних гравців.

- Для вашої команди основна задача на сезон награти кістяк на наступний?

- Так! Не просто кістяк, а награти миколаївських хлопців. У нас із 10 гравців, шість миколаївських хлопців. За винятком, можливо Нікітіна, всіх інших я продивлявся (Горобченко, Заплотницький, Липко), як потенційних гравців, що можуть мати довгостроковий контракт з командою. Тобто асимільовані миколаївці, не так, що на рік запросили і все. Із таких гравців, що просто на підсилення ми взяли тільки Нікітіна, всіх інших взяли на довгострокову перспективу.

- Не боїтесь, що Ожегова і Нікітіна заберуть у Вас команди Суперліги?

- Я впевнений, що Нікітіна заберуть. Його місце в Суперлізі. В силу обставин, що розформували «Кривбасу» і швидко закривалось вікно, нам вдалось взяти такого сильного гравця. Що стосується Ожегова, то думаю, що для нього не кудись перейти в команду Суперліги. А перейти в МБК «Миколаїв» чи піднятись разом з нами в наступному сезоні.

- Як Вам формат розіграшу Вищої ліги?

‑  У мене є свої ідеї на цей рахунок. Проблеми в тому, що сильний розрив рівня між сильними і слабкими командами. Виходить, що нас з Дніпром у боротьбі за 4-5 місце при рівній кількості перемог розділила різниця в одне очко. А між п’ятим і шостим місце прірва. Теж саме і в іншій підгрупі. До останнього туру Тернопіль і Рівне боролись, а між тернополянами та «Черкаськими Мавпами-2» теж прірва. Вважаю, що ідеальний формат для Вищої ліги – 12 команд з коловою системою. І всім цікаво. Я дуже хотів потрапити в першу четвірку щоб приїхати у Львів, Івано-Франківськ і Рівне.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: