Валерій Кондратьєв: "Суддівського карнавалу не буде!"

09 жовтня 08:50
Переглядів: 188
Політехніка

Валерій Кондратьєв: "Суддівського карнавал не буде!"

Після поразки «Дніпра» від «Галичини» з рахунком 83:85 тренер «дніпрян» Вальдемарас Хомічюс висловився з різкою критикою на адресу арбітрів матчу Віктора Боженар, Олексія Широбокова та Олександра Біди. Однак послідувало далі заява президента «Дніпра» Валерія Кондратьєва і зовсім перейшло всі можливі межі регламенту Суперліги.

Валерій КОНДРАТЬЄВ, президент БК «Дніпро»: Я повністю підтримую нашого тренера в його висловлюваннях. Вальдемарас Хомічюс налаштовує нашу команду на чесний, чоловічий бій. Але на ігровому полі доводиться битися не тільки з командою суперника, але і з некомпетентним суддівством. Дуже важко налаштувати команду на гру, якщо не знаєш за якими правилами ця гра буде вестися.

Складно коментувати дії арбітрів, якщо головний суддя бригади, за рейтингом ФБУ, займає 26 місце (з 28). У нашому випадку арбітри, чия кваліфікація не відповідала статусу матчу, попросту споганили своїми некомпетентними діями все свято баскетболу. І це не вина самих суддів. Вони не можуть стрибнути вище своєї голови, вони не вміють судити по-іншому. Якби бригаду очолив досвідчений і авторитетний арбітр, то цієї ситуації можна було уникнути. У підсумку некомпетентність суддів зіпсувала весь матч, а в протокол команди, що перемогла можна сміливо додавати прізвища суддів, комісара і людини, який призначав цю бригаду на гру.

Я заявляю, що суддівського карнавалу не буде!

Виникає питання - де в цей час були кращі арбітри країни? Відповідь: четверо з них судили, а один був комісаром на матчах Ліги ВТБ. Провідні арбітри відмовилися судити матчі Суперліги на користь ігор Ліги ВТБ, що є порушенням домовленостей між Федерацією, Суперлігою і Суддівським Комітетом. Суддівський відділ починає більше бути схожим на комерційну організацію. Питання стоїть в першу чергу в оплаті. Ліга ВТБ дає більше грошей - вона й отримує кращих суддів. Ми з вами отримуємо кращих із гірших. Так далі тривати не може. Судді, які виросли в чемпіонаті України і Суперлізі, повинні пріоритетом для себе ставити обслуговування матчів внутрішньої першості і в першу чергу працювати тут. В результаті махінацій і темних схем ми отримуємо ситуацію, коли ні в одному з недільних матчів не було кваліфікованих суддів.

Деякі судді ставляться до Суперлізі як, до можливості додатково заробити, між роботою в європейських кубках. І не дивно, що ми бачимо разючі відмінності в роботі цих суддів - відмінну роботу на Єврокубках і зарозумілу роботу, в півсили, в Українському Чемпіонаті. Те, що вони не дозволяють собі робити за кордоном - вони з легкістю дозволяють собі робити в нашому чемпіонаті. Це не стосується всіх, це відноситься до окремих персонажам.

Судді повинні знати, що вони обслуговуючий персонал Суперліги і разом з гравцями команд повинні приносити задоволення глядачам, а не навпаки!

Також хочу акцентувати свою увагу на необхідності проведення сліпий жеребкування при формуванні суддівських бригад і їх призначення на матчі.

Є відома формула, яка влаштовує всіх - жеребкування суддів на гру відповідно до їх категорії, де арбітри діляться на 3 корзини (перша десятка, друга і третя десятка, згідно рейтингу арбітрів ФБУ). І на кожну гру, випадковим чином, вибираються арбітри з першої, другої і третьої категорії. Якщо гра складна - завжди є можливість поставити додаткового суддю з першої десятки. Але чомусь ця схема не працює!

Ще один момент, який я просто не можу зрозуміти і прийняти. Ця пропозиція суддівського відділу про те, щоб зустріччю і розселенням арбітрів займався безпосередньо клуб-господар. Це ж неприкрита корупція! Є клуби, бюджети яких дозволяють їм селити арбітрів у дорогі готелі, але є й такі, яким це не по кишені. Виходить, що кількість зірок у готелі може безпосередньо впливати на прихильність суддів. Це неприпустимо! Ми повертаємося в 90-ті, коли подібна практика заганяла наш баскетбол в кам'яний вік! Нам потрібно йти вперед, а замість цього спостерігається деградація. Суддівський балаган потрібно припинити!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: