Валерій Легчанов: "Потрібно вчити гравців стояти на м’ячі, а не падати"

12 березня 08:31
Переглядів: 602
Валерій Легчанов

Львівська «Енергія» у матчі-відповіді ¼ Кубка України перемогла «ІнБев/НПУ» (Житомир/Київ) 3:1. Галичина спортивна поспілкувалась з головним тренером «енергетиків» після виходу команди до «Фіналу чотирьох».

- Це був один з найважчих матчів 2018 року?

‑ У психологічному плані, напевно, так. Ми дуже довго входили у гру. Не скажу, що команда живе попередніми перемогами, але в цілому пауза пішла не на користь. Також, було важко, оскільки гравці, після зборів, грали на фоні втоми. Пріоритет надається плей-оффу і ми не готувались окремо до матчу кубка. Я задоволений, що команда дотерпіла і дотиснула цей матч. 

- Перший гол став несподіванкою?

- Я б так не сказав. Там був брак – він був не логічним.  Наш гравець пішов у підбір і послизнувся, а виконавча майстерність суперника стала холодним душем. Гол додав нервів і ми довго не могли відігратись. Могли потрапити в ще гіршу ситуацію, були моменти, де нас Володя (Кардаш – прим. ГС) виручив,  і суперник не зміг реалізувати всі момент. Тому перерва нам пішла на користь. Ми «викинули» зайві емоції, а залишили тільки бажання, працю і терпіння – це дало результат.

- Що говорили гравцям в роздягальні?

- Сказав, що не потрібно нічого змінювати в позиційній грі, роботі з м’ячем. Потрібно тільки корегувати останній пас. Нам не вистачало вирішального удару – не могли довести до логічного завершення кінцівку атаки. Команда зробила правильні висновки і напрацювала на потрібний результат.

- Після забитого голу, команда хвилини на чотири притиснулась до своїх воріт. Чому так сталось?

- Ми виявились десь не готові до тиску суперника, перестали скорочувати відстань, не було системної роботи на чужому м’ячі, тому трохи прижались, але добре, що вдалось перебудуватись і відтіснити гру від своїх воріт. Цей проміжок часу ми обов’язково розберемо на теорії, бо для футзалу це дуже багато. За цих 4 хв. можна вирішити всю долю матчу і все, що напрацювали раніше можна втратити.

- Ви знову робили ротацію між четвіркам по два гравці…

- Команда працює в правильному напрямку у грі по позиціях. Я б дуже хотів, щоб в українському футзалі всі розуміли, що «четвірки» – це умовно. Для ротації, і щоб «передьоргнути», потрібно міняти не одних і тих самих виконавців, а робити це по одному, по два гравці (останнього або крайнього, міняти позиціями). Це може дати певні результати. Особливо в перебудові і динаміці. Можна в певний момент виставити тільки досвідчених чи тільки молодих (можуть при потребі просто виснажити суперника). Я задоволений, що гравці розуміють ці перебудови. Коли не можеш довго відігратись, чи потрібно щось змінити, треба знати, чи можеш ти це робити точковими змінами.

- В першому таймі суддя давав можливість гравцям жорстко боротись. Як Ви ставитесь до такої позиції арбітра?

- Тільки позитивно. І чемпіонат України повинен до цього йти. Треба грати до кінця. Це контактний вид спорту, потрібно вчити гравців стояти на м’ячі, а не падати. Я задоволений діями арбітра.

- Прокоментуйте два спірні епізоди з пенальті.

- Я ще не дивився відео, тому не впевнений, що там саме було. Плюс, я зацікавлена сторона. Привід давати пенальті був і в першому, і в другому епізодах. Тут треба дивитись не тільки з позиції дав не дав, а – чи бачив він цей епізод, дотик. З лавки видно одне, а з трибуни – інше.  Я задоволений послідовністю арбітра, який у першому таймі не поставив у ворота ІнБев/НПУ, а в другому в наші. А оцінку нехай дає спостерігач матчу.

- «ІнБев/НПУ» часто використовує воротаря Сухова як п’ятого польового. Наскільки важче оборонятись в такому випадку?

- Важко витримувати цей рваний темп. Можна сильно «просадити» команду, як Казахстан на Чемпіонаті Європи. Четвірка, яка безпосередньо не приймає участь у грі, може охолонути, а та, що на майданчику – «наїстися». Буде дисбаланс. У матчах з «ІнБев/НПУ» він завдав нам найбільше проблем. Не завжди ми в Житомирі з цим справлялись і голи через це пропускали. Ми відпрацьовували цей компонент, але немає чітко вираженої схеми нейтралізації. Потрібно, щоб вся четвірка могла синхронно працювати. Потрібно застосовувати футзальний інтелект, добре працювати ногами. Якщо суперник добре відпрацює такий елемент, то це козирний туз у його руках.

- Є побажання щодо суперника в півфіналі.

- Буде жеребкування, там і побачимо суперника. Буде перший суперник, до нього і будемо готуватись. Там побачимо.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: