Валерій Легчанов: "В "Енергії" достатньо перспективних гравців"

09 січня 21:39
Переглядів: 425
Валерій Легчанов

Головний тренер «Енергії» проаналізував для Галичини спортивної останній матч своєї команди із хмельницьким «Соколом» та розповів про підсилення команди.

- Нам не вдались деякі мікроепізоди. При підготовці до гри ми звертали увагу на витримку, терпіння, яке потрібно проявити в захисті та нападі, десь почекати. «Енергія» завжди була експресивною, емоційною. Тому десь емоції зашкалюють, коли суперник пропонує більш високий темп гри.

Загалом я задоволений виконанням плану на гру і реалізацією. Десь ще є проблеми, але це добре, що вони є, бо потрібно розвиватись. Ще є помилки на стандартах, суперник дуже добре розігрував 5х4. Це теж на майбутнє треба проаналізувати, як правильно робити перебудови.

В цілому задоволений підходом і вибраною тактикою. Незважаючи на те що тижневий цикл підготовки був збитий через свята, ми добре змогли підготуватись. Не втягувались у швидкісний футзал, розуміючи, що суперник в постійному пресингу і може в такому ритмі грати всі 40 хвилин. Це їх перевага, через молодість команди. Фізично вони готові грати і на чужому і на своєму м’ячі всі сорок хвилин

- Після попередніх двох матчів, де теж був розгромний рахунок, Ви сказали, що він не по грі. Сьогодні по грі?

- Сьогодні теж довго тримався рахунок 2:1. Ми більше хотіли виграти, реалізували свої моменти. Взагалі могли розпочати з 0:1. Це футзал, тут перевертається все дуже часто. Якщо ти правильно сприймаєш суперника, виконуєш вказівки і план на гру, то все буде добре. Я не скажу що рахунок не по грі.

Хочу подякувати гравцям за правильне сприйняття. Наша реалізація не спонтанна, вона відпрацьовується на тренуваннях і якщо суперник дозволяє нам ті чи інші епізоди, то ми намагаємось зробити максимум. Регулярний чемпіонат для цього і є щоб підчистити огріхи до плей-офф. Головне, що команда рухається в правильному напрямку, а перемоги тільки додають впевненості, особливо молодим гравцям. Вони хочуть, але інколи бажання забагато, потрібно і розуміння тієї чи іншої тактичної ситуації.

- Ви казали, що гравці «Сокола» краще фізично готові. Тому другій четвірці, яка більш молода, вдалось краще проти них зіграти і забити більшість голів.

-  Можливо вони були кращими тільки в реалізації. Я б не сказав, що вони різнилися. Обидві четвірки все правильно сприймали. В першому таймі Ярослав Писько мав моменти (два виходи), Тарас Кузь мав. Я в цілому задоволений. Команда «Сокіл» не є одноманітна. Молодість, швидкість, взяття простору у них один з головних козирів. Тому наше завдання було зменшити глибину атаки. В таких ситуаціях більш досвідчені команди мають перевагу, на перший план виходить досвід і читання гри.

- У Писька в попередньому домашньому матчі вилучення в цьому попередження, багато емоцій…

- Це виховання, енергія. Не завжди вистачає витримки. Туди ж можна і Андрія Федюка вписати. Людям за 30 років, я вже не буду переучувати їх грати. Нам просто правильно треба оцінювати ту чи іншу ситуація. Якщо вимагає ситуація нейтралізувати контратаку суперника, то це виправданий фол. Я не бачу тут проблеми. А ось в матчі з «Ураганом» була помилка. Ми подивились, проаналізували – там дійсно ситуація не вимагала такого рішення. Але це емоції – матчі з «Ураганом» завжди такі, особливі. Вже при виході на майданчик зал наелектризований. Намагаюсь з кожного гравця витягнути і розвинути його сильну сторону. А те що емоційний фон не завжди потрібне – це гра. Також присутній людський фактор. Ми про це розмовляємо, але суттєвих корективів тут не зробиш бо їм не по 15 років.  

- Після переходу «Сокола» на гру з п’ятим польовим Ви почали проводити ротацію двійками. Тактично цей хід себе виправдав?

-  Я не скажу, що виправдав. Ми один гол забили, один пропустили. Були огріхи в перебудові. В нас спецбригада була не в повному складі – Олег Гасюк пропускав цей матч, а він ключовий гравець в меншості. Тому його так підмінювали, щоб гравців вистачило, бо суперник пішов на гру з п’ятим за 8 хв. до завершення матчу. Намагались підмінювати по 2 по 1 щоб зажди був гравець який відпрацьовує на тренуваннях меншість.

Добре, що різниця була велика і нам в кінці вдалось випустити молодих гравців. Також їх подивились і зрозуміли, що вони можуть. Вони побачили як грати, що робити в тих чи інших ситуаціях. Довжина лавки має велике значення в плей-офф.

- 10 січня чергове протистояння з «Соколом» в Кубку України..

- Це вже буде зовсім інший матч. Це буде перший тайм протистояння, другий 17 січня у Львові. Ми вже відійдемо від чемпіонату. Добре що кубок зараз іде ще до плей-офф. Можливо не кожна гра на перемогу, але все одно елементи плей-офф будуть.

- Як впливає на команду те що останній матч чемпіонату Ви граєте аж через півтори місяці?

- Є в Україні піраміда. На її вершині завжди буда і буде збірна. Тому календар підготували враховуючи її потреби, щоб потенційні збірники зіграли більше матчів. Думаю, що все нормально, є ще кубок, буде час на підготовку. В рік коли є такі форуми це і проблема, і не проблема одночасно. Чемпіонат Європи в лютому, а в нас все вирішується в травні, тому часу достатньо.

- Підписання Сергія Коваля…

- Наразі ми задоволенні цим підписанням. Нам такий досвідчений гравець був потрібен. Він має багато досвіду, є збірником. Він потрібен як для результату так і для молоді – передавати досвід і вчити. Він вже майже 2 тижні з нами тренується, я вже бачу зміни в тренувальному процесі, коли молоді гравці прислуховуються до його порад, коли не тільки я чи Федюк або Струк цим займається є ще одна бойова одиниця. Думаю що 10 числа він нам вже допоможе.

- Будуть ще підсилення?

- Жоден тренер не відмовиться від якісного підсилення. Ми зараз не розмінюємось на якусь там перспективу, в нас достатньо перспективних гравців. Але якщо буде змого підписати, то ми підпишемо. Зараз ринок працює так, що ми не продаємо і не купуємо, а підписуємо вільних агентів. Гравці приходять через проблеми інших команд. Тримаємо руку на пульсі.         

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: