Василь ФЕДОРИШИН: "Не можна порушувати олімпійські традиції"

19 лютого 09:38
Переглядів: 423
федоришин

Срібний призер Олімпіади в Пекіні прокоментував ситуацію навколо боротьби.

– Днями зателефонував мій товариш президент івано-франківської обласної федерації вільної боротьби Едуард Прощук та розповів, що існує ризик того, що боротьба не буде представлена на Іграх 2020 року, – згадує багаторазовий чемпіон Європи та срібний призер Олімпіади-2008 Василь Федоришин. – Я був настільки шокований, що навіть не мав, що йому відповісти. Новина була настільки неочікуваною… Потім я почав шукати інформацію в Інтернеті, дізнаватися подробиці.

– Як вважаєте, які могли бути підстави для такого рішення?

– Чесно кажучи, я взагалі не уявляю, як таке могло трапитися. Упродовж всієї новітньої історії Ігор, окрім 1900 року, ми весь час були в програмі Олімпіади. І найголовніше, про це всі говорять і всі це розуміють, боротьба була ще в давній Греції. Саме борці стояли у витоків олімпійського руху. Олімпійські традиції дуже важливі й порушувати їх не можна.

– Аргументів на користь спортивної боротьби дуже багато, але які ви вважаєте першочерговими?

– Наскільки я знаю, спортивні дисципліни оцінювались за 30 критеріями. Один з них, як на мене один з найважливіших, – масовість. У світі понад 200 борцівських федерацій. Величезна кількість людей по всьому світу займається боротьбою. Адже боротьба – доступний спорт. Борцівські секції не потребують великих фінансових вливань, досить пристойного килима і бажання боротися. Деякі чиновники дорікають, що боротьба стала менш видовищною, але це спірне питання. Вируючі трибуни на міжнародних змаганнях це доводять. Як і Київський міжнародний турнір, який щороку збирає не лише найсильніших борців, але й величезну армію прихильників нашого виду спорту.

– Зараз знову почали активно обговорювати ймовірність зміни правил. Як гадаєте, це виправить ситуацію?

– Ця прикра новина дуже сколихнула борцівське співтовариство. І зараз міжнародна федерація повинна зробити все, аби спортивна боротьба увійшла в програму Олімпіади 2020 року. Якщо потрібно змінювати правила, то треба їх змінити. До того ж всі ми давно сваримо свої правила, оскільки вони дійсно не дуже справедливі. Особисто мене найбільше розчаровує, що в новому періоді згорають всі бали. Наприклад, якщо я виграв перший період 6:0, а в другому супернику пощастило брати клінч, і в третьому він бере один бал, то він перемагає. Хоча загальний рахунок по балах 6:2.

– Як сприйняли цю новину ваші колеги по збірній? Чи буде якась реакція від олімпійців?

– Звичайно всі шоковані. Реакція вже є. Цим займаються національні федерації. Вони пишуть листи, здіймають шум навколо проблеми та привертають увагу громадськості. Хотілося б згодом це згадувати, як страшний сон.

– Як гадаєте, чи можуть пересічні вболівальники якось вплинути на ситуацію. Адже їх позбавляють можливості бачити видовищні олімпійські поєдинки.

– Сьогодні кожен може висловити свою думку в Інтернеті. Тому шанувальники боротьби знімають відеоролики. Розповідають про наш вид спорту, діляться зі своїми друзями, говорять слова підтримки. Це ніби краплина, але зараз цей рух набирає потужності і перетворюється на хвилю. Якщо висловлювати свою позицію голосно, то члени МОК обов’язково її почують і це вплине на результат голосування у вересні.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: