Василь ІВАНЧУК: "Скупатися в морі не ризикнув"

10 лютого 13:28
Переглядів: 357
Default Image

Український гросмейстер Василь Іванчук переміг на шаховому турнірі в Гібралтарі. У цих змаганнях брало участь 214 гравців. Наш шахіст переміг у восьми партіях, дві звів унічию і жодної не програв.

Відтак, здобувши дев'ять очок із десяти можливих, одноосібно фінішував на першому місці в загальному заліку. Гросмейстер, повернувшись додому, поспілкувався з кореспондентом "Експресу".

- Василю Михайловичу, виглядає так, що всіх своїх суперників ви лускали, мов горішки...
- Це оманливе враження. Кожна партія була важкою. Щоб здобути в ній перемогу, довелось викладатися. У підсумку мені все вдалося.

- Чи були під час турніру моменти, коли ви сумнівалися в загальній перемозі?
- А я про неї не думав. Налаштовувався на кожну партію окремо. Прагнув перемогти конкретного суперника, а вже все разом дало мені загальну перемогу.

- На цьому турнірі, поряд з елітою, було кілька маловідомих шахістів. Хто з них може найближчим часом увійти до ТОП-20?
- Особливий прогрес відчувається серед молоді. Вони тиснуть і спокійного життя не дають. Це стосується і Непомнящого, і Ваш'єра, і багатьох інших.

- Кубок Гібралтару відбувався на березі відомої протоки?
- Так. Ми змагались біля самого Середземного моря. Погода була чудовою, я мав змогу між партіями прогулятися на свіжому повітрі. А от скупатися в морі не ризикнув. Усе-таки вода холодна.

- Вам складно брати участь у масових турнірах зі слабшими учасниками чи в компактних, але з потужними гравцями?
- Важко сказати, бо це інша специфіка, інша підготовка. Мені подобаються і такі турніри, і такі. Так само мені цікаво грати в класичні шахи і в бліц. Це просто різні змагання, що потребують корекції у підготовці до них.

- Після турніру ви приїхали додому, хоча зазвичай з одного змагання вирушаєте на інше...
- Я зробив паузу. Наступний турнір, у якому братиму участь, пройде в Монако на початку березня. Доти відпочиватиму і набиратимусь сил у рідному Львові.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: