Василь Івегеш: "На футбольному полі відбуватиметься справжня чоловіча боротьба"

16 серпня 10:22
Переглядів: 233
івегеш

Головний тренер ФК «Тернопіль» Василь Івегеш на прохання клубної прес-служби розповів про підготовку команди до недільного тернопільського дербі з «Нивою».

– Налаштовуємося в звичному режимі, великого ажіотажу довкола матчу немає. Якоїсь конфронтації між футболістами і тренерами команд-суперниць теж немає. Хотілося б, щоб подібне відношення було і між вболівальниками. Сподіваюся, що позакулісних ігор не буде жодних, а на футбольному полі відбуватиметься справжня чоловіча боротьба, якою мають залишитися задоволені тернопільські вболівальники. І ФК «Тернопіль», і «Нива» намагатиметься показати хороший футбол. До матчу наші хлопці підходять з хорошим настроєм, адже команді виплатили заробітну плату, повернули деякі старі борги.

– Чи зіштовхнувся тренерський штаб з кадровими проблемами?

– Проблеми звичайно ж є. Того ж Василя Чорного на двосторонці турбувала задня поверхня бедра. Один день дали йому відпочити, а далі побачимо, що скажуть лікарі. Якщо ескулапи дозволять навантажувати ногу, то Василь буде тренуватися і готуватися до матчу з «Ниву». Ми, тренери, на нього розраховуємо.

– У розташуванні команди цього тижня було кілька футболістів на перегляді. Яка їхня доля?

– Ми їх переглянули, але рівень їхньої гри не кращий, а подекуди й гірший за тих футболістів, які нині є в нас. Навіть українські гранди шукають людей і не завжди знаходять, то що можна говорити про нас. Зараз потрібно виходити з тих позицій, що ми маємо. Я бачу майбутнє нашої команди в тому, щоб давати шанс молодим, награвати їх, щоб вони увійшли в довіру. І тоді, переконаний, все в ФК «Тернопіль» буде добре. Адже я пригадую, як наші сьогоднішні лідери Атласюк, Дубчак та інші, теж починали не досить впевнено, але потім виросли у кваліфікованих виконавців. Так само будемо шукати місцевих талантів, бо на сьогоднішній день іншого виходу я не бачу. В нашого клубу немає грошей, щоб купувати «великих» футболістів.

– Чи буде мінусом для ФК «Тернопіль» той факт, що в попередніх шести матчах Ваші підопічні не зуміли жодного разу перемогти «Ниву»?

– Ми не слідкуємо за статистикою.

– У чому причини недалого старту команди?

– Не хотів би повертатися в минуле, але те, що з нами робили ЗМІ, безпідставно звинувачуючи у якихось продажах тощо, наклало відбиток і на сезон нинішній. Якщо минулого сезону ми вдало розпочали чемпіонат, то нині нам не просто. По-перше, нас покинув лідер нападу Богдан Семенець, по-друге, команда готувалася до сезону в різнобій (одні – в Тернополі, інші – захищали кольори студентської збірної України на Всесвітній універсіаді – авт.), але трагедії в цьому не бачу. Мікроклімат у команді хороший, стараємося, працюємо в поті чола, а перемоги – вони обов’язково прийдуть. З практики попередніх сезонів можу сказати, що восени команда обов’язково побіжить.  

– Чи вже детально вивчали свого майбутнього суперника? Все таки «Нива» – команда з Тернополя, могли багато її матчів бачити особисто…

– Ми постійно за нею слідкуємо. Але в «Ниви» вчора були одні виконавці, зараз – інші. В порівнянні з весняною частиною минулого сезону – «Нива» практично зовсім нова команда. За таких умов не встигаємо всіх футболістів вивчити. На теоретичному занятті будемо розбирати останню гру суперника з ФК «Суми», знаємо сильні і слабкі сторони наших колишніх футболістів Волошиновича та Плетеницького. З цього й виходитимемо. В цьому матчі переможе той, в кого буде кращим бійцівський характер та налаштування на конкретно взяту гру.

– Як відноситеся до слів колишнього кіпера ФК «Тернопіль» Миколи Плетеницького, який в одному з інтерв’ю заявив, що, коли випаде така нагода, побіжить забивати муніципалам, як це він свого часу зробив «Ниві»?

– Це його право і ми цьому не здивуємося. Зі своєї сторони скажу, що Миколі саме наша команда дала візитку в футбольне життя.

– Відомо, що кілька останніх тижнів Ви переглядали матчі аматорських команд, у надії відшукати місцевих талантів…

– Тернопільщина – це той регіон, звідки нині ми можемо запросити футболіста у нашу команду. Не пропускаю практично жодного ключового поєдинку чемпіонату області, кілька днів тому відвідав кубковий поєдинок за участю теребовлянської «Ниви». Намагаюся віднайти ту зірочку, яка б допомогла нашій команді. Рівень обласних футболістів трохи нижчий за наш, але тим не менше, шукаємо таланти, обтісуємо у нашій команді, даємо фізичну підготовку, щоб з часом з них виростали професійні футболісти. Не буду говорити прізвища цих зірочок, але однозначно вони є, будемо їх запрошувати, продивлятися і через ту ж студентську команду готувати до основи ФК «Тернопіль».

– На провідних ролях у аматорських командах вихованці ФК «Тернопіль» Іван Мельник, Іван Тарабалка, Ігор Сороцький...

– Коли я їду продивляти матчі обласних команд, то приємно бачити, як у кожному колективі грає по 5-6 випускників нашого педліцей. Вже це факт говорить про те, що ми багато зробили для тернопільського футболу. Приємно, що Мельник надійно боронить ворота заліщицького «Дністра», а Іван Тарабалка і Ігор Сороцькоий ведуть заочну суперечку за звання кращого бомбардира обласного чемпіонату. Вважаю, що якась частинка праці є і тренерів педліцею.

– Що хочете сказати вболівальникам, яких, безперечно, має прийти чимало на тернопільське дербі?

– Сьогодні є такі вболівальники, як ображають нашу команду. Це не красить футбол і цього я не можу зрозуміти. Хто його знає, що буде завтра. Нині тернопільські команди знаходяться по різні сторони барикад, а завтра, можливо, будемо під одним крилом. А коли нас об’єднають, то що тоді говоритимуть вболівальники: виганяйте усіх, чи зустрічайте оплесками? Давайте перестрахуємося, не будемо обзивати один одного. Краще вболівайте за красивий футбол та цивілізовано підтримуйте команди за які вболіваєте. Натомість вульгарних викриків не повинно бути, адже повболівати на стадіон приходять у тому числі діти, жінки, старші люди.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: