Василь КОЗАР: "Дівчата з нашої збірної мають дух переможця"

25 березня 14:13
Переглядів: 401
Default Image

Сьогодні, 25 березня, українська жіноча юніорська збірна стартує у відбірковому турнірі до чемпіонату Європи-2011. Першим іспитом підопічних Василя Козара стануть господарки турніру – збірна Франції. Як команда готувалася до важливого змагання та з яким настроєм підійшла до вирішення головного завдання – здобуття права представляти Україну на цьогорічному єврофорумі у Чехії, – ми поцікавилися у головного тренера команди Василя Козара.

- Василю Миколайовичу, як проходила підготовка команди до відбору на ЄВРО-2011?

- Сьогодні я можу говорити впевнено: команда готується за планом. Після збору в Херсоні нам вдалося зіграти два контрольні поєдинки із молодіжною збірною. Ми бачимо вже основний склад, бачимо, як вести гру. Йде робочий процес. Ви знаєте, що дуже пізно почали займатися цією командою, опікатися нею, і важко було сформувати склад. Наразі ми вже зіграли три етапи Дитячої ліги. Особливо в останньому турі дуже добре проявили себе деякі дівчата різних команд, котрих, на жаль, ми не можемо вже ввести до складу нашої збірної. Мали бажання  об’єднати під знаменами юніорської команди якнайбільше гандбольних шкіл. Адже участь вихованців тієї чи іншої області - це своєрідний результат роботи дитячих тренерів на місцях за певний проміжок часу. Але тим не менш команда, як я вважаю, сформована за амплуа пристойними гравцями. Кістяк збірної складають представниці львівської, київської та запорізької областей.

- Як Вам вдається об’єднувати представників різних шкіл навколо себе?

- Упродовж декількох років ми активно працювали над вихованням підростаючого гандбольного покоління. Хотів би відзначити Броварське вище училище фізичної культури, з яким я постійно контактую щодо комплексної підготовки наших гравців. Проблема збірних команд – зіграність. Дуже приємно, що й представниці Запоріжжя влилися в картину гри збірної без проблем.

- Чи вдалося Вам ознайомитися із іграми наших суперників?

- У рамках європейського турніру, коли я їздив разом з львівською "Галичанкою" до Франції, мені вдалося переглянути декілька поєдинків своєрідної збірної Франції, яка брала участь у представницькому змаганні. Хотів би зазначити, що основний акцент у підготовці французи роблять на організації гри. Втім, за деякими параметрами ми їх випереджаємо.

- На що сподіватися нашим уболівальниками у цьому турнірі?

- Мене останнім часом охопило таке передчуття, що ми зможемо вирішити поставлене перед нами завдання – посісти перше місце у нашій відбірковій групі, обігравши і французів, і словенців завдяки тим зборам, які ми провели у Херсоні та Броварах. Українська гандбольна школа завжди відзначалась прекрасними кадрами як серед гравців, так і серед тренерів. Якщо навіть нам не вдасться здобути путівку на ЄВРО-2011, то треба буде спокійно після закінчення відбору у Франції проаналізувати  виступ юніорської збірної та розробити план підготовки цієї команди на майбутні відбіркові цикли. Наголошую на одному, дівчатка, які зібрані у нашій збірній, мають дух переможця. Головне – правильно підвести їх як психологічно, так і фізично до французького відбору. Я не боюсь ставити і вирішувати надскладні завдання, тому, ще раз підкреслю, що я дуже впевнено їду до Франції перемагати.

Склад юніорської збірної команди (дівчата віком до 17 років).
Воротарі - Москаленко ("БВУФК", Бровари), Хілязетдинова ("Галичанка", Львів).
Польові гравці - Воскобойник, Гунтік, Воронова, Кот, Діхтяр, Козаєва (всі – "БВУФК", Бровари ); Біла, Смбатян, Смолінг, Савчин, Давидчак ("Галичанка", Львів); Левченко, Передерій ("ЗДІА", Запоріжжя).

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: