Васил КОЗАР: "До таких поразок, як від Німеччини, слід звикати"

08 червня 17:38
Переглядів: 387
Василь Козар

У плей-офф до ЧС з гандболу наша збірна зазнала нищівної поразки від Німеччини

Що ж сталося з нашим ганд­болом і нашою збірною? Про це газета "Експрес" запитала у голов­ного тренера срібного призера чемпіонату України - "Галичанки" - Василя Козара.

- Почну з того, що Німеч­чина далеко не проста коман­да, - каже Василь Миколайо­вич. - Вони взяли доброго тре­нера з Ісландії, який підбирає молодих і перспективних грав­ців. Певен, що найближчим ча­сом Німеччина ще гучно про себе заявить. Так само поляки, які у гостях переграли шведів. Видно, що у наших су­сідів гандболом серйозно за­ймаються.

А ми завжди хочемо когось обдурити і виїхати на халяву. Ми не працюємо як фахівці. У нашій федерації і збірній самі менеджери, а не гандбольні люди. Вони не орієнтуються в методиках спорту, не знають, як вивести гравців на пік фор­ми. Наш метод простий: зібра­лися і поїхали в Німеччину пе­ремагати німкень. Так не ро­биться. Або відправили нашу молодіжку в Чехію, щоб ми перемогли господарок. Та не смі­шіть людей. Це нереально.

Якщо ще в захисті наша збір­на діє непогано, ми мало про­пускаємо, то гра в нападі - це жах. Як команда хоче перема­гати, якщо вона не вміє і не може забивати голи? Якщо вона не здатна приносити глядачам естетичну насолоду?

Європейський гандбол зро­бив стрімкий стрибок угору. Команди готуються і грають за новими технологіями. А ми граємо в гандбол 40-річної дав­нини, який не приносить ре­зультату. Нам слід сідати, роз­биратися з помилками і працювати.

Але в нас ніхто не хоче пра­цювати. У нас лише "вирішу­ють питання". І жодного спор­тивного принципу. В Європі таке не проходить, там слід гра­ти, а ми цього робити не вміє­мо.

-  Ще декілька років тому ми спокійно виходили у фінальні ча­стини європейських і світових чемпіонатів, а нині навіть цього не можемо зробити. Що сталося зі збірною?

-  Ми не котимось, ми вже закотилися в таку яму, з якої ніколи не виберемося. Зараз нема чого казати, що гандбол слід розвивати, його треба ря­тувати! Гандбольна машина ще котилася по інерції, і ми мали якісь локальні успіхи. Але за­раз вона зупинилася, і всі дивуються, чому вона не їде. А може, там паливо закінчилося, а може, масло ніколи не міня­ли? Та ніхто цього не зробить, лишень кричать: їдь і давай ре­зультат!

Ми грали проти Чехії, судді симпатизували господаркам. Але насправді вони судили на­стільки лояльно, що мені зда­лося, ніби вони мені допомага­ють. Я вже стільки років працюю в Україні, та ще не бачив, що судді можуть судити справедли­во. У нас все "рішають", на ро­боту тренера ніхто не зважає.

Я ніколи не претендував на посаду головного тренера збір­ної. Та поясніть мені, як 75-річний Леонід Ратнер зі своїм баченням гандболу 50-річної давнини може дати збірній щось нове? Гандбол в Україні знищений, ми відстали від Єв­ропи на десятки років. Тому до таких поразок, як від Німеччи­ни, слід звикати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: