Василь КОЗАР: "З нами рахуються, нас поважають і навіть трішки бояться…"

30 березня 17:44
Переглядів: 341
Vasul Kozar

гандбольна дружина львівського училища фізичної культури здобула чемпіонський титул на всеукраїнських дитячо-юнацьких змаганнях серед дівчат 1995-1996р.н. сезону 2011-2012р.р. У складі команди перемогу у національній першості виборювали Тамара Смбатян, Наталія Савчин, Вікторія Сідлецька, Анастасія Баранович, Ірина Барабаш, Анастасія Дорожівська (11кл.), Наталія Сабова, Ольга Ловіна, Марія Візінська, Марина Нагорна (10кл.), Вікторія Вітковська, Олена Селіванова, Наталія Біда, Марія Шендерук (9кл.). А вели дівчат до найвищої сходинки п’єдесталу пошани вчителі гандболу Василь Козар і Віталій Надич.
Ми розмовляємо із старшим тренером відділення гандболу училища, він же по сумісництву головний тренер команди Супер-ліги «Галичанка» м. Львів, Василем Козарем про секрети успіху команди.

- Пене Василю, насамперед, вітаємо! Команда перемогла, та чи можна стверджувати, що увесь сезон пройшов на «відмінно»?
- Ми перемогли більш, ніж переконливо. Так, у фінальному турі відрив нашої команди від віце-чемпіонів - херсонських гандболісток - склав 6 очок, а бронзових призерів – команду Броварського УФК – ми обіграли з різницею 23 м’ячі! І це незважаючи на те, що в ході змагального сезону ми залишились без трьох провідних гравців. Воротар Юлія Думанська переїхала на навчання до Румунії, Ольга Коляса травмувалася, Катерина Струкевич вимушена була залишити гандбол у зв’язку зі станом здоров’я. Нам довелося доукомплектовувати команду молодшими дівчатами, ще й з недостатнім як на чемпіонат рівнем підготовленості. Попри все ми перемогли, за весь змагальний сезон поступилися лише у двох іграх - гандболісткам з Херсонського УФК, над якими потім взяли реванш у фінальному турі чемпіонату, та в Ужгороді господаркам - одним м’ячем.

- Аналізували поразки?
- Звичайно, після кожної гри ми разом з дівчатами підводимо підсумки, робимо т.зв. «розбір польотів».
І-ІІ тури, що проходили восени, ми виграли з великим відривом, ІІІ тур, що відбувся у березні, програли. А причина поразки в тому, що в зимовий період у нас виникає проблема з залами - нам фактично немає, де тренуватися. А перед турами необхідно проводити багато ігор-спарингів. Недостатня ігрова практика призводить до спаду у фізичній, техніко-тактичній підготовці. Так само, як і позаминулі роки, після зими ми значно послабили свої позиції.
Хотілось би мати свій зал чи базу для гандболу, як це, наприклад, є у Броварському УФК. Хоча тішить те, що навіть за відсутності цього, ми, як правило, виграємо і в Броварів, і в інших провідних закладів, що мають хороші умови для підготовки.

- Яку установку давали команді перед початком Чемпіонату?
- Ми з Віталієм завжди ставимо перед дівчатами завдання лише перемагати. Навіть не ведемо мову про 2-3 місце, а тільки - перемога! І настрій, і налаштування у нас лише на здобуття нагород найвищого ґатунку!

- А тренерський штаб прогнозував перемогу своєї команди?
- Без зайвої скромності скажу: наші дівчата – законодавці моди в українському гандболі. Той факт, що вони вже декілька років поспіль перемагають з великими відривами, говорить сам за себе. На сьогодні виграти у львів’ян чи навіть поступитися нам з невеликим рахунком вважається престижним. З нами рахуються, нас поважають і навіть трішки бояться!

- Звичайно, що всі дівчата постаралися на славу. Та кого з гравців можете виокремити особливо?
- Беззаперечним лідером команди і кращим гравцем впродовж усього чемпіонату була Тамара Смбатян. Незважаючи на те, що Тамара лише одинадцятикласниця, вона запрошувалась вже до національної збірної України, а у складі молодіжної збірної незабаром візьме участь у відбірних іграх молодіжного чемпіонату світу. Хоч вона ще зовсім молода, проте за рівнем технічної і фізичної підготовленості не поступається значно старшим гандболісткам.
Дуже добре проявили себе Наталія Савчин, Настя Дорожівська, Наталка Сабова. Сильного воротаря Юлю Думанську, як я вже говорив, ми втратили, інші - молоді дівчата - ще сирі, отже, усе навантаження під час ігор припадало на гравців захисту, і дівчата впорались. Більше того, впевнений, що цьогоріч, коли формуватиметься збірна команда України 1996-97р.н., дівчата будуть запрошені до неї.

- Як святкували перемогу?
- Дівчата підготували дуже гарний танець та пісню, які виконали як команда-переможець. Можу сказати, що дівчата вразили усіх не лише відмінною грою впродовж сезону, а й розкрили інші свої таланти. Ну а ми, зі свого боку, організували для наших чемпіонок солодкий стіл.

- Які старти очікують команду у найближчий час?
- 17-28 квітня у м. Херсоні пройдуть Спортивні ігри школярів України.                                           
                 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: