Відома боксерка провела для школярів майстер-клас у Львові

17 травня 08:04
Переглядів: 1544
Вікторія Вірт-Гарасимович

В межах освітньо-пізнавального проекту  Національного олімпійського комітету України «Olympic Lab» відома боксерка Вікторія Вірт-Гарасимович днями зустрілася зі школярами середньої загальноосвітноосвітньої школи № 98 м.Львова. Зустріч відбулася  на базі спортивного клубу єдиноборств «Бастіон».

Школярі радо вітали зіркову гостю – майстра спорту України міжнародного класу з боксу, чемпіонку світу та Європи серед юніорів,  стипендіата Національного Олімпійського комітету України.

Мета  проекту «Olympic Lab»  – «поширення олімпійських ідеалів та принципів, залучення молоді до олімпійського руху, пропагування здорового способу життя, знайомство учнів з зірками українського та світового спорту та надбання корисних життєвих навичок і лідерських якостей».

Вікторія розповіла  школярам історію розвитку боксу, зокрема й жіночого. Неважко здогадатися, що колись жіночий бокс був заборонений, тож, слухачам (і школярам, і дорослим) цікаво було дізнатися про те, як  дівчата вибороли право на боксерські рукавички. Багато фактів відкрила Вікторія й зі світу чоловічого боксу: до прикладу, колись чоловіки боксували доти, поки один із них не падав. На «ура» сприймали слухачі  «лекцію» Вікторії й активно брали участь в обговоренні теми. А з яким захопленням переглядали відео бою Вікторії Вірт з першим номером жіночої боксерської збірної Румунії в рамках міжнародної матчевої зустрічі!  

 Сподобались школярам та адміністрації школи й показові виступи  боксерів й боксерок СК «Ринг», вихованців тренерів Ростислава Гарасимовича та Ігоря Тимчишина.

 

Поєдинки на рингу демострували як зовсім юні боксери, так й досвідчені спортсмени.

Сніжана Маудза – учасниця чемпіонату Європи

Зокрема, боксерка Сніжана Маудза є членом юніорської збірної команди України, учасницею чемпіонату Європи, міжнародних турнірів, призеркою чемпіонатів України.   

Однак найбільший захват викликав майстер-клас від самої Вікторії Вірт. Відома спортсменка навчала присутніх елементів боксу. Разом з учнями засвоювала техніку й директорка школи Людмила Земба, яка також пробувала виконувати боксерські удари, до слова, досить вдало.

 

 

Прокоментувала захід учениця СЗШ 98 Вікторія Ковальова.  І хоч Вікторія Ковальова у спорті не новачок – змалку займається художньою гімнастикою, є кандидатом у майстри спорту, призеркою чемпіонату області, учасницею чемпіонату України, однак боксерські рукавички одягнула вперше.

Вікторія Ковальова: «Імпонує, що у цьому спорті хлопці й дівчата мають однакові права.  Дуже сподобалось, що дали змогу всім нам одягнути рукавички й спробувати побоксувати.  Було надзвичайно цікаво».

Вікторія Ковальова – кандидат у майстри спорту з художньої гімнастики

А  наприкінці школярі отримали чудову фотосесію зі спортсменами й подарунки із символікою НОК України.

За інформацією dailylviv.com, проект «Olympic Lab»  розпочався саме на Львівщині «за підтримки відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області, Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Львівського училища фізичної культури, обласних федерацій з видів спорту та молодого посла України на других зимових юнацьких Олімпійських іграх 2016 року в Ліллегаммері, учасниці пекінської Олімпіади 2008 року – художньої гімнастки Віри Передерій. «Olimpic Lab» Віри Передерій потрапив до п’яти кращих проектів, які отримали патронат Міжнародного олімпійського комітету. Він покликаний посилити впровадження олімпійської освіти у навчально-виховний процес загальноосвітніх шкіл та шкіл мережі олімпійської освіти. Активності «Olympic Lab»: «ментальне тренування, олімпійський чат, семінари про здоровий спосіб життя, «Eat smart» («Їж розумно»), знайомство школярів із олімпійським рухом, олімпійськими цінностями, історією розвитку Олімпійських ігор та філософією олімпізму, волонтерський рух». Сьогодні проект «Olympic Lab»  успішно реалізується по всій Україні.

Підготувала Наталія Васьо

Фото ТЕТЯНА ДЖАФАРОВА

P.S. Школярів та батьків (!)  школи № 98 запрошують  БЕЗКОШТОВНО відвідати тренування з боксу у «Бастіоні» під керівництвом Вікторії Вірт наступної середи, 23 травня. На 17 год – діти 7-10 років; на 18.30 – діти 11-15 років: на 20 – для 16 і старших.  

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: