Відвідуваність команд Екстра-ліги

29 січня 21:55
Переглядів: 224
футзал

Завершилося друге коло Екстра-ліги. Як і було обіцяно, підводимо його підсумки відвідуваності. Щоб не було непорозумінь, то хочеться відразу обумовити, що цифри - середні за два кола, а не окремо за друге коло. Приємного читання.

Локомотив, Харків. Вдома: 1583 (Енергія, ЛТК). На виїзді: 700 (Ураган, Спортлідер, Єнакієвець, Кардинал)

Домашня і гостьова відвідуваність харків'ян за підсумками двох кіл впала, але не суттєво і за рахунок умов, які створені в Харкові, залізничники продовжують упевнено лідирувати по відвідуваності. Падіння досить легко можна пояснити логічно. По-перше, більшість матчів проходили в будні дні, що досить серйозно для людей, які працюють по п'ятиденному графіку. По-друге, це стосується домашньої відвідуваності харків'ян, в першу чергу, Локомотив призначав початок матчів на середину дня, що разом з буденним днем створювало просто забійну комбінацію для охочих подивитися футзал.

Відвідуваність на центральних матчах всього туру, а поєдинки з Енергією і ЛТК були такими, зобов'язана була бути вище. У Харкові можуть і люблять ходити на спорт, але людей до цього потрібно небагато підштовхувати, як і в будь-якому іншому місті. Наприклад, на матчі волейбольного Локомотива збирається майже під зав'язку забитий палац спорту, а команда йде у другій частині таблиці. Зараз на команду Євген Ривкіна потрібно дивитися подвійно уважно, адже він тепер головний тренер збірної і багато в грі національної команди буде запозичено з Локомотива. Саме в цьому контексті дивує те, що на Локомотив, коли він приїжджає в гості, ходить найменше уболівальників. Дивна тенденція, адже на лідера не ходять, правда? Почекаємо третього кола і подивимося, як все поміняється.

Ураган, Івано-Франківськ. Вдома: 967 (Локомотив, Спортлідер, Кардинал). На виїзді: 783 (ЛТК, Енергія, Єнакієвець)

Ось, Дракони, навпаки істотно додали в відвідуваності домашніх матчів. У першому колі вдома середня цифра була 767 уболівальників. Клуб зробив саму малість для своїх шанувальників, але це дало відчутний результат. Будні матчі починалися наприкінці робочого дня. Все! Середня цифра за підсумками двох кіл відразу на 200 глядачів більше. До речі, варто відзначити, що рекордна кількість глядачів зібрало протистояння з Локомотивом, подивитися битву грандів прийшло 1200 чоловік, в коледжі фізвиховання 1500 посадочних місць.

Спорт в Франківську люблять - це незаперечний факт. Команда організовує виїзди, особливо, якщо вони недалекі, діє активний фан-клуб, який агітує нових вболівальників, а клуб всіляко підтримує найвідданіших фанів. Відвідуваність Урагану може ще більше збільшитися і перевалити за 1100 глядачів за підсумками всього чемпіонату, до позначки в тисячу залишилася сама малість. Не можна не відзначити, що тепер Ураган - самий смотрітельний колектив в гостях.

ЛТК, Луганськ. Вдома: 667 (Ураган, Спортлідер, Кардинал). На виїзді: 642 (Енергія, Єнакієвець, Локомотив)

Досить прогнозовано ЛТК вибирається на третє місце за відвідуваністю. З відкриттям ЛТК-Арени на клуб ходять набагато більше глядачів, адже і місць там в десять разів більше, ніж на СК Старт. Хоча, звичайно, відвідуваність могла бути трохи більше, якби клуб трохи раніше вирішив проблему "буднього дня". Тільки останній домашній матч проти Кардинала був призначений на 17:00, так все було в середині дня. Правда, розгром 0:5 не дуже сподобався місцевій публіці, але це спорт, тут таке буває.

Команду Роман Ковальчик побудував таку, за якої хочеться спостерігати. Гра телефоністів моторошно радує, якщо все складеться добре, то багатьох з нинішніх гравців ЛТК скоро можна буде побачити у футболці національної збірної. Умови в Луганську, як для гравців, так і для глядачів створені відмінні. Тепер подивимося, що буде з відвідуваністю далі, поки Луганськ в цьому плані сприймається тільки позитивно. Тим більше, клуб знайшов можливість організовувати не тільки інтернет-трансляції, але і теле-трансляції для місцевого каналу.

Енергія, Львів. Вдома: 500 (Кардинал, ЛТК, Ураган, Єнакієвець). На виїзді: 633 (Локомотив, Спортлідер)

Фани чемпіонів України теж додали в підтримці рідної команди. Тепер середня домашня відвідуваність не несчастие 350 глядачів, за підсумками першого кола, а 500, що теж не фонтан при можливостях львів'ян, але динаміка позитивна, якщо вона збережеться, то Енергія додасть ще. Не зайвим буде відзначити, що прогрес досягнутий, незважаючи на те, що всі буденні матчі проходили у середині дня.

Вболівальницький потенціал у Енергії просто величенний, але його потрібно реалізувати. У другому колі клуб набагато активніше попрацював з уболівальниками, що дало позитивний результат. Зараз Львів - одне з футзальних центрів України. Саме цьому місту пощастило приймати два товариські матчі збірної проти Польщі. Енергії зараз потрібно прагнути до того, щоб середня відвідуваність наближалася до тисячі по ходу вже цього сезону, а перевалила за неї вже в наступному. Можливості для цього є, справа за реалізацією.

Спортлідер+, Хмельницький. Вдома: 458 (Кардинал, Локомотив, Енергія). На виїзді: 675 (Єнакієвець, ЛТК, Ураган)

Віддав своє третє місце за відвідуваністю хмельницький Спортлідер, хоча точніше буде сказати, що його потіснили ЛТК і Енергія. Плюсовци прогнозовано, після дванадцяти поразок поспіль, втратили частину підтримки, але не особливо велику. У Хмельницькому продовжують ходити на футзал, наскільки дозволяє розмір тамтешнього залу. Команда вчиться, а уболівальник, по своїй більшості, це розуміє і терпить. Тим більше, нікуди не пішли від Спортлідера і будні тури. Навіть 16:00, час, на який був призначений матч з Локомотивом, дуже незручне для працюючої людини.

Вчора, у винесеному матчі третього кола, Спортлідер, нарешті, набрав перші очки. Безумовно, це тільки перший позитивний крок, але зараз він дуже важливий, як для команди, так і для її вболівальників. Не дарма вчора Іван Стасюк сказав, що очко добули для всього Хмельницького. Зараз там йде становлення команди, а те, скільки вболівальників кожен раз забивають простенький спортзал університету, тільки додає впевненості команді.

Кардинал, Рівне. Вдома: 333 (Локомотив). На виїзді: 733 (Енергія, Спортлідер, Єнакієвець, Ураган)

Багато говорити про домашню відвідуваність Кардинала не доводиться. Можливості залу, який є в наявності у команди вельми скромні. Туди ходить можливий максимум 300-330 уболівальників, які набиваються, щоб подивитися на гру улюбленої команди.

Ось про виїзди дуже навіть потрібно говорити, тим більше що їх було цілих п'ять в цьому колі. Для когось може бути буде дивним, але факт залишиться фактом. Кардинал займає друге місце по гостьовій відвідуваності. Може бути, хлопці й не показують супер-технічний і видовищний футзал, але їх самовідданості і наполегливості варто повчитися багатьом. Перемогти підопічних Сергія Піддубного завжди дуже складно, адже оборона організована на вищому рівні, а випади дуже гострі. На Кардинал, коли вони приїжджає в гості, варто йти, насамперед, для того, щоб побачити, наскільки міцний характер у вашої команди, у порівнянні з рівнянами.

Єнакієвець, Єнакієве (Донецьк). Вдома: 258 (Спортлідер, Кардинал, ЛТК, Локомотив, Ураган). На виїзді: 675 (Енергія)

Проблема Єнакієвця аналогічна з ситуацією в Рівному. Є команда, якій дуже потрібна площадка з додатковою кількістю посадочних місць. Майже кожен матч підопічних Олега Солодовника збирає аншлаг, це, незважаючи на те, що грають вони в Донецьку, в залі ДЮСШ, а не в Єнакієво ...

В гостях Єнакієвець продовжує показувати непогані результати відвідуваності, з урахуванням майданчиків, які мають усі клуби Екстра-ліги. Подивитися на гру команди завжди цікаво, а особливо тепер, коли прийшов бразильське посилення. У другій частині регулярного чемпіонату на Єнакієвець потрібно звернути додаткову увагу, команді необхідно вигравати кожен матч, щоб закріпитися в четвірці, а при яскравій грі, яку завжди показує команда, дивитися буде на що.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: