Віктор Бугра: "Проведення літнього табору було чудовою ідеєю"

09 серпня 10:45
Переглядів: 185
говерла

Вже майже рік в Івано-Франківську при ГО БК "Говерла" функціонує баскетбольна академія. Нещодавно на базі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання закінчився літній табір, організований академією. Про вступ до неї, баскетбольне літо вихованців та плани на сезон нам розповів один із тренерів академії – Віктор Бугра.

- Розкажіть як відбувається вступ до академії?

- Зарахування дітей проводиться впродовж серпня місяця кожного року, також є періоди, що і протягом навчального року здійснюється добір дітей у всі вікові секції. Поступлення здійснюється за конкурсним відбором. Також батьками подається заява та медична довідка про стан здоров’я дитини. Далі протягом місяця ми спостерігаємо як юні спортсмени поводять себе під час тренувального процесу, оцінюємо здібності до баскетболу. Після здачі тестів з фізичної підготовки вже відбувається зарахування до академії.

- Діти яких саме вікових категорій займаються в академії та якою групою опікуєтесь саме Ви?

- У нашій академії займаються хлопці віком від 7 до 18 років. Найменшими вихованцями (2008-2010 р.н.) опікується Анастасія Кошовець, наставником найстарших (2000-2003 р.н.) є Андрій Мандзюк. Середня по віку група тренується під моїм керівництвом, куди здебільшого входять юнаки 2004-2005 р.н. Також значну роль у тренерському процесі відіграє головний тренер основної команди БК "Говерла" – Павло Піскарьов.

- Цього літа юні баскетболісти досить мало відпочивали, адже був організований баскетбольний табір. Що насправді таке Goverla summer camp 2018 та як він пройшов?

- Організувати літній табір було чудовою ідеєю керівництва академії. Це новий досвід для нас всіх. Goverla summer camp був поділений на два етапи: перший тривав 10 днів (20-29 червня), другий – 28 днів (7 липня - 3 серпня). Протягом майже двох місяців під керівництвом тренерського штабу у таборі займалось близько 50 дітей. Окрім уже названих наставників, ділився досвідом також і капітан основної команди – Андрій Калашніков. Під час занять юнаки працювали над вдосконаленням та корекцією фізичних якостей, бігом, стрибками, гнучкістю, пластикою, витривалістю. Особливо важливим елементом була робота по вдосконаленню роботи з м’ячем. Тренування проводились двічі на день: зранку – фізичні навантаження, робота над м’язами, біг, стрибки, розтяжки; ввечері ж відпрацьовувались елементи баскетбольної тактики. Всі залишились дуже задоволені проведенною роботою, адже це нам повинно допомогти у новому сезоні.

- У яких змаганнях братимуть участь команди академії в новому сезоні? Поділіться планами на сезон.

- Точно можу сказати, що мої підопічні гратимуть у Всеукраїніській юнацькій баскетбольній лізі (юнаки 2004 р.н.) та в чемпіонаті області серед юнаків. Щодо старшої групи, то варто відзначити, що деякі хлопці, як і минулого сезону будуть залучені до виступів за основну команду "Говерли". Також найстарші наші баскетболісти гратимуть у Відкритому чемпіонаті Івано-Франківська та в тій же ВЮБЛ серед юнаків 2002 р.н. Вже найближчими днями наші дві команди вирушають на турнір до болгарського міста Приморськ, де пройде традиційний баскетбольний турнір "Посейдон".

- Що можете розповісти про турнір у Приморську?

- Це теж буде хороший досвід для нас. Посейдон відбудеться вже у дванадцяте. Розпочнеться турнір 12 червня і триватиме тиждень. Окрім місцевих щорічно участь в турнірі беруть команди з Грузії, Литви, Естонії, Туреччини, Латвії, Польщі, Румунії, Казахстану та інших країн. Зазвичай кожна команда проводить від 3 до 5 ігор протягом турніру, але також є практика проведення товариських зустрічей у вільний час.

- Велике спасибі Вам за розмову та цікаву інформацію! Успіхів всім командам академії в новому сезоні!

- Дуже дякую! Сподіваємось, що ми весь сезон будемо тішити любителів баскетболу нашого міста хорошими досягненнями.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: