Віктор ПЕРВАЧУК: «Спортсмен, який прагне перемагати, завжди повинен бути незадоволений будь-якою медаллю окрім «золотої»

15 вересня 12:00
Переглядів: 470
Default Image

У турецькому Стамбулі розпочався чемпіонат світу з вільної боротьби. Окрім нагород, спортсмени також боряться і за олімпійські ліцензії. Участь у чемпіонаті світу беруть і львівські борці. На жаль, сьогодні ані Леся Когут, ані Ольга Нарепеха не зуміла здобути нагород у своїх вагових категоріях 48 та 51 кг відповідно.

Перебіг змагального дня  прокоментував Заслужений тренер України, голова ЛОО ФСТ «Спартак» Віктор Первачук.

-У ваговій категорії 48 кг, яка є олімпійською ваговою категорією, наша львівська борчиня Леся Когут поступилася американці Кларісі Чун у двох періодах – 5:1 та 1:0, - каже Віктор Анатолійович Первачук. Ще одна представниця Львова Ольга Нарепеха у ваговій категорії 51 кг поступилася у двох періодах японській спортсменці. Я б не назвав ці поразки великими несподіванками. Звичайно, що і Когут і Нарепеха налаштовувалися на медалі. Однак з цілковитою впевненістю сказати, що вони були фаворитками не можна. Тішить те, що Марічка Стаднік, яка є вихованкою ФСТ «Спартак» завоювала «срібну» нагороду у ваговій категорії 48 кг. Щоправда, зараз вона представляє Азербайджан. Шлях до фіналу у Марічки Стадник був доволі таки впевнений. Вона лише в одній із сутичок «віддала» один бал своїй суперниці. Загалом на шляху до фіналу Марічка у першому поєдинку впевнено перемогла аргентинську спортсменку Патрісію Бермудес – 2:0 та 6:0. У другому поєдинку взяла гору над казашкою Жулдіс Еліміновою-Турбаєвою – 3:0 та 2:0. У  третій сутичці перемогла венесуелку Карібо Кастільйо – 5:0 та 7:0. У четвертому поєдинку перемогла кривдницю нашої Лесі Когут американську борчиню Кларісу Чун – 3:1 та 3:0, а у поєдинку за вихід у фінал упевнено перемогла спортсменку з Колумбії Ідальго Кастільйо – 6:0 та 4:0. Щодо фіналу, то у ньому вона поступилася японці Хітомо Сакамото. Сутичка вийшла доволі напруженною. Перший період був за Марічкою Стадник – 3:2. А от далі, на жаль, Марійка не втримала перевагу і поступилася – 0:1 та 0:1. У принципі вона своє завдання виконала здобула олімпійську ліцензію.Однак, знаючи амбітні плани Марійки Стадник, можу сказати, що вона на досягнутому не зупиниться. Адже спортсмен, який прагне перемагати, завжди повинен бути незавдоволений будь-якою медаллю окрім «золотої».

-Чи здивували Вас результати сьогоднішнього дня – виліт Когут та Нарепехи?

-Нічого супер сенсаційного тут не має. Адже на чемпіонаті світу рівень спортсменок дуже сильний. Ми можемо аналізувати по тому, що, наприклад, та ж Леся Когут у першій сутичці у складній боротьбі перемогла іспанську спортсменку в овертаймі в трьох періодах. Перший період вона програла, а потім у другому і третьому періодах зуміла переломити хід подій на килимі і схилити шальки терезів на свою сторону. У наступній сутичці Когут перемогла туніську борчиню – 1:0 та 1:0. А от третій поєдинок у неї не вийшов. Вона поступилася американці Чун, яка, до слова, також не зуміла добратися до нагород.

-А як прокоментуєте виступ Ольги Нарепехи?

-Свою поїздку на чемпіонат світу в Стамбул, Ольга здобула на Київському Міжнародному турнірі в боротьбі проти іншої львів’янки Юлії Благині. Остання була чемпіонкою Європи, а також бронзовим призером чемпіонату світу. Можливо, Нарепеха психологічно перегоріла. Вона виступала в неолімпійській ваговій категорії 51 кг. Щоправда, їй доводилося до цього боротися і в інших вагових категоріях (55, 59 кг). Зігнала вагу, а тут…

-Можливо, на результат Нарепехи вплинуло те, що вона форсувала «згонку» ваги перед чемпіонатом світу?

-Можливо, й так. Це не мені судити. Візуально скажу так, що ця вагова категорія є не олімпійською. Тому у цій ваговій категорії конкуренція є нижчою. Та й кількість спортсменів у порівнянні з ваговою категорією 48 кг є набагато меншою. У вазі 48 кг змагалася 41 борчиня, а у вазі 51 кг – лише 23 спортсменки. Наприклад  росіянка Заміра Рахманова, яка перемогла у цій ваговій категорії нічого нового не показала. Вона вже давно бореться, але свого часу цю росіянку перемагала і Леся Когут, і, здається Юлія Благиня. Тому говорити про те, що у вазі 51 кг з’явилася якась нова спортсменка і когось здивувала язик не повернеться.

-Враховуючи не зовсім вдалий старт жіночої команди, це може негативно вплинути на чоловічу збірну команду України, яка свої виступи на стамбульському чемпіонаті світу розпочне дещо пізніше?

-Гадаю, що на досвідчених спортсменів це не повинно впливати і не вплине. боротьба – це індивідуальний вид спорту. Те, про що ви говорите, може мати вплив на молодих та недосвідчених спортсменів кадетських збірних, які є дуже ранимими.  А от ті спортсмени, які поїхали  у чоловічій дорослій збірній України, зокрема, чоловіки, вже мають свої амбіції, стремління. Тому невдалий виступ може бути просто відговоркою, мовляв, на мене вплинуло те, що програли українські жінки. Та ще й не треба забувати, що попереду є такі вагові категорії у жінок, як 55 кг, в якій виступає дончанка Лазарєва. Ця вагова категорія є олімпійською. Також в олімпійській вазі 63 кг виступає наша львівська спортсменка Остапчук, яка має хорошу нагоду вибороти олімпійську ліцензію. Та й у не олімпійській ваговій категорії 59 кг одеситка Василенко також повинна боротися за медалі чемпіонату світу. Тому попереду ще багато цікавого.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: