Віктор ПЕРВАЧУК: "Вояж в Білорусь нам вдався - усі повернулися до Львова з медалями!"

07 березня 18:42
Переглядів: 619
Default Image

Віктор Первачук, голова львівського ФСТ «Спартак», заслужений тренер України про Міжнародний турнір Гран-прі на призи А. В. Медведя з вільної боротьби у Мінську:

Проведення було організовано на найвищому рівні. 20 країн світу було представлено на цьому турнірі: Туреччина, США, Росія, Казахстан, Грузія та інші. Міжнародний турнір Гран-прі на призи А. В. Медведя в місті Мінську пройшов з 4 – 5 березня цього року. В склад збірної України з вільної боротьби увійшло троє львівських «спартаківців». Зокрема, Василь Шуптар (вагова категорія 60 кг), Ростислав Первачук (вагова категорія 66 кг) та Ірина Гусяк, яка виступала в жіночій команді (вагова категорія 59 кг). Хочу відмітити, що сам вояж в Білорусь нам вдався. Передусім тому, що всі троє «спартаківці» повернулися додому до Львова із медалями різного ґатунку. Насамперед варто відмітити золоту медалістку Ірину Гусяк, яка на цьому престижному турнірі провела три поєдинки. Спочатку Іра зустрілася з росіянкою Крістіною Пєтішковою, яку з певними експериментами, але без над зусиль перемогла у двох періодах. За вихід у фінал Ірина зустрічалася з досвідченою молдавською борчинею учасницею олімпійських ігор в Пекіні Людмилою Крістя. В цьому поєдинку вже було не до експериментів, адже статус суперниці говорив сам за себе. В першому періоді Ірина за рахунок гострої контратаки зуміла виграти один бал. В другому періоді основний час не виявив переможця, тому було призначено клінч, який жеребом визначив ногу брати молдавській спортсменці. Та попри це Ірині вдався контр прийом – переворот зворотнім захопом ноги. Спочатку судді віддали виграшну оцінку молдаванці. Однак після нашого протесту, судді переглянули цей епізод та змінили рішення на користь Ірини Гусяк. Відтак в фінал вийшла наша спортсменка.
Фінальний поєдинок також видався не менш напруженим та впертим від попереднього. Суперницею Ірини була молода перспективна білоруська спортсменка, чемпіонка Європи серед кадеток Заліна Сідакова, яка, до речі, за вихід у фінал перемогла двох досвідчених росіянок – Маргаріту Фаткуліну та Анжелу Тітенко. Однак у боротьбі з Іриною перший період знову не виявив переможця, тому довелося знову витягувати жереб. Згідно нього ногу довелося брати білоруській спортсменці. Однак і тут Ірина проявила своє вміння боротися саме у цьому компоненті вільної боротьби. Вкотре проявивши свій козир. Другий період Ірина вирішила не тягнути до жеребу і в одній із зав’язок зуміла виграти переможний бал. У підсумку золото цього престижного турніру поїхало до Львова.

В чоловічій боротьбі представництво команд було досить солідне. В кількісному складі домінували росіяни. Загалом на турнір з російської сторони в усіх вагових категоріях приїхало 92 спортсмени. Найбільше із них – 18 росіян  було у ваговій категорії 66 кг, а загалом 47 учасників, де виступав і наш Ростислав Первачук. Саме в першому поєдинку Ростиславу довелося зустрітися з російським борцем Сагід Малікілаєв. Свого опонента Ростислав переміг в двох періодах (3:0; 1:0). Наступним опонентом став ще один російський борець Азамат Нуріков. У цьому поєдинку Ростиславу довелося попотіти, бо в першому періоді він поступився 0:4. Однак, проявивши силу волі та концентрацію у наступних періодах все-таки здолав опір російського борця – 2:0 та 2:1. Третім опонентом був білорус Жан Саф’ян. Цей поєдинок також тривав три періоди. За підсумками яких вікторію святкував наш Ростислав Первачук.  В ¼ фіналу Ростислав знову зустрівся із російським борцем Закіром Алієвим, в поєдинку з яким не обійшлося без овертайму. В третьому періоді Ростислав виправивши свої помилки зумів довести поєдинок до перемоги. Півфінальний поєдинок Ростислав провів з відомим йому спортсменом із Дагестану, який нині представляє Білорусь Алі Шабановим. До речі, у попередньому поєдинку Алі переміг олімпійського чемпіона Рамазана Шахіна. На жаль, в цій сутичці опонент виглядав потужніше і зумів довести свою перевагу до логічного кінця у двох періодах. В фінальному поєдинку проти ще одного білоруського борця Альберта Батирова саме Алі Шабанов став переможцем у цій ваговій категорії. 

А Ростислав у поєдинку за третє місце сповна реабілітувався на молодому чемпіоні Азії серед юніорів з Казахстану Заядбеку Окасові, перемігши його в двох періодах. У першому він виграв клінчем, а в другому вдрузки розніс молодого казаха – 6:0.

Ще один представник нашої команди молодий Василь Шуптар (вагова категорія 60 кг), до речі, юніор (1991 року народження) на цьому турнірі реабілітувався за невдалий виступ на чемпіонаті України. Василь почергово змів перемогти дуже сильних борців. Серед них: росіянин-якут Нуртун Скрябін (переміг в двох періодах), дагестанець із білоруським паспортом Каміль Магамедов (в трьох періодах), грузин Давід Бердзінішвілі (переміг ввпевнено в двох періодах). А от в четвертому поєдинку Василь, на жаль, проступився чеченському борцю Бекхану Гойгірєєву. Ключовим у цьому поєдинку став перший період, при виграшному рахунку 1:1 на останніх секундах Василь припустився помилки на краю килима і програв три бали. Переможцем ж у цій ваговій категорії став американець Шавн Банч. А Василь зумів за третє місце покласти на туше дуже сильного казаха Фуада Мусаєва, який, до слова, минуло річ переміг на турнірі Гран-прі Зіолковського в Польщі.   

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: