Віталій Одегов: "Ярослав Квасній відіграв впевнено і переконливо"

05 листопада 15:48
Переглядів: 1173
Футзал

Головний тренер юнацької збірної України (U-19) Віталій Одегов прокоментував турнір у Чехії та результати жеребкування Євро-2019.

– Віталію Олексійовичу, наша збірна взяла участь у Міжнародному турнірі «Ostrava Futsal Cup-2018». Розкажіть, які завдання ставилися перед нашою командою на цьому турнірі?

– Наша збірна складається з хлопців 2000-2003 р.н. Переважна більшість з них – це 17-18 річні професійні футзалісти, які виступають на рівні 1-2 ліг українського чемпіонату. У професійного спортсмена гасла «Головне не перемога, а участь» не повинно бути. Ось і ми ставимо перед хлопцями завдання здобувати перемоги у всіх протистояннях. Тільки з такими завданнями можна прищепити молодим хлопцям психологію успішного спортсмена, психологію «переможця».

– Оскільки турнір носив статус товариського, завдання здобути перемогу на ньому за будь-яку ціну не ставилося?

– Необхідно було перевірити новачків, які вливаються у вже сформований колектив. Подивитися наскільки вони відповідають рівню юнацької збірної. Для цього ми привезли склад з 14 осіб, троє з них - голкіпери. Намагалися виділити всім ігровий час на майданчику, нехай і в різних кількостях.

– Говорячи про новачків, кого ви маєте на увазі?

– Це Владислав Сорокін («Кобра»), Ярослав Квасній («Енергія»), Олег Миргородський ( «АРПИ Запоріжжя»), Артем Литвиненко («Продексім-2»). Всі ці хлопці, на турнірі у Чехії отримали свій перший міжнародний досвід. Ярослав Квасній, який представляє Львівську «Енергію», напевно був наймолодшим на турнірі. Хлопцеві всього лише 15 років.

– Як він виглядав на тлі старших суперників, не злякався?

– Цілком впевнено і переконливо як для своїх юних років. Залишив дуже непогане враження.

– Розкажіть, яка зі збірних на цьому турнірі виділялася?

– Я б розділив учасників на дві групи. До першої відніс би збірні Франції та Бельгії, які поступалися іншим у тактиці і дисципліни, але мали у своєму складі низку досить цікавих, індивідуально сильних у технічному плані гравців. В основному це вихідці з арабських або африканських країн. Їм притаманні пластика у рухах і «жадібність» до м'яча. Розлучатися з ним вони не люблять. У них виходить креативити проти оборони суперника, що й приносить видовищність, а часто і результат. Решта збірних навчені у тактичному плані, з масою награних стандартних положень, різними варіантами пресингу, але присутній мізерній технічній оснащеності гравців. Вони готові в фізичному плані, пресингують, відбирають м'яч, а як потім їм продуктивно розпоряджаються? З цим проблема. В основному забиваються м'ячі після розіграшу стандартних положень (кутові, аути), або після активного пресингу, коли команда володіє м'ячем втрачає його на своїй половині майданчика. Пресингувати і оборонятися навчилися практично всі. А ось грати на м'ячі, коли потрібно атакувати, щось креативне робити з м'ячем робити – ось тут і починаються складності. З усіх команд, угорська збірна виглядала трохи переконливіше інших. У них більш рівна команда, хоч і немає яскравих особистостей таких як у бельгійців і французів.

– Ви могли б виділити когось із нашої команди?

– Більшу частину забитих м'ячів нашої збірної принесла перша четвірка. Вона, практично без змін у своєму складі, провела весь турнір разом. Їх гра була більш надійною, осмисленою і продуктивною. Це Федір Овакимян, Владислав Сорокін (обидва – «Кобра»), Денис Бланк ( «ІнБев-2»), Владислав Завертаний («Ураган-2»).

– Які найближчі плани у нашої юнацької збірної?

– У березні 2019 року ми братимемо участь у відбірковому турнірі на Євро-2019. Для підготовки до цього відбору, один раз на місяць ми збираємося на короткий тренувальний збір. Частіше не виходить, оскільки всі гравці зайняті у своїх клубах. Намагаємося за час зборів проводити спаринг. У найближчий місяць з суперником ще не визначилися. А у грудні на нас чекає зустріч зі збірною Італії (U-19). Ми зіграємо два матчі 18-19 грудня у Броварах.

– Як оціните підсумки жеребкування основного раунду Євро-2019? Що скажете про суперників нашої збірної у групі 4?

– Деяких суперників ми вже бачили та знаємо. Маємо уявлення про стиль гри бельгійців та румунів. Натомість, збірна Македонії нам є невідомою. У нас є час, аби створити про них певне уявлення та знайти інформацію. Квартет більш-менш рівний. Він не є групої смерті!

За матеріалами прес-служби Асоціації футзалу України

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: