Віталій Волков очолив федерацію баскетболу Львова

15 червня 10:37
Переглядів: 806
Віталій Волков

Тривалий час у майже мільйонному Львові, попри те, що час від часу проводилися різноманітні змагання, не було міської федерації баскетболу. Цьогорічний успішний виступ львівської «Політехніки-Галичини» у чемпіонаті України ще більше зацікавив дітей до занять цим видовищним видом спорту. Відтак, відомий у недалекому минулому арбітр національної категорії львів’янин Віталій Волков став ініціатором створення міської федерації баскетболу. Він, зрештою, і очолив новостворену структуру. 

– То ж коли заснувалася федерація баскетболу Львова? – поцікавився журналіст всеукраїнської газети «Спортивка» у його керівника Віталія ВОЛКОВА.

– Точна дата створення міської федерації – 19 березня 2013 року.

– Що стало поштовхом для створення міської федерації?

– У Львові є чимало прихильників баскетболу, яких я зібрав у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини. Після тривалого спілкування з ними вирішили, що уже давно настав час створення структури у місті Лева, яка б координувала низку баскетбольних заходів. Був створений актив, до якого, окрім мене, увійшли добре відомі у баскетбольних колах міста мій вихованець Андрій Лозинський і спортивний журналіст, суддя-інформатор під час баскетбольних матчів за участю «Політехніки-Галичини» Роман Цюняк, котрий за розвитком баскетболу у Львові стежить з 1995 року. Відтак, саме вищеназвані люди й стали засновниками федерації баскетболу міста Львова. Згодом, мене обрали керівником цієї новоствореної структури.

– Робота обласної й міської федерації не заважатиме одна одній?

– Ні в якому разі. Обласна федерація створена уже давно й працюватиме у звичному режимі, проводячи заходи обласного рівня. Ми ж зосередимо свою роботу на міських заходах. Зокрема, реанімуємо й будемо проводити у новому форматі змагання Шкільної ліги Львова з баскетболу, де й шукатимемо нових баскетбольних зірочок. Повірте, бажаючих займатися цим видом спорту у Львові дуже багато. Тому ми повинні сприяти тому, аби у загальноосвітніх школах запрацювали секції з баскетболу. А в Центрі творчості дітей і юнацтва Галичини створити центр розвитку баскетболу міста Львова. Тут можна буде отримати літературу для вчителів фізкультури та дитячих тренерів, є можливість проводити семінари як для тренерів, так і для арбітрів, яких на даний момент дуже бракує нашому місту Лева. Для пропаганди баскетболу у засобах масової інформації, активніше залучатимемо наших спортивних журналістів, для яких на Погулянці систематично будемо проводити різноманітні конкурси з баскетболу. У подальшому є в планах федерації створення баскетбольної програми одному із місцевих каналів.

Зважаючи на те, що маємо напрацьовані зв’язки із сусідніми країнами з Польщі, Словаччини, Угорщини, будемо проводити спільні семінари, тренувальні табори для підвищення майстерності дітей нашого краю. Адже не секрет, що в технічному плані наші діти відстають від однолітків із сусідніх країн, натомість у бажанні перемогти та націленості на боротьбу, значно переважають їх. Спільні табори допоможуть львівським дітям підвищити свою майстерність, що згодом допоможе їм прогресувати, а в найкращій перспективі – потрапити до основної команди Львівщини «Політехніки-Галичини», до якої, до речі, повернувся вихованець нашого баскетболу Ярослав Лемик.

– Чи є в планах федерації баскетболу Львова проведення повноцінного чемпіонату міста Лева?

– Знаю, що чемпіонат міста проводиться. З нашого боку хотілося допомогти цим організаторам й посприяти тому, аби про цей чемпіонат знало якомога більше людей, що у свою чергу – ще більше підніме інтерес до баскетболу. Переконаний, що у нашому місті Лева люблять баскетбол. Тому створення міської федерації надасть йому розвитку нового імпульсу, нового життя.

На завершення хотів би наголосити, що міська федерація не забуватиме й про баскетбол для людей з обмеженими можливостями. Повірте, певний досвід і напрацювання у цьому напрямку у мене вже є, – підсумував новоспечений керівник Федерації баскетболу міста Львова Віталій ВОЛКОВ.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: