Володимир Безуб’як: "Отримали хороший досвід, який стане у нагоді"

17 квітня 19:47
Переглядів: 191
Безуб’як

Старший тренер команди U-17 Академії футболу ФК «Карпати» Володимир Безуб’як поділився з Інформаційним центром нашого клубу своїми враженнями від виступу його підопічних на традиційному юнацькому міжнародному турнірі Future Talents Cup – 17/18, який два дні тому завершився у Будапешті. Нагадаємо, що «зелено-білі академіки», вигравши восени минулого року груповий етап, у другій частині престижного турніру в столиці Угорщини поступилися у чвертьфіналі хорватській «Рієці» в серії післяматчевих пенальті, а в наступних іграх впевнено обіграли одноліток мінського «Динамо» з Білорусі та австрійського клубу «Штурм» з міста Грац і в підсумку посіли п’яте місце. 

«Перш за все хочу відзначити насправді дуже високий рівень організації турніру. Усе продумано до дрібниць – прекрасний прийом, гарні умови проживання та хороше харчування, красиві призи переможцям і призерам та пам’ятні подарунки усім командам-учасницям. Не можу не сказати, що усі матчі проводилися на полях з газоном дуже високої якості. Одним словом, усе було на європейському рівні. Також не можу не відзначити й дуже солідний склад учасників. 16 команд представляли провідні футбольні школи своїх країн. Для нас було цікаво й корисно зіграти із суперниками різних футбольних шкіл. Зізнаюся, що протистояти таким опонентам нам було не просто. Тим паче, що грати довелося три дні поспіль. Але претензій жодних бути не може – усі учасники були в рівних умовах. 

Коли говорити про наш виступ, то приємно, що ми не пасли задніх. Щодо результату, то однозначно могли виступити краще. Адже у чвертьфіналі лише в серії післяматчевих пенальті поступилися «Рієці». Хорватська команда мені дуже сподобалася. Зрештою, це підтверджує й вихід «Рієки» до фіналу, де вона в рівній боротьбі, на відміну від суперників з Румунії, не реалізувала свої моменти й програла 0:2. 

Але у фіналі, думаю, могли грати й ми. Програш хорватам прикрий не лише через те, що ми поступилися в футбольній лотереї, а й з огляду на те, як проходив наш матч з ними. Відзначу, що в «Рієки» грають дуже добре обучені гравці – думаю, про рівень роботи футбольних шкіл у країнах колишньої Югославії зайвий раз говорити немає потреби. Але ми, що приємно відзначити, не тільки нічим не поступалися хорватам, а й у багатьох компонентах футболу їх переважали. Підтвердженням цього був й красивий гол, який в середині першого тайму забив Сікан. Ми мали ще кілька моментів, але не змогли подвоїти свою перевагу. У «Рієки» особливих нагод відігратися не було, але на результат вплинула помилка нашого воротаря на виході, якою хорвати скористалися. Ну а післяматчеві пенальті – це лотерея, на жаль, цього разу фортуна була не на нашій стороні.

Програвши у чвертьфіналі, на нас чекали матчі за п’яте місце. Спочатку ми за всіма футбольними критеріями переграли мінське «Динамо». Рахунок 3:0 повністю відповідає тому, як проходила гра. Могли ми виграти і з більшою перевагою, але в футболі усі моменти, які створюєш, забити не реально. Три голи ми забили й «Штурму», але це була зовсім інша гра, ніж з білорусами. Скажу більше, саме «Штурм» мені особисто серед усіх команд-учасниць сподобався найбільше. Причому як колективними діями, так і наявністю в команді яскравих особистостей, які мають чималий потенціал. Але ми змогли протиставити їм свої козирі – зокрема швидкість при переході від оборони в атаку. 

Не хочу виділяти нікого зі своїх гравців, бо для юнацького віку найбільш характерною рисою є нестабільність. Тим більше, коли грати доводиться три дні поспіль та ще й проти насправді сильних суперників. Але все це досвід, який, я в цьому не сумніваюся, принесе користь і нашій команді загалом, і кожному з гравців зокрема», – розповів Володимир Йосипович.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: