Володимир Бринзак: "Навесні траса в Буковелі вже буде готова для тренувань"

15 жовтня 07:21
Переглядів: 853
Бринзак

Останні кілька років поспіль активно ведуться розмови про будівництво біатлонного комплексу в Буковелі. І якщо раніше можна було тільки мріяти про те, що наша країна зможе прийняти один з етапів Кубку світу або Кубку IBU, то незабаром ми матимемо всі підстави для таких бажань. Ще на початку 2016-го року В'ячеслав Деркач в одному з інтерв'ю заявив, що для будівництва біатлонного комплексу в Буковелі є всі можливості, проте не вистачає бажання, щоб почати цей процес. За два з половиною роки багато чого змінилося, і, варто відзначити, в кращу сторону. Про те, як зараз проходить будівництво цього комплексу в Букове лі, і на якій стадії воно перебуває, розповів президент Федерації біатлону України Володимир Михайлович Бринзак.

- На початку літа ви сказали, що до кінця року в "Буковелі" стрільбище і траса повинні бути побудовані. Як зараз йдуть справи там?
- Є невелика затримка. Поки ще не опублікований тендер на проектні роботи, відповідно, якщо не опублікований тендер, значить, і кошти ще не виділяються, хоча роботи вже йдуть навіть без цих грошей. За рахунок "Буковеля" вже розгортається планування, ввозиться земля, готується майданчик для стрільбища. Я спілкувався з представником міжнародної федерації біатлону Словенії, також туди приїжджав директор олімпійського центру підготовки біатлоністів В'ячеслав Деркач. Разом з ними ми говорили з керівництвом "Буковеля", визначили те, що вони зроблять в цьому році певні роботи. Цих робіт, насправді, дуже багато. До того ж, там річка поруч протікає, потрібно і покласти під неї труби, і зацементувати все там поруч, щоб вже навесні проложити асфальт для тренувань, і вже тоді запустити і стрільбище і двокілометрову трасу. Тільки потім вже будемо рухатися згідно з проектом.

- Тобто це все вже буде готово навесні?
- Так, але, повторюся, це буде готово тільки для тренувань. Тобто зможе вже функціонувати стрільбище і траса завдовжки в два кілометри.
 
- Якщо не помиляюся, в цьому році на будівництво в "Буковелі" було виділено 50 мільйонів гривень. Наскільки цих грошей достатньо для побудови сучасного біатлонного комплексу?
- Справа в тому, що я ще проект не бачив. Чесно кажучи, не можу поки говорити про такі нюанси. Ми не беремо участі в процесах будівництва і планування, це все роблять фахівці "Буковеля". Гроші туди направляються безпосередньо через керівництво області, там є замовники, які і будуть цим всім займатися. Федерація біатлону України тільки консультує, щоб ця споруда відповідала всім міжнародним стандартам і потім змогла отримати ліцензію.

- Цей проект є унікальним, або він буде будуватися за прикладом якійсь із світових трас?
- Звичайно, наші представники їздили, дивилися на траси, які є в Європі, переймали досвід місцевих колег. Але цей проект буде своєрідним. Він буде відповідати всім нормам. Це і трибуни, і гарне місце розташування, де немає вітру, кругом ліс і все це в самому серці "Буковеля", так що залишається тільки чекати, як це буде втілено вже в життя.
 
- Ті спонсори, які допомагають збірній України з біатлону, якось задіяні в будівництві цього проекту?
- Ні, абсолютно.
 
- Наскільки взагалі реально зараз говорити про будівництво якогось лижного або біатлонного комплексу в Україні, якщо не брати до уваги трасу в "Буковелі"?
- Поки що, на жаль, це просто нереально.
 
- На даний момент якісь лижні / біатлонні комплекси в Україні реконструюються?
- На даний момент ні. Ми б хотіли реконструювати комплекси в Тернополі та Сумах, але зараз це питання дуже туго вирішується. Мало уваги цьому приділяє місцева влада. Винятком є хіба що Тростянець, де мер - любитель біатлону, і він робить все можливе, щоб відродити цей вид спорту в своєму місті. Там зробили вже стрільбище і трасу для зимових змагань, також хочуть покласти асфальт. У Тростянці видно бажання, і видно, що все рухається в потрібному напрямку. В інших же регіонах поки тиша, і діти тренуються на застарілих трасах.
 
- Так, а в чому ж проблема в Сумах і Тернополі? Небажання місцевих чиновників?
- Не знаю, справа в бажанні чи ні, просто там нічого не робиться і не змінюється.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: