Володимир Книш "Вважаю, що "Скала" не заслужила лише одного очка у чемпіонаті"

23 серпня 22:37
Переглядів: 258
Володимир Книш

Головний тренер стрийської "Скали" Володимир Книш розповів про причини невдалого старту команди у Другій лізі.

- Володимире Миколайовичу, які бачите причини поразки своєї команди в останньому матчі?

- Наша команда обновилася наполовину. Коли ми програвали у других таймах, давалася взнаки фізична неготовність, а потім уже концентрація. Коли граємо на п’ятий день після попереднього матчу, важко підтягувати фізичні кондиції футболістів. Через це маємо таку картину. Дві гри до цього ми були достойні того, аби не програти. Не можу сказати, що ми сьогодні награли на перемогу, однак поразки від "Арсенала" ми також не заслужили.

- В цій грі команді не змогли допомогти кілька футболістів. Наскільки вплинула відсутність, скажімо, форварда Лазаренка?

- Звісно, кожен гравець, який грає попереду, для нас на вагу золота. Він отримав травму, яка вибила його з колії місяців на два-три. Та навіть якби не травма, у цій грі він би не грав через перебір жовтих карток. Центральний захисник Роман Махлоєв захворів. У нього була температура. Кадрові проблеми у нас були, однак проблема не в цьому.

Якщо брати конкретно останній матч, то це психологічний момент. У нас було три напівмоменти, з яких один гол ми повинні були забивати. Отримали як завжди. Ми не забили, а суперник з одного удару забив нам м’яч, після якого команда сіла в оборону. Аби скривати такі команди, потрібен певний досвід в усіх планах. Для цього потрібно або досвідчені гравці або супербажання футболістів.

- Що сказали хлопцям в перерві, коли вони пропустили гол в роздягальню?

- Вирішив трішки їх підбадьорити різними методами. Когось посварив, а когось навпаки похвалив. Суть в тому, що я розумів, що команда суперника закриється і нам потрібно буде цю оборону ламати. З тим завданням, яке було поставлене на другий тайм, наші футболісти не справилися. Щоб віддати передачу, скажімо, для виходу сам на сам, потрібно розхитати захист суперника. А ми хочемо зробити усе й відразу. Для цього потрібна певна майстерність. Її нам бракує.

- Як плануєте виходити з тієї ситуації, яка склалася?

- Потрібно працювати, не опускаючи рук. Не потрібно дивитися в турнірну таблицю, а необхідно сконцентруватися саме на футболі. Звісно, легше працювати, коли все добре і команда на ходу. Важче працювати, коли дуже багато є чого виправляти і багато чому потрібно вчитися. Вважаю, що ми не заслужили лише одного очка у чемпіонаті. У багатьох матчах по грі ми не заслуговували на поразки. У матчі проти "Арсенала-Київщини" ми просто зобов’язані були перемагати. Ця команда нам явно була під силу.

- Ви кажете команда створила кілька напівмоментів біля воріт суперника, однак якщо відверто, то по-справжньому гольових моментів майже не було. Хто недопрацьовує?

- Мало майстерності для того, аби створювати моменти. Ми хотіли грати першим номером і для цього потрібна певна майстерність. Легше було б грати на контратаках, однак коли ми граємо вдома, у нас повинна бути своя гра. Якби не важко було би її ставити, вона повинна бути. Якщо ми цього не досягнемо, ми ніколи не будемо вигравати. Ми повинні цьому вчитися. Хотілося б, звичайно, перемагати не завдяки характеру, а завдяки малюнку гри та певним ігровим хитрощам.

Вважаю, що сил точно нам забракло в останньому матчі. Для того, аби перемагати такі команди, потрібна агресія. А вона появиться тоді, коли ти будеш готовий фізично. А в цьому плані нам ще працювати і працювати.

- Тобто одна з основних причин невдалого старту команди у чемпіонаті саме фізична готовність?

- Так, одна із них. Цей фундамент закладається взимку, а до нас прийшло чимало нових гравців. Хтось з них раніше грав, а хтось ні. Відповідно, у них різний ступінь готовності. Ті футболісти, які залишилися в команді, також "пливуть". У мене немає питань до трьох-чотирьох футболістів. Усіх інших я маю що запитати.

- Що каже тренер з фізичної підготовки?

- Розумієте, коли гра на четвертий чи п’ятий день після попередньої, важко повернутися до фундаменту. Якщо ми їх заставимо бігати те, що вони і мають пробігти, через кілька ігор вони взагалі не будуть грати.

- Потрібно чекати до зими?

- Ні, все одно ми заграємо швидше. Ми уже граємо, появилися певні відблиски, однак немає результату. Він прийде.

- З ваших слів зрозуміло, що фізична готовність – одна з причин провального старту команди. Які ще причини може назвати?

- Команда наполовину оновилася і до неї прийшов новий тренер. Раніше вони грали в одну гру, а прийшов тренер з іншими думками. Загалом, причин шукати можна багато. Утім, потрібно вірити, що почнемо грати і добиватися результату.

- Чи розуміють гравці "Скали" у який футбол їх вчить грати новий головний тренер?

- Бажання і розуміння у них є. Однак від бажання з розумінням до виконання – велика різниця. Те, що ми розуміємо і хочемо, не означає, що ми вміємо. До вміння нам ще потрібно працювати.

Нагадаємо, після зіграних семи матчів команда Володимира Книша набрала лише одне очко і займає останнє місце в турнірній таблиці.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: