Володимир Лапіцький: "Русин – футболіст від Бога"

16 серпня 16:00
Переглядів: 190
Лапіцький

Спортивний директор «Руху» Володимир Лапіцький після представлення Ростислава Русина зізнався, що це найдорожчий трансфер в історії винниківської команди, а також Володимир Георгійович спробував знайти відповідь на запитання, чому «Рух» стартував у сезоні з не найкращою грою та результатами.

Володимире Георгійовичу, знаю, що цього футболіста прагнули придбати давно. За ним пильно стежили не один рік, і ось цілі досягнуто – він у «Русі».

Чесно кажучи, про це можна книжку писати, ми дуже хотіли здійснити цей трансфер. Звичайно, дуже велике спасибі за це президенту клубу, бо, напевно, якби не його слово та не його дії, то ми би і далі про Русина лише мріяли. Виник варіант два роки тому, ви знаєте, що Ростислав з футбольної сім’ї, у нього два рідні брати – Володя і Віталій Федоріви, перший грав у нашій команді, нам допоміг дуже багато. Тому про нього я знав ще з юнацьких років. Дякую «Шахтарю», що відпустив його саме у наш клуб, і ми такий трансфер здійснили. Тепер м’яч на полі Ростислава, в його ногах, залежить, як він скористається шансом. Від цього залежатимуть його успіхи та команди. Він – футболіст високого рівня, але це має підтверджувати своєю працею. Божий талант у нього є, але він багато пропустив, тому потрібно багато працювати.

Багато Русину авансів роздали, наскільки швидко він адаптується і звикне до гри команди та зможе їй допомогти вийти на новий рівень?

Він провів з нами всі зимові збори, перебував у Туреччині, грав у спарингах, але тоді нам не вдалося домовитися. Декілька тижнів тому ми нарешті здійснили цей трансфер. Він знає гру нашої команди, бачить, в якій ми опинилися ситуації, переживає разом із нами, і ми разом із тієї ситуації виходитимемо. Тому що ми – одна команда, якщо ми перемагаємо – то разом, і якщо ми у такій ситуації, як зараз, – то ми теж маємо бути разом. І тренери, і гравці.

Менеджер гравця Михайло Метревелі сказав, що бачить Русина у складі національної збірної України. Досить таки гучна заява…

У нас в Україні не один футбольний талант, який розкривається дещо пізніше. Ростислав, так склалося в житті, попустив багато часу. Хочеться вірити, що це правда, бо я у ньому бачу великий талант, він вирізняється нестандартними діями на полі. Не один уболівальник та функціонер заявляв, що це справді так. Ми в нього віримо, а насамперед наш президент, який сказав: я зроблю усе, щоби Русин повернувся додому та грав у нашій команді.

Наскільки розрахована угода з Русином?

Ми домовилися про рік, через рік сядемо і будемо розмовляти. Якщо йому сподобається в нашій команді, то ми би хотіли його залишити. Якщо станеться так, що він прогресуватиме, і його запросять в інший клуб, то, ви знаєте нашого президента, ніхто нікого тут не триматиме. А навпаки – президент захоче дати хлопцю шанс заграти у топ-клубі, звісно, якщо така можливість з’явиться.

Це найдорожчий трансфер «Руху»?

Я думаю, що так.

Нам ще очікувати на нові імена до закриття трансферного вікна?

Ви бачите, яка ситуація у турнірній таблиці, це не для «Руху», не для наших цілей, планів та амбіцій. Футболістів брали в команду з якоюсь єдиною мрією. Нею має жити не лише президент, керівництво клубу чи тренери, мрією мають жити і гравці. Якщо її нема, то це означає, що вони повинні задуматися, звичайно, це важка праця, але вони – професіонали й отримують за це належні кошти, знали, на що вони йдуть. Тому, якщо в нас є амбітні плани і цілі, кожен із нас має про це задуматися. Я би хотів, щоб кожен футболіст задумався, бо від цього залежить їхнє майбутнє в нашому клубі та й в українському футболі.

Не можу не запитати вас, чому «Рух» невдало розпочав чемпіонат?

Коли перед сезоном ми робимо якісь заяви, спілкуємося та обіцяємо щось на камеру, то це приємний момент. Мені насамперед неприємно перед президентом, вболівальниками та рідними людьми, які підтримують мене і кожного футболіста чи тренера. Зараз стан у нас не найкращий, потрібно тримати цей удар і пройти його разом. Якоїсь однієї причини я не бачу, це є серія, можливо, тренерів, можливо, футболістів, ми у цьому розберемося самі. Тому що це наша внутрішня кухня, і ми маємо самі сісти та вирішити, що ми робимо не так. Поки не пізно, бо якщо допустити це далі, то наша мрія втече невідомо в яке майбутнє. Цього не хочеться допускати, бо, повірте, величезну роботу провели роками. Ще раз повторю, якщо деяким людям ця мрія не підходить, і вони думають, що вона нереальна, то я не бачу сенсу перебування цих осіб у нашому клубі. Але хочеться вірити у краще, що ми стиснемо кулаки та зможемо показати, що ми хороша команда, хороші футболісти у нас є, хороші тренери, і є чоловічий стержень. Бо без нього у Першій лізі нікуди. Завжди чогось буває мало – фізичної, технічної, тактичної підготовки. Але відступати далі нема куди.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: