Володимир Підкіпняк: "Наша команда прагне зростати"

02 серпня 16:10
Переглядів: 179
Підкіпняк

Уже в неділю, 5-го серпня, соснівський «Рочин» стартує в Чемпіонаті України серед аматорів сезону 2018/19.

«Рочинці» на стадіоні «Шкільний» у Соснівці прийматимуть «Покуття» з Коломиї Івано-Франківської області (початок поєдинку о 16:00). Напередодні нової аматорської першості прес-служба Асоціації аматорського футболу України поспілкувалася із головним тренером одного із фаворитів змагань. Володимир Підкіпняк розповів про роботу в міжсезоння, зміни в колективі та завдання на цей чемпіонат. 

– Володимире Ярославовичу, як відпочивали після виснажливого минулого сезону та як готуєтеся до нового?
– Вже 7-го липня зібралися на витягувальний збір. Після літньої перерви пішла робота, яка триває по суті й донині. Під час міжсезоння провели чотири контрольні матчі:

• «Карпати» U-21 – 1:0 (м’яч забив Кашуба);

• ФК «Львів» U-19 – 1:0 (потенційний новачок);

• «Волинь» U-19 – 3:2 (Домальчук двічі; Болкіт);

• «Юність» (Верхня Білка) – 2:1 (Болкіт; Богданов).

– Наскільки зміниться склад «Рочина» цього літа?
– Нашу команду покинули четверо гравців. Нападник Кохман, який закривав позицію центрального хава, перейшов у ФК «Калуш», що дебютував у Другій лізі України. Оборонець Дмитрух поповнив команду «Юність» (Верхня Білка) – учасника обласних змагань Львівщини. Також покинули нашу команду Данилюк та Ліщук.

Щодо посилення, то до 14-ти гравців, які є у нашому розпорядженні, додамо ще декількох. Наразі позитивне враження справили півзахисники Юрій Мартиняк (2001 р.н., УФК Львів), Сергій Мельник («Скала» Стрий), Назарій Муха («Волинь» Луцьк), а також нападник Максим Самойлич (ФК «Ковель»). З ними маємо намір співпрацювати й надалі, але не обмежуємо цим свою селекцію – до початку сезону розглянемо кандидатури на ще 1-2 позиції.

– Статус півфіналіста Чемпіонату Асоціації аматорської футбольної ліги України зобов’язує запитати про завдання «Рочина» на прийдешній сезон…

– Не буду приховувати, наш клуб прагне зростати. Але в нас до цієї справи ставляться системно, по-господарськи. Цього літа ми не пішли в Другу лігу України, але наступного року все-таки прагнемо здобути професіональний статус. За цей час плануємо не лише зберегти, а й посилити наш склад. Додати гравців, спроможних виступати на вищому рівні. Добре попрацювати цього сезону, аби створити підґрунтя для плавного підвищення у класі.

– Де саме виступатимете?

– Окрім всеукраїнських змагань, розглядаємо ще й участь у Кубку Львівської області. Вважаю, це – хороший турнір, який допоможе в змагальному середовищі перевірити свої сили й поборотися за трофей. Хочемо, щоби наші гравці прогресували – для цього їм потрібна гарна ігрова практика.

– Досвід останнього десятиліття показує, що для прогресу клуб потрібне вдосконалення не лише складу та ігрових схем, а й клубної інфраструктури. Що робиться з цієї точки зору в «Рочині»?

– Ми обговорювали цю тему з президентом. Добре, що маємо ще рік на підготовку. І чудово, що в нашому розпорядженні, по суті, два стадіони. Червоноградський уже зараз відповідає вимогам Другої ліги в загальних рисах, а соснівський отримав певні зауваження, хоча щодо стану газону та роздягалень він також може претендувати на всеукраїнський рівень.

Звісно, для міцного фундаменту футбольного клубу потрібно чимало зробити. Ми вже налагодили співпрацю з дитячо-юнацькою футбольною школою. Тримаємо в думці роботу над власною клубною базою. Покладаємо сподівання на цей рік і щодо накриття трибун червоноградського стадіону для зручності вболівальників, і на те, щоб отримати власний автобус.

Справді, ці господарські питання йдуть поруч із ігровими, серед них немає пріоритетних та другорядних. Тому, повторюся, ми постараємося використати цей рік дуже ефективно, щоби до Другої ліги України підійти у всеозброєнні.

– У зв’язку із цим, уточнення: чи правда, що був цього літа варіант замінити у Другій лізі України стрийську «Скалу»?

– Так, це правда. Переговори велися, однак у підсумку ми вирішили не втрачати свою назву й місце проведення домашніх матчів. Задля того, аби замінити один клуб іншим, треба було у назві зберігати ім’я «Скала», а то й проводити матчі в іншому місті. До того ж, були свої нюанси щодо складу, підбору гравців. Словом, варіант був цікавим і серйозно обговорювався, але «Рочин» (Соснівка) продовжив свій плановий розвиток та вирішуватиме власні завдання.
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: