Володимир Євонов: "Усі кращі спортсмени, з усього регіону їдуть до Львова"

07 серпня 10:44
Переглядів: 327
Default Image

По завершенню XVII Київського Міжнародного турніру присвяченого видатним борцям і тренерам, де українки виграли дві золоті медалі, ми поспілкувалися з Володимиром Євоновим, що б дізнатися чи задоволений він виступом наших спортсменок. 

- Важко сказати. - Починає Володимир Євгенович. - Кимось дуже задоволений, кимось - не дуже. Головне всі проборолись, я подивився, хто як готовий. До Чемпіонату Світу ще є час попрацювати. Думаю, за місяць вони дійдуть до потрібної кондиції, тому, що зараз бути повністю готовими ще зарано.

В принципі я їх всіх добре знаю і знаю, хто на що здатний. Зараз мені складно сказати, що хтось особливо добре боровся, але в мене так після кожного турніру. Не пам'ятаю, що б після минулого чи позаминулого турнірів я був усім задоволений.

- Чи можна сказати, що ситуація зі складом на Чемпіонат Світу прояснилася? Чи все ще більше заплуталося, адже гідних борчинь багато, і на різних змаганнях вони показують різні результати.

- Ситуація ще не прояснилася. У категорії 48 кг є схильність до Олександри Когут, вона стабільніше, але другою стала Пульковска... Тут потрібно все ретельно обміркувати. Все ж таки суперницею Когут була Олімпійська чемпіонка, а цей титул говорить сам за себе - вона в будь-якому стані буде боротися до кінця.

У 51 кг, теж потрібно думати. З одного боку Юлія Благиня - чемпіонка Європи, вона завжди показує результат на міжнародних стартах. А Ольга Нарепеха перший раз боролася в цій вазі, до цього вона виступала і в 55 і в 59 кг. Але скільки пам'ятаю, вона завжди у Благині вигравала. Ми возили Нарепеху по дорослі змагання, але вона не потрапляла до трійки, а Благиня завжди у трійці.

Ось в 55 кг все зрозуміло - поїде Тетяна Лазарева. У 59 кг, якщо все буде нормально поїде Ганна Василенко, але у неї зараз поламані ребра, так що все залежить від того чи прийде вона в норму, чи встигне відновитися. Якщо ні, будемо шукати заміну, швидше за все це буде Наталя Синишин.

У 63 кг якщо Юлія Остапчук не відійде, то ситуація буде складною. У 67 кг на Київському турнірі з українок була заявлена ​​тільки чемпіонка України Марина Мосьпан, вона була травмована, майже весь збір не тренувалася, але ми її попросили. Тому, що у зв'язку з тим, що багато спортсменок в цій вазі заліковують травми, а багато хто перейшов в олімпійські категорії ця категорія у нас порожня. Алла Черкасова, теж ще не відновилася після операції. Тому, швидше за все поїде або Аліна Махиня або Мар'яна Квятковська.

- Напевно, сама чітка картинка у вазі до 72 кг, де лідирує Катерина Бурмістрова. Але, як оцінюєте її зустріч зі старою суперницею Станкою Златевою на київському килимі?
- Вони рівні суперниці, сьогодні перемогла Златева, завтра переможе Катя. Адже сутичка була рівною, не було явної перемоги Златевої. І якщо сьогодні так вийшло, то ми попрацюємо над помилками і дасть Бог візьмемо реванш.

- Як вважаєте, де дівчатам психологічно легше боротися - вдома чи на виїзді?

- Я думаю, краще на виїзді. Тут на трибунах родичі, знайомі, тому хочеться показати себе перед глядачами. І таке хвилювання може дати зворотний результат. Природно на всіх це позначається по-різному, буває, хтось реагує нормально. У деяких навпаки підйом, коли домашні стіни допомагають.

- Хто привіз на Київський турнір найсильніший склад? Адже було багато титулованих гостей.

- Канада привезла Олімпійську чемпіонку і половину першого складу. Японка була сильна...

- Яка, сутичка на вашу думку, була найбільш напружена на Київському турнірі?

- Фінальна сутичка Тетяни Лазаревої та Наталії Синишин. У порівнянні з тим, як вони боролися в Баку на Голден Гран-прі, нуль-нуль... То тут вони показали боротьбу. Перший період Синишин добре відборолася, потім Лазарева себе дуже здорового проявила. У кожному періоді були дії.

- Ця сутичка стала в деякій мірі символічною. Адже Донецька і львівська школи жіночої боротьби вважаються найсильнішими на Україні. Як вважаєте, чому саме ці два міста?

- Донецька школа була першою на Україні, але згодом пальму першості перейняла львівська школа. Так вийшло, що на весь регіон аж до центру України, спортивна школа-інтернат є тільки у Львові. І всі кращі спортсмени, з усього регіону їдуть до Львова. А якщо перейти на цю сторону Дніпра, то тут школи-інтернати в Харкові, Донецьку, Запоріжжі... Відповідно складніше набрати людей. А у Львові великий вибір, до того ж там дівчатка дуже хороші.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: