Восьмеро педставників львівщини боротимуться за нагороди Чемпіонату Світу з карате

22 жовтня 22:00
Переглядів: 143
Карате

23-30 жовтня 2016 року в Лінці (Австрія) триватиме 23-й чемпіонат світу з карате. У змаганнях, які проводить Всесвітня федерація карате (WKF), візьмуть участь 2 500 спортсменів з 130 країн. У програмі - змагання з куміте (поєдинки) і ката (комплекс вправ) в індивідуальному та командному розрядах.

Нагадаємо, що в серпні 2016 року на 129-й сесії Міжнародного Олімпійського комітету в Ріо-де-Жанейро вид спорту карате внесено в програму літніх Олімпійських ігор 2020 року в Токіо. Тобто, чемпіонат світу в Лінці стане першим таким турніром в новому, олімпійському статусі карате.

У числі команд-учасниць чемпіонату буде й національна збірна України. В її складі 19 спортсменів з п'яти регіонів країни, в тому числі і 8 представників Львівщини.

У ката Україну представлятимуть одесити Анна Крещенко і Микита Тюх, а також жіноча команда: Анна Яцкова (Житомирська обл.), Анастасія Білюк, Катерина Бігич (обидві - Київ). У жіночому куміте: Катерина Крива (-50 кг, Львівська обл.), Анжеліка Терлюга (-55 кг, Одеська обл.), Аніта Серьогіна (-61 кг, м.Чорономорськ), Ірина Камінська (-68 кг, Львівська обл.), Анастасія Степашків (68+ кг , Одеська обл. ). У чоловічому куміте: Олег Філіпович (-60 кг, Львівська обл.), Валерій Степанчук (-67 кг, Одеська обл.), Станіслав Горуна (-75 кг, Львівська обл.), Валерій Чоботар (-84 кг, Чернівецька обл.), Тарас Герчук (84+ кг , Львівська обл.). Також в чоловічій команді виступатимуть: Ілля Нікулін, Ярослав Горуна (обидва – Львівська обл.), Костянтин Цимбал (Київ) і Євген Мотовилін (Чернівецька обл.). Головний тренер команди - Антон Нікулін (Львів).

Змагання відбудуться в комплексі TipsArenaLinz місткістю 6 тис. глядачів.

Відзначимо, що на попередньому чемпіонаті світу 2014 року в Бремені (Німеччина) українські спортсмени вперше в історії вибороли медалі дорослих чемпіонатів світу: Станіслав Горуна та Ірина Зарицька стали бронзовими призерами.

Довідково:

Чемпіонати світу з карате проводяться з 1970 року. Всесвітня федерація карате (WKF) була заснована в 1990 роки як спадкоємиця Міжнародного союзу карате (IKU) і Всесвітнього союзу організацій карате-до (WUKO). Президент WKF - Антоніо Еспіноса (Іспанія). Штаб-квартира знаходиться в Мадриді. WKF була офіційно визнана Міжнародним олімпійським комітетом, і після трьох спроб в 2016 році карате отримало олімпійський статус.

Українська федерація карате (УФК) заснована в 2009 році, у 2011 році вона стала офіційним представником WKF в Україні сьогодні УФК об'єднує понад 100 клубів в 21 регіоні країни. В активі українських каратистів перемоги і призові місця на дорослих і молодіжних чемпіонатах світу та Європи, на етапах Прем'єр-ліги та інших престижних міжнародних турнірах. Президент УФК - Сергій Левчук.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: