Востаннє збірна України заробляла на товариських матчах у 2002 роцi

15 червня 22:43
Переглядів: 192
ффу
Найдорожчими ж у світі є матчі з Аргентиною і Бразилією. Іспанія - лишень на третьому місці

Товариський поєдинок iз Камеруном мiг не вiдбутися, якби ФФУ не заплатила 150 тисяч євро. Саме таку суму зажадали камерунцi за приїзд до Києва.

На черзi -- iншi спаринги. Нинi наша федерацiя активно веде перемовини з Португалiєю та Кот д'Iвуаром. Тож цiлком можливо, що вже цьогорiч ми побачимо Крiштiану Роналду та компанiю. 

За якi грошi команди зiрок готовi поспарингувати з Україною? На цi та iншi питання вiдповiв Олег Шкреба, гендиректора компанiї "Україна Футбол Iнтернешнл", яка є маркетинговим партнером ФФУ.

-- Iз Камеруном довго обумовлювали "гонорар"?

-- Так, перемовини тривали довго. Врештi ми зiйшлися на сумi 150 тисяч євро. Ця цифра фiгурувала ще до поєдинку. А пiсля матчу можу сказати, що ця товариська гра обiйшлася нам у 230 тисяч євро. Ми заплатили 150 тисяч африканцям за сам приїзд i ще 80 тисяч витратили на проживання камерунської делегацiї у п'ятизiрковому готелi та на iнше.

-- Зi слiв вiце-президента ФФУ Володимира Лашкула, цьогорiч збiрна України помiряється силами з Португалiєю та Кот-д'Iвуаром. Скiльки правлять цi збiрнi за участь у "товарняку" з Україною?

-- Вже укладено угоду про контрольний матч з Iзраїлем. А з Португалiєю та Кот-д'Iвуаром ще тривають переговори. I не тiльки цi двi збiрнi нас цiкавлять. Ми вже попередньо домовилися з французами. Усе залежатиме вiд того, чи потрапимо ми та французи у плей-оф.

-- За якими критерiями ви пiдбираєте спаринг-партнера?

-- На першому мiсцi -- потреба головного тренера. Михайло Фоменко дає свої рекомендацiї щодо стилю гри майбутнього опонента i навiть iнколи називає свої варiанти. I ми починаємо перемовини. Зрозумiло, що пiд час цих переговорiв ми пiднiмаємо питання дати, часу, мiсця поєдинку, зважаємо на погоднi умови та витрати.

-- I якi збiрнi нинi "коштують" найбiльше?

-- Найдорожче оцiнюють свої послуги бразилiйцi й аргентинцi. За приїзд у Європу вони просять вiд одного до трьох мiльйонiв. Що менший рейтинг у збiрної, то бiльше вони мають заплатити за приїзд пiвденноамериканських грандiв. На третьому мiсцi -- Iспанiя, яка вимагає вiд одного до пiвтора мiльйона євро.

-- Як присутнiсть зiрки впливає на розмiр гонорару? Скiльки коштує Португалiя з Крiштiану Роналду i без нього?

-- У договорi мiж федерацiями є пункт, який передбачає участь основного складу. Це значить, що обидвi сторони домовляються, що привезуть ключових футболiстiв. Але цi угоди умовнi. I на розмiр гонорару для команди не впливають. Нiхто не оштрафує Португалiю за те, що вона приїхала без Крiштiану Роналду. Хто може гарантувати, що зiрка перед матчем не вiдмовиться брати участь у грi збiрної?

-- Чи заробляє збiрна України на товариських матчах? Скiльки коштує вiзит команди Фоменка до футбольних "карликiв"?

-- Україна не бажає продавати свої послуги слабким суперникам. Востаннє Україна заробляла у 2002 роцi, коли ми погодилися на поїздку до Японiї. Пiсля цього жоден iз суперникiв не платив "синьо-жовтим" грошi.

Ми стараємося домовитися на паритетних умовах, коли нiхто нiкому не платить. Проводимо два поєдинки: один вдома i один у гостях. I лише коли не виходить домовитися, платимо. От за приїзд уругвайцям торiк ФФУ виклала 400 тисяч євро.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: