Вперше у Тернополі визначиться чемпіон України з волейболу

23 квітня 12:15
Переглядів: 429
Default Image

Найближчих суботи-понеділка, 24-26 квітня, вперше саме в Тернополі визначиться чемпіон України серед жіночих команд суперліги.

Не те, що з хорошим, — з надзвичайно піднесеним настроєм розпочав позавчора опівдні прес-конференцію для спортивних журналістів ректор Тернопільського національного економічного університету Сергій Юрій. Гордість вишу, жіноча волейбольна команда «Галичанка-Динамо-ТНЕУ», хвилин за двадцять перед тим здобувши в Сєвєродонецьку під час передостаннього туру фінального етапу чемпіонату України третю підряд перемогу з рахунком 3:1, під час вирішальних баталій у рідних стінах буде головним претендентом на чемпіонський титул.

Втім, сказав далі Сергій Ілліч, ця прес-конференція була запланована ще місяць тому. І, крім президента волейбольного клубу, в ній мали взяти також участь головний тренер Андрій Романович і капітан команди Олена Туркула. Однак через зміщення дат проведення туру двоє останніх змогли хіба передати в телефонному режимі найсвіжіші новини. Після впевнених перемог у чотирьох партіях на крайньому сході України спочатку над господарками майданчика, а потім над одеською «Джинестрою», яка доволі таки не очікувано є головним конкурентом «Галичанки-Динамо-ТНЕУ» в боротьбі за «золото», завершальний сєвєродонецький поєдинок з «Кругом» став для наших дівчат випробуванням на міцність характеру. Адже для черкащанок п’ята підряд поразка у фінальному турнірі означала втрату навіть примарних надій на завоювання бронзового комплекту нагород. Про що й засвідчили стартові хвилини поєдинку. Перший сет залишився за «Галичанкою» (25:21), другий — за «Кругом» — 25:23. Не менш напруженим був і третій. Саме він, як з’ясувалося далі, і був визначальним. Схиливши шальки терезів на свій бік (27:25), тернополянки вже ініціативою не поступилися, змусивши суперниць визнати свою поразку в чотирьох партіях.

Під час розмови, до речі, як сам ректор, так і журналісти, більшість з яких теж є прихильниками волейболу з багаторічним стажем, подумки стежили за перипетіями завершального матчу в Сєвєродонецьку. «Сєверодончанці», аби перед тернопільським туром зберегти теоретичні шанси на другий підряд чемпіонський титул і практичні — на можливість посперечатися за «срібло», конче необхідно було перемогти «Джинестру». Не вийшло — 0:3. А це означає, що в Тернополі стане відоме ім’я нового чемпіона.

Та обставина, що саме «Галичанка-Динамо-ТНЕУ» є головним претендентом на титул, погодьтеся, сама по собі промовляє про ставлення в економічному університеті до розвитку волейболу. Багаторічна праця вже дозволила двічі стати володарками Кубка України, вибороти чотири бронзові та один срібний комплекти нагород чемпіонату. А в сезоні, що наближається до завершення, Олена Туркула, Яніна Журовська, Наталя Чернецька, Надія Кодола, Тетяна Мандражеєва, Галина Щур, Юлія Лонюк, Катерина Руденька, ліберо Тетяна Танащук, схоже, переживають свій зірковий час.

Президент волейбольного клубу Сергій Юрій, звісно, не став випереджати події. Але запевнив, що дівчата докладуть максимум зусиль, аби на очах власних прихильників завоювати найпрестижніший в історії команди трофей. Відповів він також на чисельні запитання журналістів. Якщо перемога в регулярному турнірі, яка дозволила розпочати фінальні баталії, хоч і з невеликим, але гандикапом перед суперниками, була цілком заслуженою, то невдалий перший тур другого етапу мав свої пояснення. Після того, як Яніна Журовська пішла в декретну відпустку, Юлія Лонюк і Галина Щур дещо розгубилися. Важко, мабуть, було звикнутися з думкою, що на них, як і на старших подруг, ліг головний тягар відповідальності. До їх честі, дівчата це швидко зрозуміли. Ще більше компліментів заслуговує головний диспетчер команди Тетяна Мандражеєва. Вже сьогодні вона об’єктивно є однією з найсильніших у вітчизняному волейболі в своєму амплуа. Про трьох дещо старших за віком гравців — члена національної збірної України Олену Туркулу, Наталю Чернецьку і Надію Кодолу й казати нічого. Вони справжні лідери. Сергій Ілліч також повідомив, що після того, як обласну міліцію очолив Василь Поліщук, ділове співробітництво з динамівським товариством триватиме. Найближчим часом усі присутні будуть запрошені на відкриття нового спортивного залу в Чорткові, де «Галичанка-Динамо-ТНЕУ» зможе в наступному сезоні проводити єврокубкові поєдинки. А ще більш сенсаційнішим стало повідомлення про те, що через три роки сучасний культурно-розважальний та спортивний комплекс буде споруджено й на території університету.

Отож — із суботи до понеділка «Галичанка-Динамо-ТНЕУ» запрошує всіх своїх прихильників до спортивного залу економічного університету по вулиці Львівській. Нема сумніву, за підтримки уболівальників наші дівчата будуть удвічі сильніші.
Б.ДІКАЛЬЧУК, http://vilne.org.ua

 

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: