10:00 Група А Альтернатива (Київ) - Модерн Експо (Верхньодніпровськ, Дніпропетровська обл.) 4:0 (2:0)
Голи: Атаманенко, 2, 15, 30 Кіян, 30
Попередження: Заєць, 7, Шульга, 30 - Половєнчєнков, 17, Герасимов, 30
На 15-й хвилині Фетісов (Модерн Експо) не реалізував дабл-пенальті (повз)
Господарі всеукраїнського фіналу прогнозовано захопили ініціативу і закрили гостей на їхній половині майданчика. Лише 1,5 хвилини знадобилося "біло-зеленим", щоб відкрити рахунок. Зробив це герой нещодавніх протистоянь у Кубку України Вадим Атаманенко. "Альтернатива" продовжила тиснути, але ударам її гравців бракувало точності, а удар Назарова прийняла на себе стійка. Ближче до середини тайму верхньодніпровчанам вдалося відсунути гру від своїх воріт, а з випадом Докуніна впорався Бузинний. Тренер киян Микола Костенко застосовував широку ротацію і на майданчику з'являлися навіть ті, хто практично не грав у матчах чемпіонату Києва. Після двох третин першого тайму у пасиві киян було 5 командних порушень, але це не завадило їм знову захопити ініціативу, але Атаманенку і Селюку фатально не щастило, а дар Назарова Ярошевич перевів у штангу. Біля інших воріт найбільшу активність проявляв все той же Докунін. За 45 секунд до кінця "біло-зелені" таки догралися, однак Фетісов з дабл-пенальті пробив по горобцям, якби вони були у СК КПІ. На цьому його невдачі не завершилися і після удару Атаманенка і рикошету від Фетісова за 10 секунд до перерви м'яч затріпотів у сітці - 2:0.
У другому таймі "Альтернатива" знову видала потужний початок, але м'яч ніяк не йшов у ворота. Верхньодніпровці дуже низько сідали в захисті, але Половєнчєнкову вдалося прорватися лівим флангом і викласти м'яч як на блюдці Докуніну, а той не влучив у порожні ворота. "Модерн Експо" практично весь матч використовував одну четвірку, але моментами вирівнював гру і відверто не провалювався. Докунін сам собі створив момент, але знову його змарнував, а всі спроби Половєнчєнкова пройти лівим флангом завершувалися невдачами. Кияни продовжували транжирити моменти, а за 2,5 хвилини до кінця Атаманенко вийшов 5-м польовим і Кіян у більшості довів рахунок до крупного. Господарі на цьому не заспокоїлися і Атаманенко гарматним пострілом у дев'ятку підбив підсумок цій зустрічі - 4:0.
11:00 Група В Володимир (Тиврів, Вінницька обл.) - Енергія (Житомир) 1:1 (1:1)
Голи: Васалатій,9 - Єлісеєв, 7
Попередження: Васалатій, 5 - Єлісеєв, 17
Одразу хочеться сказати, що з Тиврова приїхала дуже численна і гучна група підтримки. Саме вона і гнала свою команду вперед. І не варто забувати, що кістяк господарів склали екс-гравці екстра-лігівського "Юні-Ламану", тож житомиряни одразу потрапили під серйозний прес, як на майданчику, так і по атмосфері. Володимирівці багато атакували, один Коптєв тричі бив зі штрафних, але житомирянам вдалося розіграти зразково-показову контратаку, яка чітко завершив Єлісеєв - 0:1. Після забитого голу малюнок гри не змінився, але все той же Єлісеєв не зумів реалізувати вихід віч-на-віч. Та все-таки зусилля представників Вінниччини не були марними - Васалатія вивели на побачення з воротарем, він витримав гросмейстерську паузу і уразив уже порожні ворота - 1:1. Після того як рахунок знову став рівним команди скинули оберти і почали грати дуже обережно. Хіба що за 30 секунд до перерви воротар "Володимира" ледь не перекинув свого колегу з Житомира, який необачно далеко вийшов, але той встиг головою відбити цей удар.
Початок другої половини гри більше вдався житомирянами, але Базь змарнував пару хороших нагод. Взагалі варто відзначити, що житомиряни призвичаїлися до своїх більш статусних суперників і гра проходила в рівній боротьбі. Також варто відзначити "енергетика" Петренка, якому можна присудити звання Містер Замах - він на цьому фінті раз по раз ловив суперників з "Володимира", чим безперечно тішив глядачів на трибунах. На 24-й хвилині Коптєв просто-таки протаранив захист "зелених" і вивалився на побачення з воротарем, але пробив у стійку. За пару хвилини до кінця "енергетики" не найкращим чином розіграли вільний удар, а слаломний прохід Яцковця через увесь майданчик перервав воротар господарів. Останній шанс змінити цифри на табло мав Васалатій, але з його ударом з лівого флангу впорався Гутник.
12:00 Група С Свиспан-Костопіль (Костопіль, Рівненська обл.) - Амалтея (Херсон) 1:1 (1:0)
Гол: Степанюк, 12 - Співаков, 16
Попередження: Кушнірук, 21, Калюжний, 28 (обидва - Амалтея)
У дебюті гри хороший момент не використав херсонець Снитко, а на 7-й хвилині кіпер "Амалтеї" Касперович метрів з 12-ти розрядив свою гармату, але його колега Чемерис виручив свою команду. Взагалі Касперович постійно підключався до своїх атак і це дозволяло гостям контролювати м'яч, і створювати небезпеку біля воріт представників Рівненщини. Чинний срібний призер АФЛУ переважно відсиджувався у захисті, але терпляче чекав свою нагоду і таки її дочекався - Степанюк з пари метрів пробив між ніг воротарю - 1:0. Херсонці продовжили обстріл воріт суперників з дальніх дистанцій, але воротар "свиспанівців" все відбивав. В кінці тайму рахунок мав змінюватися коли Чемерис пробив від своїх воріт у штангу чужих, а Паршиков дивом не добив м'яч у порожні ворота. Загалом перший тайм пройшов у дуже в'язкій боротьбі.
Другий тайм почався з потужного прострілу Калюжного, який майже з лінії воріт заштовхав Співаков - 1:1. Навіть ця подія не збадьорила команди і продовжилася в'язка гра з мінімумом гостроти. Костопольці разок вдало вибігли в контратаку, а "херсонський Мохамед Салах" Карен Тонеян був близьким до голу після удару зі штрафного. Відзначимо, що попри те, що левову частку часу Касперович проводив на чужій половині майданчика, херсонці практично не давали опонент На 21-й хвилині "Амалтея" показала, що гра в рівних складах їм дається може навіть і краще ніж у більшості, але Кушнірук з пари метрів не зумів втілити у гол простріл Тонеян. Муковозов і Тонеян мали непогані нагоди, щоб схилити шальки терезів на користь своєї команди, а Касперович настріляв собі в персональну статистику ударів ледь не більше, ніж усі інші гравці разом узяті, але рахунок залишився незмінним. За півхвилини до кінця Степанюк міг оформити дубль, але з його ударом з лівого флангу Касперович впорався, та й було б не зовсім справедливо якби "свиспанівці" здобули перемогу у цій грі.
13:00 Група А Модерн Експо (Верхньодніпровськ, Дніпропетровська обл.) - Русин-О (Розвадів, Львівська обл.) 0:4 (0:3)
Голи: Федина, 2, 21, Дзюрах, 13, 15
Попередження: Половєнчєнков, 3, Шевченко, 27, Тищук, 30 (всі - Модерн Експо)
"Модерн Експо" у другій грі поспіль у дебюті пропустив і знову опинився у ролі наздоганяючих. На 7-й хвилині Половєнчєнков з правого флангу видав пас на вільного Фетісова, але той з 5-ти метрів пробив вище. Такі моменти треба реалізовувати. Хоча "русинівці" відповіли люб'язністю на люб'язність, коли Гринчишин просто не влучив по м'ячу з пари метрів. Взагалі "Русин-О" виглядав більш гостро, але верхньодніпровці ледь не зрівняли рахунок на рівному місці. Дальній удар Герасимова не ніс загрози, але Бурмас випустив м'яч з рук, втім Тищук не зумів додати м'яч у ворота. Під кінець тайму Докукін з меж штрафного пробивав у ближній кут, але Бурмас в чудовому стилі парирував цей удар, реабілітувавшись за минулу помилку. А от на протилежному кінці майданчика не порозумілися воротар із захисником, чим вправно скористався Дзюрах - 0:2.Роман вирішив дотриматися приказки "куй залізо, доки гаряче" і дуже швидко оформив дубль. "Модерн Експо" не заслуговував на такий рахунок після першого тайму, але, як-то кажуть "цифри на табло".
Перспектива другої поразки не надто надихала верхньодніпровців, тож вони зі старту другої половини гри їхні воротар Микола Ярошевич почав грати як додатковий польовий гравець. На 18-й хвилині Половєнчєнков з 10-ти метрів пробив у "дев'ятку", але Бурмас у красивому стрибку витягнув цей м'яч. Поки що найбільш ефектний порятунок за всі матчі. Господарі подовгу розігрували м'яч, але до ударів це приводило рідко за що й пришла розплата: Федина по високій траєкторії запустив м'яч у осиротілі ворота - 4:0. Після цього верходніпровці вирішили більше не ризикувати у грі з 5-м польовим і випустили запасних гравців. Темп гри безнадійно впав, оскільки "Модерн Експо" практично склав зброю. "Русин-О" повністю контролював хід гри, а Гричишин влучив у стійку, але це вже було б занадто. Героєм кінцівки однозначно став Ярошевич, який постійно рятував свої ворота. На останній хвилині Тищук вибіг віч-на-віч, але з його першим ударом впорався голкіпер, а добивання прийшлося у поперечину. Таким чином, Бурмас оформив перший "сухар" на турнірі.
14:00 Група В Енергія (Житомир) - Технологія (Суми) 2:4 (0:4)
Голи: Петренко, 20, Слюсар, 22 - Стрибак, 1, 11, Ігумнов, 14, Сорока, 15
Попередження: Максимчук, 28
На 46-й секунді Стрибак приголомшив житомирян - 1:0. Тут варто згадати, що якщо в першому матчі проти житомирян грали представники екстра-лігівського колективу, то в сумському колективі є багато гравців, що прийшли з першолігово СумДУ. Сумчани володіли ініціативою, а Ігумнов постійно тримав у напрузі захист господарів. "Енергетики" таки вичекали слабинку у виконанні суперника і Базь вискочив сам на сам. але влучив у стійку. З часом "зелені" освоїлися на майданчику і вирівняли гру. Чимось це все нагадувало їхній перший матч на турнірі. Коли вже здалося, що "енергетики" мали ігрову перевагу, а Базь і Яцковець рано чи пізно досягнуть успіху, Стрибак результативно завершив побачення з воротарем - 2:0. Сорока міг одразу відправити господарів у нокаут, але пробив вище з вигідного становища. "Енергетики" не здавалися, але Сорока з Ігумновим наприкінці тайму розіграли вдалу довоходівочку - 3:0. До перерви залишалося мало часу, але житомиряни "попливли" і Сороканарешті забив сам - 4:0. СумДУ, пробачте, "Технологія" на класі розкатала "енергетиків" у першому таймі.
У другому таймі сумчани віддали м'яч житомирянам, які його подовгу розігрували, але окрім моменту Базя згадати й нічого. Все б так і протікало в спокійному руслі, якби не диво-гол Петренка з лівого флангу. Він надихнув партнерів на подвиги, які з новими силами кинулися на ворота Івашка, який у другому таймі замінив свого партнера у "рамці". Ще один дальній удар приніс успіх "енергетикам" - 2:4 за 8 хвилин до кінця і стало значно цікавіше. "Енергія" діяла на піднесенні і намагалася постійно загрожувати воротам "синьо-білих", тож цілком логічно, що їхній тренерський штаб згодом взяв тайм-аут. Після нього обидві команди вирішили зіграти у відкритий футзал. Моменти що біля одних, що біля інших воріт почали виникати з частотою кулеметної черги. Команди так захопилися атаками, зо заразили цим своїх кіперів, які здійснили одному рейду в атаку. Як не дивно, але рахунок до кінця матчу так і не змінився, хоча команди на двох цілком могли б набити 10 голів.
15:00 Група С Амалтея (Херсон) - Титан (Маріуполь, Донецька обл.) 5:4 (1:4)
Голи: Помигалов,15, 17, Касперович, 17 (пен.), 18, 30 - Мозальов, 4, 6, 13, Погорецький, 9
Попередження: Касперович, 12, Кушнірук, 24 (обидва - Амалтея)
Вилучення: Алексєєв, 17
Херсонці вирішили не зраджувати своїм принципам і одразу почали використовувати воротаря в полі, але перша ж обрізка одразу обернулася голом. Маріупольці в першому таймі вдало комбінували, а їхні швидкі стіночки стали смертельною зброєю для захисту херсонців і завдяки цьому вдалося забити ще. Рахунок плавно доріс до 0:4 і, чесно кажучи, в цей момент не вірилося, що "амалтеївці" зможуть вилізти з цієї ситуації. Надію на краще партнерам подарував Помигалов - 1:4.
На перших хвилинах другого тайму ситуація перевернулася догори дригом: воротар "Титану" не зумів зловити несильний дальній удар, а Помігалов вдало зіграв на добиванні. Одразу ж рука Алексєєва стала на шляху м'яча у ворота і "Титан" отримав подвійне покарання: Алексєєв побачив перед собою червоне світло, а Касперович вдало реалізував пенальті. Глядачі на трибунах не встигли перевести подих як невтомний Касперович підхопив м'яч на своїй половині і, не зустрівши спротиву з боку опонентів, вийшов на ударну позицію і оформив дубль - 4:4. Гол-близнюк того, що забив воротар "ІнБев-НПУ" львівській "Енергії".
Далі команди продовжували дарувати глядачам неймовірне видовище з купою гострих ситуацій. Касперович продовжував залишатися однією з головних персон на паркеті. Він, як ви зрозуміли. встигав бігати в атаку, але й про свої прямі обов'язки не забував. При виході двох гравців "Титану" на самотнього Касперовича, той відбив удар Розума, а як він декілька разів витягував м'яч у нижніх кутах! Команди вирішили зіграти без захисту і нейтральні глядачі на трибунах навіть обрали собі когось із суперників, щоб за них уболівати до кінця матчу. Символом матчу став Касперович, який цілком міг зіграти Сеньйора Помідора у екранізації "Пригод Цибуліно", настільки червоним він був після регулярних ривків до чужих, а потім і своїх воріт. Цей рядок був написаний перед останніми секундами, коли Касперович наважився на удар метрів з 30-ти і після рикошету м'яч влетів у ворота!!! Воротар "Амалтеї" зробив хет-трик і приніс перемогу своїй команді. Цей матч повинен увійти в "золоту колекцію" всеукраїнських фіналів АФЛУ.
16:00 Група А Русин-О (Розвадів, Львівська обл.) - Альтернатива (Київ) 1:6
Голи: Кузів, 28 - Воронюк, 3, Хижняк, 4, Омельченко, 10, Бич, 12, Атаманенко, 22, Макєєв, 23
Попередження: Кузів, 7 (Русин-О)
Господарі одразу взяли м'яч під свій контроль і гостям зі Львівщини рідко коли вдавалося вибратися на чужу половину майданчика, не кажучи вже про те, щоб пробити по воротам. Різниця у класі суперників була надто велика. Бурмас на 2-й хвилині в чудовому стилі витягнув удар Заєця з нижнього кута, але він тільки відстрочив неминуче. За хвилину Воронюк результативно використав неузгодженість в діях Бурмаса і захисника - 0:1. Згодом Хижняк прямим ударом зі штрафного з 8-ми метрів подвоїв перевагу киян. На 9-й хвилині Дзюрах пробив здалеку у поперечину і це, здається, взагалі був перший з трьох ударів "Русина-О" у першому таймі. "Зелено-білі" на це відповіли передачею Макеєва на дальню стійку, де її вдало замкнув Омельченко - 0:3. Без надзусиль кияни організували і четверте взяття воріт. Пробачте за тавтологія, але "Альтернатива" грала граючись.
У другому таймі, як ви розумієте, нічого не змінилося і грала продовжувалася в тому ж ключі, що й до того. Макеєв у дебюті пробив у стійку, а "червоно-чорні" трохи активніше виглядали в атаці. Підопічні Костенка забили ще пару голів, а за 5 хвилин до кінця вирішили потренувати гру в 5-ть польових. Завдяки цьому гості отримали декілька шансів "розмочити" рахунок і одним із них скористався капітан команди Святослав Кузів. Що не кажіть, а 1:6 виглядає краще, ніж 0:6.
17:00 Група В Технологія (Суми) - Володимир (Тиврів, Вінницька обл.) 1:5 (1:1)
Голи: Ігумнов, 14 - Фещенко, 11, 20, Коптєв, 18, 25, 29
Зустріч двох дуже досвідчених команд з поправкою не час існування самих команд, а на їхні склади. Зрозуміло, що після нічиєї у першому матчі "Володимиру" очки потрібні були більше, але навряд чи можна було передбачити, що "Технологія" настільки глухо сяде у захист. Попри тотальну ігрову перевагу лише на 5-й хвилині тиврівській команді з одеським серцем вдалося створити небезпечний момент: Фещенко змістився зліва у центр, але з його ударом з середньої дистанції впорався Гуменюк. Згодом Фещенко двічі загрожував воротам впродовж хвилини з меж штрафного, але спочатку вдало зіграв воротар, а потім Сорока підстрахував воротаря. "Технологісти" ж лише на 8-й хвилині взагалі змогли вибралися на чужу половину. Васалатій коліном з 3-х метрів переправляв м'яч у ворота, але знову Гуменюк був на висоті.
Де не рятував воротар господарів - на допомогу йому приходив каркас. Наддосвідчений Ігумнов віддав передачу перед власними воротами на Коптєва, який переадресував її Фещенку - 0:1. Нарешті після цього ми побачили "Технологію", як заграла так, як ми цього очікували. Були у сумчан хороші моменти з гри, але забили вони зі стандартного положення. За хвилину до перерви Ігумнов реабілітувався потужно пробивши з вільного удару під поперечину. За версією арбітрів воротар рукою зачепив м'яч у польоті і тому цей гол зарахували - 1:1. І після цього команди обмінялися моментами Сороки і Фещенка. Відзначимо відмінну гру Антона Гуменюка, який багато разів рятував команду від вірного голу.
У другому таймі "володимировці" знову взяли в облогу ворота господарів. Гуменюк знову тягнув все, що міг, але Коптєв після розіграшу кутового знайшов нагоду, щоб забити - 1:2. Потім вдало розіграна контратака віялом завершилася точним ударом Фещенка - 1:3. Після цього Гуменюк перейшов грати на чужу половину і саме після його передачі Стрибак головою з метра замість порожнього кута пробив у штангу. Коптєв на це відповів поповненням свого бомбардирського рахунку у порожні ворота, причому двічі. Гру було зроблено, хоча сумчани до останнього атакували і претендували ще хоча б на один гол. До речі, що цікаво, воротар "Технології" при розіграші 5-го польового розташовувався на місці "стовпа", що зовсім нехарактерно для воротарів.
18:00 Група С Титан (Маріуполь, Донецька обл.) - Свиспан-Костопіль (Костопіль, Рівненська обл.) 1:4 (0:3)
Голи: Мозальов, 22 - Скоцький, 2, Прищепа, 9, 14, Дацюк, 17
Попередження: Погорецький, 11, Бужин, 24, Шаруда, 30 (усі - Титан)
Гості почали активніше і закономірно відкрили рахунок: Скоцький прорвався зліва і пробив між ніг воротарю. Цей гол на деякий час змінив розклад сил на майданчику, адже маріупольці підняли темп і почали загрожувати воротам Вєтрова, зокрема Шаруда і Бужин. Погорецький вже і воротаря обіграв, але на швидкості не влучив у порожні ворота. З часом "свиспанівці" прийняли правила гри від своїх опонентів, підлаштувалися під високий темп, почали застосовувати пресинг, задзвонили у декілька дзвіночків над воротами і Прищепа забив вдруге. "Свиспанівці" після цього явно розігралися і почали господарювати на майданчику, що вилилося у вихід "два в нуль", який завершив все той же Прищепа - 0:3.
Перший же удар команди з Рівненщини у другому таймі став результативним: Дацюк несподівано розвернувся і з-під захисника поцілив у ближній кут з близької відстані - 0:4. Цей гол фактично і вирішив долю зустрічі. "Титан" і відпочивав значно менше після першої гри, і в заявці у маріупольців гравців навіть на дві четвірки не набереться. Так що за такої ситуації "титанівцям" складно було переламати гру. Розуміючи усю складність ситуації Сергій Мозальов подумав "а чому б ні?" і, підхопивши м'яч біля власних воріт, здійснив швидкий рейд на 30 метрів і завершив його результативним ударом - 1:4. Гості так здивувалися такому нахабству, що ніхто навіть не зустрів непроханого гостя під час його пробіжки. Часу ще залишалося вдосталь, але поклавши руку на серце сумнівів у переможці цієї дуелі не виникло. Так воно і вийшло, адже за 8 хвилин маріупольці змогли створити лише один момент і рахунок не змінився.
Матчі першого ігрового дня Всеукраїнського фіналу АФЛУ у спорткомплексі ЦСК ЗСУ стартували на дві години раніше, ніж у спорткомплексі КПІ. Тим не менш, це не вплинуло на настрій команд одразу розпочати боротьбу за вихід до наступного раунду фінальної стадії, а саме – до етапу плей-оф.
Група «D»
«ДСО-Поділля» (Тернопільська обл.) – «Щит» (Северодонецьк) – 3:2
Голи: Вітович (2, 21, 30) – Шелестинський (12), Лазикін (27)
Першими розпочали «ДСО-Поділля» та «Щит». Якщо згадати той факт, що команда з Северодонецька у цьому сезоні вже мав досвід ігор на всеукраїнському рівні (а саме – у Другій лізі), то вони вважались фаворитом цього поєдинку. Але футзалісти «ДСО-Поділля» вже на старті гри показали, що вони готові як мінімум «оскаржити» статус фаворита у цьому матчі. Принаймні, представники Тернопільщини вже у дебюті поєдинку мали дві нагоди для взяття воріт «Щита», і одна з них закінчилась голом від Вітовича. Буквально одразу вже гравці «Щита» мали момент для того, щоб зрівняти рахунок, але Лазикіну, який відомий своїми виступами за «ЛТК», не вдалося вразити ворота «ДСО-Поділля».
Взагалі треба сказати, що обидві команди одразу взяли високий темп, і це позначилось на якості гри. М’яч практично не зупинявся у центрі майданчику, і обидва колективи мали можливість змінити цифри на табло спорткомплексу ЦСК ЗСУ. Щоправда, якщо брати саме атакуючі дії, то скоріше тернополяни були ближчими до того, щоб подвоїти свою перевагу, ніж «Щит» - зробити рахунок 1:1. Тут також варто звернути увагу на те, що гравці «ДСО-Поділля» намагались грамотно грати у захисті. Принаймні, вони щільно грали зі своїми опонентами, не даючи тим можливості грати більш широким фронтом. У свою чергу, «Щит» намагався щось витиснути зі «стандартів» (а точніше – кутових), однак як не намагались представники Луганщини, а забити їм не вдавалось. Найреальніший момент для цього втратив Лазикін, який на 10-й хвилині якимось чином схибив з вбивчої позиції. А ще трохи пізніше свою майстерність у воротах «ДСО-Поділля» продемонстрував Бритковський. Однак, він був безсилий, коли Шелестинський після розіграшу штрафного зміг вразити порожній кут воріт «ДСО-Поділля». Пропущений гол змусив тернопільську команду трохи активізуватись, і вони змогли створити кілька нагод біля воріт «Щита», проте у завершальній стадії атак галичанам не щастило.
Другий тайм обидві команди намагались розпочати активніше, але краще це вдавалося «ДСО-Поділля». Тернополяни знову зробили ставку на швидкий гол, і вони були близькими до цього, якби Бущишин не влучив у стійку. Після цього на деякий час темп гри впав, але було таке відчуття, що це ніби затишшя перед бурею. У цей проміжок часу гравці «ДСО-Поділля» контролювали гру завдяки тому, що більше володіли м’ячем. Але «Щит» відповів моментом від Шелестинського, після якого сереродонецька команда значно активізувалась. Проте, вони не змусили Бритковського капітулювати. І нереалізація моментів призвела до того, що дуже скоро Вітович оформив дубль – 2:1 на користь «ДСО-Поділля».
Логічно, що після пропущеного голу команда з Северодонецька мала би заграти більш гостріше, і Лазикін та компанія намагались це зробити. Натомість, у тернополян з’явилась можливість втікати у контратаки, і одна з них ледь не завершилась голом від Процика. Однак, рахунок залишився мінімальним, і це означало, що у «Щита» ще залишались шанси як мінімум на нічию. Ще в одному епізоді Білик не зміг як слід прийняти м’яч, щоб мати можливість залишити свій «автограф» у воротах северодончан. Взагалі варто сказати, що контр випади від «ДСО-Поділля» були дуже небезпечними, і гравцям «Щита» треба було грати більш обережно в обороні, аби не припускатися подібних провалів. Хоча не варто казати, що «Щит» у цей відрізок матчу мав тільки проблеми в обороні. Він загострював гру, йшов уперед великими силами, однак не вистачало «жовто-синім» останнього точного удару, щоб зрівняти рахунок. І все-таки за три з половиною хвилини до кінця гри сєверодонецьким футзалістам вдалося зрівняти рахунок завдяки голу Лазикіна, який все-таки отримав винагороду за свою активність.
Нічия, вочевидь, не влаштовувала тернополян, які одразу пішли вперед, і в результаті їх суперники з Северодонецька були змушені більше грати на оборону. Це ледь не призвело до голу у виконанні Вітовича, однак, один з лідерів «ДСО-Поділля» не зміг оформити хет-трик. Але свого він все-таки досяг за 53,7 секунлди до кінця гри. Тренерський штаб «Щита» одразу взяв тайм-аут, після чого «жовто-сині» одразу пішли з п’ятим. І вже перший розіграш зайвого призвів до удару від Шелестинського, але він був неточним. І фактично це стало фінальною крапкою у першій грі ігрового дня.
13:00 Група E Феміда-Старлайф (Хмельницький) - Автолокомотив (Южноукраїнськ) 5:2
Голи: Романюк (7), Бакалярик (13, 25), Люблінський (24), Маковійчук (28 – з 6-метрового) – Бельдіян (10), Халаїм (29)
Якщо брати до уваги досягнення обох команд, то можна згадати, що «Феміда-Старлайф» у цьому сезоні мала досвід виступів у Кубку України, тому багатьом любителям футзалу (особливо київським) вона дуже відома. А от «Автолокомотив» особливо представляти не треба – ця команда вже неодноразово брала участь у фінальних етапах АФЛУ. Тому, можна сказати, що це було протистояння досвідчених і водночас амбіційних команд.
Старт поєдинку був за хмельничанами, які взяли гру під свій контроль і навіть могли забити швидкий м’яч, але ворота «Автолокомотива» врятувала штанга. У відповідь міг забити Кузьо, проте з цим ударом голкіперу «Феміди» вдалося впоратись. Втім, команді з Южноукраїнська здебільшого доводилося працювати на оборону, і для неї у цей час головною задачею було не пропустити. Але водночас «Автолокомотиву» вдавалося іноді вибігати у контратаки. Можна згадати момент у виконанні Андреєва, коли той пробивав головою, але домігся тільки кутового.
Про перевагу «Феміди-Старлайф» говорить і той факт, що станом на екватор першого тайму у «Автолокомотива» вже було три командних фоли, у той час як «юристи» жодного разу не порушували правила. І саме після чергового фолу «Автолокомотив» не витримав і пропустив. Найактивніший гравець у складі «Феміди», Артем Романюк, відкрив рахунок потужним ударом зі штрафного. На цьому хмельниччани намагались не зупинятись, але швидко подвоїти свою перевагу їм не вдалося. Після цього вже «Автолокомотив» спробував більше потримати м’яч на половині майданчику «Феміди», і южноукраїнцям вдалося приспати пильність своїх візаві, внаслідок чого Бельдіян зрівняв рахунок.
У якійсь мірі забитий гол додав гравцям «Автолокомотива» впевненості, і вони почати трохи частіше гостювати на чужій половині майданчику. Проте, цього разу южноукраїнцям не вдалося здобути для себе якісь дивіденди. І це могло негативно вплинути на подальший розвиток пожій саме для представників Півдня України. Гравці «Феміди» спробували перевести гру, і вже за дві хвилини до кінця першого тайму Бакалярик, знайомий за виступами у складі чернівецького «Епіцентра», показав, що його гольове чуття нікуди не ділось. Саме він вивів «Феміду» вперед. Южноукраїнці занервували, і в результаті за 43,9 секунди до кінця першої 15-хвилинки вони привезли собі п’ятий фол. А це означало, що тепер треба було грати надто обережно. З цією задачею «Автолокомотив» зміг впоратись…
Після перерви «Автолокомотив» трохи активізувався. Це було видно і по тому, що ця команда намагалась грати першим номером, і по тому, як вони намагалася застосовувати високий пресинг, коли м’яч був у гравців «Феміди-Старлайф». Але проблема в тому, що у представників Миколаївської області бракувало точного удару, який міг би бути логічним підсумком проведеної роботи. Хоча певний зиск з такої гри також був, адже «Феміда-Старлайф» перестала більш активно грати на чужій половині майданчику. По такій грі тепер саме «юристам» доводилося показувати своє вміння грати на контратаках. Однак, у другому таймі здебільшого хмельниччани були змушені оборонятись, особливо коли на вістрі атаки «Автолокомотива» знаходився Спотар, який дуже часто загрожував воротам Купчанка. Саме Спотар мав дуже шикарний момент для того, щоб зрівняти рахунок у середині другого тайму. Однак, 17-й номер «залізничників», опинившись практично навпроти Купчанка, примудрився пробити вище воріт.
Покарання прийшло на 24-й хвилині, коли влучний удар вдався Люблінському, знайомому вболівальникам за виступами у «Соколі». Після цього «Автолокомотив» мав би ще більше активізуватись, але натомість він отримав ще один гол у свої ворота – Бакалярик відзначився дублем. Власне кажучи, це спонукало тренерський штаб «Автолокомотива» взяти тайм-аут, щоб внести якісь корективи. Тобто, по такій грі, можливо, було би логічно випустити п’ятого, але южноукраїнці не поспішали випускати зайвого гравця. Вони намагалися скоротити рахунок у рівних складах, і навіть мали для цього нагоду, але Бельдіян невлучно пробив зі штрафного. А коли на 28-й хвилині Маковійчук реалізував пенальті та зробив рахунок 5:1 на користь «Феміди-Старлайф», то фактично в цій грі все стало зрозуміло. І тільки після цього «Автолокомотив» пішов з п’ятим польовим, і в одній з атак у штучній більшості Халаїм після розіграшу штрафного все-таки скоротив рахунок. У відповідь вже хмельниччани пішли з зайвим гравцем, але тут «юристи» мали на меті більше потримати м’яч, щоб спокійно довести гру до перемоги. В принципі, їм це вдалося.
14:00 Група F Колесо-Центр (Запоріжжя) - Тарасівка (Кіровоградська обл.) 0:1 (0:0)
Гол: Мансуров (21)
Попередження: Добровольський (22) – Барбанов (27)
Фактично без розвідки боєм розпочали очну зустріч «Колесо-Центр» та «Тарасівка». І запорожці на старті були трохи активнішими, що ледь не вилилось у забитий м’яч. Однак, гравці «Тарасівки» не тільки встоялиа і створили свій момент у відповідь. Це зумовило таку ситуація, що гра пішла на зустрічних курсах. Аби трохи заспокоїти атакувальний пил «Тарасівки», «Колесо-Центр» вирішив вже на 3-й хвилині підключити Сидоренка п’ятим польовим. Але цей розіграш нічого не приніс. Більше того – під час одного з переходів «Колесо-Центра» до атаки проти Сидоренка сфолив Мансуров, і після цього запорожці вирішили поки не залучати п’ятого, а будувати атаки у рівних складах. І це чемпіонам Запоріжжя вдавалося. Однак, також варто відзначити і контратаки «Тарасівки», в яких здебільшого наконечником виявлявся Кочура. Але, незважаючи на такі небезпечні епізоді у двох команд, рахунок на табло спорткомплексу ЦСК ЗСУ залишався не відкритим. Але на 11-й хвилині дуже хорошу нагоду все-таки «розмочити» його мав Добровольський, який невідомо яким чином не зміг влучити у порожній кут воріт «Тарасівки». А взагалі варто відзначити, що обидві команди намагались відповідати моментом на момент, і від цього гра, незважаючи на «бублики» на табло, виглядала жвавою та цікавою.
У такому ж ключі гра продовжилась і після перерви. Так само виникали моменти у воріт обох команд. І ставало зрозуміло, що долю протистояння може вирішити єдиний гол. Тільки було одне питання: хто його заб’є? Адже судячи з тих швидкостей, які були запропоновані обома колективами, вони не погоджувались на нічию. І на 21-й хвилині наддосвідчений Раміс Мансуров дуже класно зіграв індивідуально і створив перший гол «Тарасівки». Той же Мансуров розпочав атаку, яка могла привести до другого голу у ворота «Колесо-Центру», але м’яч після удару Паньковського влучив у штангу.
Запорожці після пропущеного голу прогнозовано пішла вперед великими силами, і це, відповідно, стало хорошою можливістю для «Тарасівки» пограти на контратаках. І така гра була вигідна саме представникам Кіровоградщини. Хоча варто відзначити, що коли «Колесо-Центр» почав тиснути, то дуже вдало у воротах «Тарасівки» грав Кожухар. А його колега по воротарському цеху, Сидоренко, кілька разів намагався підключитися п’ятим до атак запорізької команди, проте жодних дивідендів це не принесло.
З плином часу атаки чемпіонів Запоріжжя ставали ще потужнішими, але Кожухар своїми «сейвами» наближав «Тарасівку» до перемоги, а себе – до «шатауту». Його впевнені дії неодноразово зводили нанівець усі спроби «Колесо-Центру» бодай би зрівняти рахунок. Врешті-решт, номінальні господарі поєдинку спробували зіграти вп’ятьох на останній хвилині матчу, але вдала гра «Тарасівки» в обороні принесла їй мінімальну перемогу.
15:00 Група D ДСО-Поділля (Тернопільська обл.) - Орексім (Миколаїв) 1:3
Голи: Климко (2, 29 – з 10-метрового), Резнічек (24) – Гринченко (26 – з 6-метрового) Попередження: Козлов (26) - Левчик (5), Вітович (13), Мострянський (22)
На 13-й хвилині Севодняєв («Орексім») не реалізував 10-метровий (воротар)
На 28-й хвилині Гринченко («ДСО-Поділля») не реалізував 10-метровий (воротар)
Після того, як «ДСО-Поділля» вдалося виграти у «Щита», у тернопільської команди з’явились реальні шанси фінішувати у своїй групі на першому місці. Для цього треба було лише перемогти миколаївський «Орексім», який тільки розпочинав свій шлях на Всеукраїнському фіналі АФЛУ. Але так сталося, що миколаївцям вдалося вже на 2-й хвилині відкрити рахунок завдяки Климку. І вже від цього обом командам довелося «танцювати». Звичайно, «ДСО-Поділля» не влаштовував такий перебіг подій, тому тернополяни змушені були йти вперед великими силами. Але гравці «Орексіму» виявились готовими до такого і запропонували у відповідь свою гру, спрямовану на ворота суперника. В результаті на майданчику спорткомплексу ЦСК ЗСУ точилася справжня чоловіча боротьба, в якій було все: і моменти біля обох воріт, внаслідок чого рахунок міг у будь-який момент змінитись у будь-яку сторону, і гра на межі фолу, а іноді і поза нею. В результаті по ходу першого тайму і «Орексім», і «ДСО-Поділля» змогли назбирати по-п’ять фолів., і їм треба було якомога обережніше грати. Однак, Вітович, вочевидь, цього не зрозумів і привіз своїй команді шостий фол. Міг Севодняєв подвоїти перевагу «Орексіму», однак не зміг переграти Бритковського з 10-метрової позначки. Покарати своїх суперників за цю хибу гравцям «ДСО-Поділля» у той час, що залишився до перерви, не вийшло. Тому, вони, вочевидь, вирішили перенести це питання на другий тайм.
І дійсно – тернополяни значно активізувались після перерви, і у воріт Чоларія ставало дедалі гарячіше. Тому, по такій грі футзалістам «Орексіму» треба було розраховувати на вдалі контратаки. Однак, варто зазначити, що саме контратакуючих дій миколаївцям і не вистачалоВони довгий час відпрацьовували в обороні, намагаючись усіма правдами і неправдами відстояти потрібний результат. І треба віддати належне гравцям з Миколаєва, які гідно тримали оборону, а на 22-й хвилині могли би і подвоїти свою перевагу, якби Климко не влучив у «стінку» після удару зі штрафного. По суті, у «орексімівців» була тільки одна задача – вистояти під тиском «ДСО-Поділля». А на 24-й хвилині миколаївцям вдалося втілити у гол одну з небагатьох своїх контратак – відзначився Резнічек.
По такій грі та по такому результату тернополянам залишалося тільки ризикувати. І вони дійсно пішли вперед великими силами, оголюючи тили. Внаслідок цього «Орексім» ледь не забив третій м’яч, але не зміг реалізувати вихід 2 в 0. А от тернопільським футзалістам таки вдалося домогтися свого – на 26-й хвилині у ворота Чоларія був призначений 6-метровий, який холоднокровно реалізував Гринченко. А це означало, що тернополян з’явилась надія на порятунок. Однак, проблема в тому, що їм не завжди вдавалося контролювати м’яч, і це призводило до обрізок, якими, щоправда, не користались гравці «Орексіму». За три хвилини до кінця матчу в обох команд знову було по п’ять фолів. І знову «ДСО-Поділля» та «Орексіму» треба було грати обережніше. Однак, з обережністю в обох колективів були проблеми. Вже на 28-й хвилині «Орексім» привіз собі дабл-пенальті, однак Чоларія впорався з ударом від Грінченка та добиванням від 29-го номера «ДСО-Поділля». А вже за хвилину тернополяни сфолили вшосте. І вже шанс забити «десятку» отримали миколаївці. Климко виконав «вирок». Так рахунок став 3:1 на користь «Орексіму», і у «ДСО-Поділля» залишалось дуже мало часу, щоб виправити ситуацію в цій грі. І як не намагались тернопільські футзалісти врятувати гру, та зробити цього «фіолетово-білим» не вдалося.
16:00 Група E Автолокомотив (Южноукраїнськ) - VIVA CUP (Харків) 1:6
Голи: Сколотій (7) - Абакшин (6, 22), Терентьєв (7), Масленніков (19), Сорін (20), Панасенко (30 – з 6-метрового)
Попередження: Панасенко (1)
17:00 Група F Тарасівка (Кіровоградська обл.) - Андріївка (Полтавська обл.) 3:0 (технічна поразка)
18:00 Група D Орексім (Миколаїв) - ЩИТ (Сєвєродонецьк, Луганська обл.) 4:2
Голи: Резнічек (9), Федорченко (24, 30), Климко (28) - Лазикін (7), Шелестинський (15)
Після того, як у нашому ігровому марафоні відбулась невеличка перерва, пов’язана з тим, що не була зіграна гра між «Тарасівкою» та «Андріївкою» (остання команда взагалі не приїхала на змагання), «Орексім» та «Щит» отримали більше часу для того, щоб підготуватись до очної зустрічі. Особливо це стосувалося команди з Северодонецька, яка програла у своєму першому матчі на турнірі. Як у післяматчевому інтерв’ю розповів один з лідерів «Щита», Микита Лазикін, у його команди було мало часу на відпочинок, оскільки напередодні сєверодонецький колектив зіграв поєдинок у рамках Другої ліги і не встигли відновитись. Але після поразки від «ДСО-Поділля» у «жовто-синіх» було достатньо часу для того, щоб проаналізувати свою першу гру на Всеукраїнському фіналі АФЛУ, зробити висновки та вийти на гру з «Орексімом» більш свіжими. Що стосується «Орексіму», то ця команда мала хороший шанс для того, щоб виграти свою групу. Для цього треба було перемагати представників Луганщини.
Сама гра почалася з розвідки боєм. Обидві команди наче не поспішали форсувати події. І це позначилось на створенні моментів, яких було дуже мало. Варто в цьому плані сказати, що фактично перший небезпечний момент на дві команди був створений на 6-й хвилині, коли Соломонов вийшов на ударну позицію, однак не зміг влучити у ворота «Щита». Натомість, северодонецька команда скористалася своїм моментом сповна. Це Лазикін нагадав усім про свої навички бомбардира. Миколаівці після цього пропущеного голу наче «прокинулись» і почали думати, як би по швидше відігратись. Вдалося це їм зробити на 9-й хвилині, коли після розіграшу кутового відзначився Резнічек.
В принципі, нічия влаштовувала «Орексім», але навряд чи вони хотіли здобути для себе завдання-мінімум. Вони хотіли взяти максимум. Логічно, що таке ж бажання мав і «Щит». Тому, не дивно, що обидві команди намагались діяти з максимальним акцентом на загострення. Але, незважаючи на зусилля «Щита» та «Орексіма», нікому не вдавалося схилити шальки терезів на свою користь. Тим не менш, незадовго до перерви Шелестинський вивів «Щит» вперед. Він наважився на удар здалеку, а Чоларія не зміг належним чином зреагувати у ближньому куті.
Такий перебіг подій спонукав «Орексім» до активних дій на початку другого тайму. Але ситуація на майданчику склалася таким чином, що «Щит» трохи притиснув своїх візаві, і миколаївцям довелося попрацювати, щоб перевести гру подалі від своїх воріт. Однак, з плином часу «Щит» починав грати ще активніше, і скоріше вони були близькими до того, щоб зміцнити свою перевагу, ніж «Орексім» - до того, щоб зрівняти рахунок. Але потім ситуація на паркеті спорткомплексу ЦСК ЗСУ трохи змінилась. «Орексім» спробував перебрати ініціативу до себе, а це була можливість для «Щита» пограти на контратаках. І це було логічно, адже відіграватись треба було саме «орексімівцям». Тому, не дивно, що миколаївські футзалісти все-таки посилили тиск. І це принесло свої плоди: Федорченко на 24-й хвилині зрівняв рахунок.
І тепер «Щит» мав би щось придумати, аби спробувати схилити шальки терезів на свою користь. Гра суттєво пришвидшилась, але з цього, мабуть, більше зиску мав не «Щит», а «Орексім». Северодонецька команда відповіла на це тим, що почала грати з п’ятим. І фактично перший розіграш зайвого гравця міг принести результат гравцям з Луганщини, якби Лазикін пробив трохи точніше. «Орексім» відповів на це голом Климка, який спочатку прийняв м’яч на «стовпа», потім віддав пас, відкрився під передачу і, врешті-решт, забив. «Щит» продовжив грати вп’ятьох, але не міг втілити свою перевагу в одного гравця у гол. Натомість, «Орексім» міг забити ще раз, і він це все-таки зробив за дві секунди до кінця Федорченко зняв усі питання щодо переможця у цій грі та володаря першого місця у групі «D».
19:00 Група E VIVA CUP (Харків) - Феміда-Старлайф (Хмельницький) 2:2
20:00 Група F Андріївка (Полтавська обл.) - Колесо-Центр (Запоріжжя) 0:3 (технічна поразка)