Видатний тренер зі стрільби з лука Михайло Хусківадзе святкує 95-річчя

06 серпня 22:54
Переглядів: 474
стрільба з лука

6 серпня року заслужений тренер України та СРСР, нині провідний тренер параолімпійської збірної команди України зі стрільби з лука, мешканець Львова Михайло Кронідович Хусківадзе святкує свій 95-й рік народження!!! Про це повідомила Оксана Вацеба.

Михайло Кронідович Хусківадзе народився 6 серпня 1919 р. у місті Омську (Російська Федерація).

Ветеран ІІ світової війни війни, офіцер.

Майстер спорту зі стрільби з пістолета, майстер спорту зі стрільби з лука. Чемпіон і призер чемпіонатів України, переможець I Всесоюзних змагань зі стрільби з лука (1962 р.). Член збірних команд колишнього СРСР з кульової стрільби і стрільби з лука.

Заслужений тренер УРСР (1969 р.).

Заслужений тренер СРСР (1974 р.).

Заслужений працівник фізичної культури і спорту України (2000 р.).

В 1960-1970 роках – тренер збірної команди СРСР і старший тренер національної збірної команди України, голова Ради Федерації стрільби з лука України.

Це він, розпочавши з "абетки", навчив влучно стріляти студентку стоматологічного факультету Львівського медінституту Валентину Ковпан, яка стала першою львівською олімпійською призеркою, здобувши срібну нагороду у Монреалі 1976 року, а потім і неодноразовою чемпіонкою та рекордсменкою світу та Європи. Через його руки пройшли сотні спортсменів - заслужених і просто майстрів спорту, десятки чемпіонів і рекордсменів, заслужених тренерів, що працюють нині по всьому світові.

Михайло Кронідович підготував призерів Олімпійських та Параолімпійських ігор, 18 майстрів спорту міжнародного класу, призерів і рекордсменів Європи тасвіту (СРСР та України), більше 70 майстрів спорту. Серед його учнів, окрім ЗМС Валентини Ковпан, майстри спорту міжнародного класу – Ганна Ковбаса, Тетяна Образцова, Ольга Рудковська, Леся Батіг, Раїса редько, Любов Харитонова, Володимир Сидорський, Світлана Салюк, Михайло Загоруйко, Ігор Прокопів, Світлана Салюк, Роман Мацех, Ярослав Гусак, Олена Струк та ін.

Згодом при Львівському медичному інституті Михайло Хусківадзе заснував секцію спортсменів–лучників з обмеженими можливостями, вихованці якої здобули чимало перемог на змаганнях національного, європейського а міжнародного рівнів, а секція стала основою національної збірної України.

З 1989 р. – провідний тренер збірної команди інвалідів-лучників України.

Автор 43 наукових праць, посібника «Спортивна стрільба з лука».

Володар 18 урядових нагород, орденів Червоної зірки (1968 р.) та Богдана Хмельницького (2000 р.), медалі «За трудову доблесть» (1971 р.).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: