Виконком УЄФА під головуванням президента Мішеля Платіні прийняв важливі рішення щодо України

28 січня 16:00
Переглядів: 209
Default Image

Виконавчий комітет УЄФА під головуванням президента Мішеля Платіні завершив сьогодні своє прем'єрне засідання в новому році, розглянувши з-поміж інших питань і ситуацію в Україні.

Першочерговим пунктом порядку денного п'ятниці стала зустріч глави Європейського футбольного союзу та Виконавчого комітету УЄФА з комісаром Євросоюзу з питань освіти, культури, мультилінгвальності та молоді Андруллою Вассіліу. Це був перший візит представника Єврокомісії в УЄФА, і президент та Виконком були щасливі вітати комісара у будинку європейського футболу та обговорити з нею деталі нещодавнього позитивного комюніке Єврокомісії щодо спорту.

Комюніке, оприлюднене 18 січня, підтримало чотири ключові поняття європейської моделі спорту: відкриті турніри, піраміда змагань за принципом підвищення та пониження в класі, організація спорту на національній базі та фінансова солідарність між аматорським та професіональним спортом.

Також було розглянуте питання стосовно листа ФІФА до Федерації футболу України від 24 січня, в якому йдеться про втручання представників державних органів влади у діяльність національної асоціації. Виконавчий комітет УЄФА підтримав позицію ФІФА, яка повністю відповідає положенням ст. 7 Статуту УЄФА.

Відтак, УЄФА направив листа до ФФУ з вимогою вжити "необхідних конкретних заходів та надати відповідне підтвердження, що ці процеси припинились". Поза всяким сумнівом, дискваліфікація Федерації футболу України призведе, з поміж-іншого, до того, що жодні клуби, які належать до ФФУ, не зможуть брати участь в змаганнях під егідою УЄФА, як і національні збірні України не матимуть права змагатися в турнірах УЄФА.

Більш того, у листі УЄФА до ФФУ говориться: "Виконавчий комітет УЄФА одностайно вирішив, що у разі призупинення членства ФФУ в складі ФІФА проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні було б нерозумним".

Як превентивний захід, УЄФА вирішив у жеребкуванні відбірного турніру молодіжного чемпіонату Європи-2013, що пройде у четвер, 3 лютого, заздалегідь відправити збірну України в групу із шести команд, а не із п'яти. Таким чином, у разі дискваліфікації ФФУ та автоматичного вилучення збірної України з цього турніру календар матчів зазнає мінімальних змін. Аналогічна процедура буде застосована до Боснії та Герцеговини, яка також ризикує припиненням членства у ФІФА .

Тим часом, Виконавчий комітет отримав перелік кандидатів, що візьмуть участь у виборах до Виконкому УЄФА на чотирирічний термін – з 2011 по 2015-й – під час наступного засідання Конгресу УЄФА в Парижі. Повний список кандидатів на сім місць у Виконкомі УЄФА та два місця у Виконкомі ФІФА оприлюднений у медіа-релізі УЄФА No008.

Також було назване місце проведення фіналу Кубку УЄФА з футзалу-2011. МФК "Кайрат" (Алмати) та Федерація футболу Казахстану обрані господарями фінального раунду, що пройде з 28 квітня по 1 травня. Уже вп’яте вирішальний турнір складатиметься з двох півфіналів, матчу за третє місце та фіналу.

Виконавчий комітет також затвердив приєднання семи нових країн до Тренерської конвенції УЄФА - а саме, Андорри, Англії, Грузії, Латвії, Румунії, Іспанії та України. Нарешті, виконкомівці затвердили порядок денний та програму наступного Конгресу УЄФА, що відбудеться в Парижі 22 березня. Наступне засідання Виконавчого комітету УЄФА пройде також у столиці Франції напередодні XXXV Чергового Конгресу, тобто 20 та 21 березня.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: