Яна ШЕМЯКІНА: "Це перша і така довгоочікувана медаль на чемпіонатах світу!"

22 липня 07:41
Переглядів: 353
шемякіна

Олімпійська чемпіонка розповіла про свій бронзовому успіху в Казані.

Yana ShEMYaKINA

Українська шпажистка Яна Шемякіна в неділю ввечері завоювала бронзову медаль в особистих змаганнях на чемпіонаті світу в Казані. У розмові олімпійська чемпіонка-2012 зазначила, що вона трохи засмучена поразкою в півфіналі італійці Роселлі Фьяміньо з різницею в один укол, але водночас і задоволена першою в кар'єрі нагороді світової першості.

- Ви задоволені завоюванням бронзової медалі, чи все-таки хотілося більшого?

- Я засмутилася - бо була в кроці від медалі іншого гатунку, більш цінної. Але, одночасно, і задоволена результатом. Це довгоочікувана медаль. Все-таки ніколи у мене не було нагород на дорослих чемпіонатах світу!

- У чому секрет Фьяміньо, у якої раніше особливих особистих досягнень не було, але вона і вас, олімпійську чемпіонку, у півфіналі пройшла, і у фіналі в іншої - німкені Брити Хайдеманн виграла?

- Вона, в принципі, раніше етапи Кубка світу вигравала, і завжди в національній збірній Італії була присутня. Ну і фортуна в неділю була на її боці. Вона показала рівень свого фехтування, але вважати її непереможною - теж не можна. Фехтування тим і цікаво, що часто трапляється несподівана розв'язка. Просто я десь сама не дотягла, зупинилася в останній момент, коли цього робити не треба було ...

Yana ShEMYaKINA

- На цьому чемпіонаті світу бої у вашому виконанні були не результативними: рахунки 6:4, 9:8 ... Та й півфінальну гру не можна було назвати такою. З чим пов'язана ця обережність?

- Взагалі-то найважче мені було фехтувати проти своєї, Олени Кривицької. Ми один одного дуже добре знаємо, і всі її помилки, мої помилки дуже добре «читаються». Але коли виграла у Олени, зрозуміла, що зможу далі йти.

В цілому чемпіонат світу - відповідальний турнір, тут всі фехтують на дальній дистанції і ніхто нікуди не поспішає. Ось і я намагалася з більш слабкими суперницями не поспішати, «вигравати класом», розумно і тактично підходячи до бою. Головне, в цій ситуації не можна було недооцінювати суперниць. Мені тут, звичайно, говорили: «Ну, японка ... Ну, з Гонконгу ...». Але, насправді, вони до цього обігравали дуже сильних суперниць. Так що в моєму випадку можна було рватися вперед і програти. Але краще - хай і з одним уколом, але виграти.

- Попереду командні змагання з жіночої шпаги. На який результат на них претендуватиме збірна України?

- Ми, швидше за все, в 1/8 будемо фехтувати з командою Італії. Так що я знову зможу зустрітися з Фьяміньо, буду тепер намагатися не допускати тих помилок, які зробила в особистих змаганнях. В цілому хотілося б знову бути з медаллю. А як складеться - Бог покаже.

Нагадаємо, крім Яни Шемякіної на світовій першості-2014 медаль в особистих змаганнях, золоту, завоювала українська шаблістка Ольга Харлан. При цьому, піднявшись у Росії на першу сходинку п'єдесталу пошани, Харлан патріотично виконала український національний гімн.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: