Яна Шемякіна: "Я люблю Україну, я патріотка"

12 вересня 08:35
Переглядів: 364
шемякіна

Фехтувальниця Яна Шемякіна розповіла про свої найближчі плани:

- Як ви можете оцінити свій виступ на ЧС?

- Ви знаєте, якщо чесно, ЧС я вже забула, це вже було місяць-два тому. Я розумію, що мені не вистачило трохи до «срібла» або «золота». Моя помилка була в тому, що я дуже раділа тому, що завоювала медаль, коли потрапила у фінал. Треба було трохи зібратися і виграти наступний бій.

- Як ви оцінюєте в цілому цей сезон?

- Я фехтувала в цьому сезоні дуже добре. Найголовніше - це наступний рік, відбір на Олімпіаду.

- Яким чином він проходитиме?

- В квітня 2015 розпочнуться змагання. Сам відбір триватиме рік, за який треба набрати необхідну кількість очок в міжнародному рейтингу. У фехтуванні дуже важко потрапити на Олімпіаду, навіть складніше, ніж виграти. Якщо навіть ти виграєш ЧС або ЧЄ, тобі не дають автоматично ліцензію. Нам треба добре виступати цілий рік.

- За цей рік ви змінили щось у своєму стилі фехтування?

- Я змінила тактику. Раніше зі мною виходили фехтувати як з «Яною», а тепер, як з олімпійською чемпіонкою. Відчуваю, що всі хочуть виграти у мене, і я сама була такою ж, тому я розумію їх. Мені це теж цікаво, важко, але якщо я це відчуваю, значить, росту в спортивному плані.

- У самих тренуваннях щось змінилося?

- На сьогоднішній день я трохи менше тренуюся, тому що ЧС завершився і я місяць після нього відпочивала. Зараз я приходжу в форму. У фехтуванні головне - фехтувати розумом, а не накачати м'язи або багато бігати. Важливіше тактичні дії.

- Ви самі розробляєте цю тактику або з тренером?

- Я вже спортсмен високого рівня і з тренером тільки раджуся, прислухаюся. Я завжди роблю по-своєму, і якщо не виходить, то вже слухаюсь тренера.

- Що змінилося у вашому житті за останній рік?

- Хочу, щоб все закінчилося в нашій країні. Я люблю Україну, я патріотка. Мені здається, що якщо буде мир, то все у нас буде добре.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: