Ярослав Зубрицький: "Тренер збірної теж повинен бути в ігровому тонусі"

02 вересня 15:00
Переглядів: 825
зубрицький

Друга частина інтерв’ю з головним тренером БК «Львівська Політехніка» Ярославом Зубрицьким.

Перша частина: Ярослав Зубрицький: "Дуже хочеться щоб у Львові була команда Суперліги"

- Ви у Львові, Ліщук у Рівному, Скутельник у Маріуполі – гравці одного покоління. Спілкуєтесь між собою, радитесь?

- Спілкуємось, обговорюємо ситуацію. У всіх проблеми ті ж самі. Скутельнику допомагає місто, бо немає спонсорів. Сергію, я так розумію, теж. Він має сильну підтримку, йому трохи легше. В Рівному всі загорілись ідеєю і все швидко розвивається. Це заслуга Ліщука, який зумів все підняти і мобілізувати.

- Президент федерації «лобіював» рішення виділення коштів на Пали спорту, в тому числі і у Львові. Вже говорили, щодо майбутнього використання Палацу.

- Зі мною ще ніхто не зв’язувався. Важливий внесок зробив Роман Іванців, депутат міської ради. Я так розумію, що Львова не було в планах на субвенцію. І, завдяки його роботі, кошти дали. В принципі він загорівся цим, бо колись займався баскетболом. Хай будують, а там будемо бачити. Нас умови і в палаці спорту «Галичина» влаштовують, але все впирається в кошти.

- Одним з неприємних моментів минулого сезону був матч «Харківських Соколів» та «Кременя», який було визнано договірним. Наскільки актуальна ця проблема і як, на вашу думку, з цим треба боротись?

- Це наша біда. Легкі гроші спокушають гравців. Федерація бореться, дискваліфіковує. Може ці дискваліфікації будуть стримувати гравців від подібних дій. Молоді гравці повинні думати, як вони грають, прогресують та розвиваються, щоб потрапити на вищий рівень і заробляти. Шкода нашого колишнього гравця Микиту Базилєва – був непоганим виконавцем, міг грати і розвиватись. Але це його вибір.

- Чи відомі Вам інші випадки договірних матчів?

‑ Є багато нюансів. Не хочеться це обговорювати. Це біда в нашому спорті. Вона з’явилась через погане фінансування. Якби було хороше фінансування, то людина б сто раз подумала чи ризикувати своєю кар’єрою. Якщо збільшиться фінансування, то стане краще. Не скажу, що ця біда пропаде, але стане меншою.

- Які у вас враження від тренерських курсів, що нещодавно відбулися у Києві?

- Загалом – це плюс для тренерів. Ми приїжджаємо, спілкуємось, нам багато розповідають (щось знаєш, щось нове). Я задоволений, що такі курси пройшли. Потім були іспити, а там хоч не хоч треба готуватись, щось прочитати. Це стимулює розвиватись. Взяв для себе багато корисної інформації.

- Цього року знову мало команд у Суперлізі. Причина – вимоги федерації. Це плюс чи мінус, що остання ставить такі умови?

-  Якщо команда в Суперлізі, то вона має відповідати високому рівню.  Команди не можуть виконати вимоги через одну причину – мале фінансування. Були б гроші – вони все б зробили. «Говерла» хотіла грати, але не знайшла спонсора для нормального існування команди в Суперлізі. А йти в чемпіонат, що б просто бути, не потрібно.

- Чи стала для вас сюрпризом перемога «Черкаських мавп» у минулому чемпіонаті?

‑ На початку «Дніпро» дуже сильно грало. Але Черкаси мали найсильніший і збалансований склад. «Дніпру» завжди трошки не вистачало гравців, плюс травми. Тому «Дніпра» на фінал не вистачило. Думав, що Южний краще зіграє, але не зуміли. «Мавпи» заслужили перше місце і показували добрий баскетбол після Нового року.

 

- Приїзд легіонерів – це один з факторів відновлення чемпіонату і баскетболу?

- Так, один з них. Їх приїзд – хороший показник. Але, на жаль, до нас їдуть гравці середнього рівня. 

- Як оціните появу відео повторів на матчах Суперліги?

‑ Це принесе користь всім: суддя буде впевнений у своїх діях, команди зможуть мати краще рішення у спірних моментах. Головне, щоб матч не перетворився у перегляд відео повторів і це не заважало грі. Я розумію, що можна подивитись 3-4 рази за гру, якщо буде 6-7 переглядів, то це вже погано.

- Чи треба у Вищій лізі обов’язково вводити відео повтори (у залах в яких грають команди Суперліги і Вищої ліги відео повтори будуть в обох колективів)?

- Воно не погано, але не вважаю, що це нагальна потреба. За тих у мов, що будуть в одному залі для двох команд, хай буде. Наразі, це не головне.

- Як оціните шанси збірної в осінніх поєдинках?

‑ Точно буде важко. Ми програли домашні матчі, що значно ускладнює ситуацію. Приїдуть гравці з НБА (Лень і Михайлюк) і це буде набагато цікавіше. Шанси виростуть. Вони – додатковий стимул, як для них (показати себе), так і тих, хто грає в Європі. Підвищать внутрішню конкуренцію.

- Створення другої команди збірної - це плюс?

- Абсолютно. Це додатковий шанс для гравців, що не потрапляють в основну команду, аби проявити себе. Вони їдуть на турніри, тренер може побачити їх у грі, а не тільки на тренуваннях. Я думаю, що 1, 2 чи 3 гравці він може взяти додатково, щоб побачити їх можливості. Тільки плюс.

- Чи повинен у збірній бути окремий тренер, не поєднувати роботу з клубною?

- Якщо графік побудований так, що він може працювати і в збірній і в клубі, то хай працює. А, можливо, і треба, щоб він теж мав постійну практику. Тренер тільки для збірної – це добре, але краще, коли він постійно працює і теж знаходиться в ігровому тонусі.

- Як оціните перспективи Михайлюка в НБА?

- На його позиції в НБА, йому буде дуже важко. Мені сподобалось, як він зіграв літню лігу, я думав, що йому буде важче. Сподіваюсь, що він весь сезон в НБА проведе на такому рівні.

- А Лень…

- Я радий, що він знайшов собі команду і хороший контракт. Він людина, яка працює, хоче грати і хоче довести, на що здатний. Якщо йому будуть більше довіряти, то він зможе заграти краще.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: