Євро-2012: 500 днів до старту

25 січня 12:13
Переглядів: 362
Default Image

Планку в 500 днів до старту європейської футбольної першості 2012 року Україна перетинає із стратегією підготовки і чіткою ясністю щодо всіх об’єктів, що готуються до майбутнього турніру. Найважливіше - будівництво стадіонів та аеропортів, які будуть здані в експлуатацію цього року,  ведеться згідно графіків і проходить на повних потужностях. На цьому наголосив керівник Державної служби молоді і спорту Равіль Сафіуллін під час нинішньої презентації інтерактивного проекту «Євро 2012: 500 днів до чемпіонату» в Брюсселі.

«Сьогодні  відомі дати відкриття ключових об’єктів чемпіонату та їх менеджерський персонал. А головне - визначені управлінські команди стадіонів у Києві та Львові. За насиченістю здачі в експлуатацію єврооб’єктів 2011 увійде в історію як рік оновлення країни, зокрема в частині інфраструктури», - заявив Равіль Сафіуллін.

Він також підкреслив, що минулий, 2010-й, став переломним етапом, насиченим подіями і напруженою працею, коли ми не тільки врятували українське Євро, але й довели свою здатність справитись з усіма завданнями, поставленими перед країною, здійснювати національні мрії. У сухому підсумку року – два нові термінали в «приймаючих» аеропортах Харкова та Борисполя, затверджений «паритетний» календар чемпіонату, і щонайважливіше - повернення в графіки ключових об’єктів Євро. Насправді ж результатів набагато більше. Адже всі українці, не лише нова урядова команда, а й тисячі будівельників, фахівців по всій країні, заради утвердження права працювали на межі героїзму, проявивши патріотизм, характер і ефективну господарську політику.

Тому у 2010-му, на відміну від попередніх років, ми почули чимало компліментів від вищих чиновників УЄФА. Генеральний секретар союзу Джанні Інфантіно назвав вражаючими темпи підготовки української інфраструктури до Євро. Похвалили нову команду операційний директор Мартін Каллен та президент УЄФА Мішель Платіні.

Важливо, що на тлі реальних результатів стартувала іміджева кампанія України: вперше і історії держави ми розкажемо про себе на провідних телеканалах Європи. Вперше в історії країни у 2010-му світ побачив проморолик України до Євро-2012 під назвою «Увімкни Україну».

Презентація підготовки українських об’єктів до Євро-2012 у Брюсселі зосереджена на 2011-му, який є завершальним у підготовці до турніру, і не менш ударним, аніж попередній рік. Україна має не лише завершити спорудження і реконструкцію переважної більшості об’єктів Євро-2012, але й налагодити їхню «життєдіяльність». Починаючи з червня, до здачі в експлуатацію готуються десятки інфраструктурних об’єктів - стадіони, аеропорти, готелі, дороги, тренувальні центри та залізничні вокзали.

За 500 днів до старту чемпіонату Європи з футболу загальна готовність життєво необхідних для Євро об'єктів виросла до 60 відсотків. Таку думку висловив начальник управління, що координує роботу до Євро при Міністерстві регіонального розвитку і будівництва України, Олександр Андрієв. «Головне, що нам практично вдалося надолужити прогаяне і вийти на показники, які дозволяють впоратися з будівництвом основних об'єктів вчасно. Поняття 60%, звісно, умовне, адже деякі стадіони і аеропорти готові й на 90-100%, а, скажімо, ділянка дороги Київ -Житомир, що входить в магістраль державного значення Київ - Чоп, модернізуватиметься цього року», - говорить Андрієв.

Ось топ-список проектів Євро, що будуть здані до кінця 2011 року.

НСК «Олімпійський» (здача в експлуатацію - липень 2011-го) – з місткістю понад 69 тисяч глядачів арена стане однією з найбільших в Європі. Сьогодні на арені готуються до стяжки вантової системи, що утримуватиме покрівлю.

Тренувальна база «Скіф» (липень 2011-го). На стадіоні львівського державного університету фізичної культури збудують закриті і відкриті трибуни для 4 240 глядачів, паркінг, 4-поверховий корпус і відновлять футбольне поле 105х68 м, легкоатлетичну складову.

Львівський стадіон (серпень 2011-го), розрахований на 33 400 місць, відрізнятиметься променадою, яка розподілить потоки відвідувачів між першим і другим ярусами арени. Приміщення для гравців та тренерів, організаторів, прес-центр, VIP-зону, розмістять в 5-поверховому адмінкорпусі.

Нові термінал та ЗПС аеропорту «Донецьк» (вересень - грудень 2011-го). Аеровокзал, площею 51 тисяч кв.м, розрахований на обслуговування міжнародних та внутрішніх рейсів. Гордість Донбасу - нова злітна смуга на 4 км, визначена класом 4F за класифікацією ICAO, яка зможе приймати Boeing 747-400, Airbus A-380, Іл-96-300 – усі найбільші повітряні судна світу, без обмеження їхньої максимальної злітної ваги. Максимальна кількість зльотів-посадок – 36 на годину.

Новий термінал аеропорту «Львів» (жовтень 2011-го) відповідатиме усім вимогам терміналів міжнародних аеропортів з повним комплексом послуг та мінімальними затратами часу на реєстрацію, здачу багажу, проходження митного та прикордонного контролю.  Пропускна здатність становитиме максимум 700 пас. на годину в одну сторону та 1000 у режимі роботи приліт/відліт.

Термінал «D» аеропорту «Бориспіль» (Київ) (листопад 2011-го). Після запуску нового терміналу «F», у «Борисполі» зводять ще більший аеровокзал «D» площею 100 тисяч кв.м, який спеціалізуватиметься виключно на міжнародних рейсах. Термінал стане найбільшим у порту, збільшить конкурентоздатність і розширить можливості ключового аеропорту країни на ринку міжнародних авіаперевезень. Проектна пропускна здатність терміналу «D» - до 3-х тисяч на годину.

Тренувальна база в Тернополі (листопад) стане базою для однієї з команд, яка проводитиме свої поєдинки у Львові. Тут буде футбольне поле розміром 105х68м. Спортивні майданчики поруч зі стадіоном модернізують та накриють, облаштують автостоянку. Накриють всі трибуни, де встановлять нові пластикові сидіння. Приміщення стадіону розширять на шість тисяч кв.м (до 12 750 глядацьких місць), де розмістять спортзали, ресторани, кафе, офіси та магазини.

Готель «Fairmont» (Київ) (листопад-грудень) на вул. Набережно-Хрещатицькій запропонує гостям Євро 258 вишуканих кімнат, з яких 62 номери класу «Люкс». На гостей готелю чекають Президентський та Королівський номери, площею 267 та 286 кв.м. на 8-му та 9-му поверхах готелю.

Друга черга готелю «Victoria» (останній квартал 2011-го) спортивно-розважального готельного комплексу в парковій частині Донецька, додасть до нинішніх активів готель на 24 поверхи, 131 номер: 94 кімнати будуть класу «Business», 30 – «Duplex», 6 –«Люкс», один Президентський номер.

Готель на площі Свободи (грудень 2011 року) – перший п’ятизірковий готель Харкова, що будується «з нуля». На площі в 5238 кв.м зведуть готель на 180 номерів, багатофункціональну залу, фітнес-центр, а також торгівельні й розважальні приміщення.
Об’єкт матиме 11 надземних поверхів та один підземний рівень з паркінгом на 54 місця, площею понад 1,5 тис. кв.м.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: