Йожеф Сабо: "Наші фахівці принижені"

07 лютого 00:31
Переглядів: 613
Default Image

Досить радикальну заяву зробив Йожеф Сабо, один із найбільш авторитетних фахівців українського тренерського цеху. Він вимагає від прем'єр-ліги запровадити ліміт на тренерів-іновемців.

— Чому ви "штурмуєте" прем'єр-лігу з вимогою запровадити ліміт на легіонерів?
— Я вважаю, що в Україні не бракує своїх тренерів. Два роки тому почали запрошувати іноземних арбітрів. Було стільки воєн. І вирішили довірити українцям свисток і прапорець. Перед тим запровадили ліміт на футболістів-легіонерів. Виходить, у футбол грають українці, судять також українці. То, може варто, аби й тренували клуби доморощені фахівці? Розумію, що мені буде важко запровадити ліміт, бо президенти клубів платять гроші. Вони й замовляють музику. Якщо з ними не воювати, то за п'ять років усі тренерські посади дістануться чужим.

— Як вашу ідею сприйняли українські тренери?
— Цілком нормально! Наші фахівці принижені. Президенти клубів спілкуються з ними зневажливо, вони платять їм значно менші гроші, аніж чужоземцям. До того ж іноземцеві чомусь дозволяють купувати сильних футболістів, а нашим тренерам вказують, із ким працювати, і грошей на підсилення не виділяють.

Ось у донецькому "Металурзі" працював болгарин Ніколай Костов, За півтора року він придбав аж 18 новачків! І на якому місці команда?! Другий приклад — "Дніпро". Коли його очолював Володимир Безсонов, керівники клубу купували лише тих гравців, які не підходили "Шахтарю". Прийшов іспанець Хуанде Рамос — і в "Дніпрі" з'являються європейці.

Ми так багато зробили для того, щоб в Україні тренери могли отримувати ліцензію "ПРО", яка уможливлює працю в нашому чемпіонаті й за кордоном. Виходить, ці ліцензії стали простими папірчиками, бо наші фахівці не тренують закордонні клуби. Вони не розкручені на Заході. Як їх можуть запросити у світи, якщо їм не довіряють у рідній країні? Олег Блохін стільки зробив для збірної, а він тепер сидить без роботи. Безробітним лишився Олексій Михайличенко... Це неправильно!

— Може, вони чекають запрошень із-за кордону?
— Так, Блохіна, Михайличенка, Заварова, Безсонова, Баля добре знають на Заході, але теж не запрошують, бо бачать, що навіть удома українських тренерів не поважають... Раджу нашим футбольним багатіям змінити свою точку зору. Інакше у футболі матимемо плачевні наслідки. Наших дітей нікому буде навчити копати м'яч...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: