Юлія ОСТАПЧУК: "У Чемпіонаті України участі не братиму. Головна мета зараз здобути ліцензію"

14 березня 09:01
Переглядів: 176
Default Image

Дворазова чемпіонка Європи, студентка львівського державного університету фізичної культури Юлія ОСТАПЧУК розповіла, як захистила титул.
- Минулого року ви вже здобували золото Чемпіонату Європи. Яка мотивація у вас була цього року – необхідність зберегти титул чи все ж таки поповнити особисту скарбничку?

- На будь-які змагання потрібно їхати за перемогою. Звичайно я їхала, аби перемогти, підтвердити свій титул, дуже хотілося порадувати батьків. Тому дуже хвилювалася, аби не засмутити рідних мені людей, котрі завжди за мене вболівають.

- А якщо порівнювати суперниць, коли було важче?

- Коли перемагаєш в перше, то стільки емоцій, радості, щастя. Через це цього року було важче їхати в психологічному плані, адже від тебе чекають більшого, потрібно захистити титул. А по суперницях, навіть не можу сказати, коли було важче…

- Вас довелось виступати в останній день, коли практично вся команда вже виграла свої медалі. Як вважаєте, коли легше виступати в перший чи в останній день?

- Звичайно, нам з Катею, було дуже важко в цьому плані. Ми три дні ходили, дивилися на дівчат, хвилювалися за них, зустрічалися з суперницями, і природно виникає певне відчуття страху. До того ж дівчата дуже високо підняли планку, тому я дуже хвилювалася аби не бути білою вороною. Тому дійсно вважаю, що в останній день найскладніше виступати.

- У фіналі вам довелось покладатись на кульку, а загалом по життю вам щастить з клінчем?

- Не буду жалітися. Але намагаюся не доводити до клінчів, і брати бал у періоді. Тому, що клінч, це як лотерея, ніколи не відомо, випаде тобі чи суперниці.

- Напередодні ЧЄ налаштовувались конкретно на когось з основних суперниць?

- Так, щоб на когось особисто – ні. Потрібно було в загальному налаштуватися і не хвилюватися. Щоб на килимі стримати хвилювання і боротися.

- Чи задоволені своєю боротьбою, кондицією?

- Боротьбою задоволена. Зараз буду готуватися на перший ліцензійний турнір, буду намагатися підійти до цих змагань в оптимальній кондиції. У Чемпіонаті України участі не братиму. Головна мета зараз здобути ліцензію. В мене є півтора місяці, впевнена, що встигну відновитися.

- Хтось з тих дівчат кого ви пройшли на ЧЄ буде на ліцензійному турнірі у Болгарії?

- Так, звичайно, оскільки це буде європейський ліцензійний турнір. Ймовірно, що будуть внесені якісь корективи, можливо від Росії поїде Волосова, і від шведів інша спортсменка, але в загальному будуть всі ті самі спортсменки.

- Як вважаєте, що завадило вам на Київському турнірі вирвати перемогу у Волосової?

- Мабуть занадто хотіла виграти, і трішечки перегоріла вже на самому турнірі. У Києві я сама допустила певні помилки, а на ЧЄ була більш сконцентрована.

- Скільки собі дозволите відпочити після повернення?

- Відпочити зможу буквально один день, сьогодні приїхала до батьків, в своє рідне місто, оскільки дуже давно тут не була. А завтра вже приступаю до тренувань.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: