Юні вершники зі Львова виборюватимуть першість на чемпіонаті України з виїздки

10 травня 17:23
Переглядів: 231
Кінний спорт

Збірна Львівської області з виїздки вирушає на чемпіонат України серед юнаків, юніорів та дітей у Жашків Черкаської області.

Вихованці ДЮСШ з кінного спорту «Буревісник» та кінноспортивного клубу «Вікторія» позмагаються за чемпіонство на всеукраїнських кінних змаганнях з виїздки, що проходитиме  з 11 по 14 травня у місті Жашків, Черкаської області.

Про це повідомили у Федерації кінного спорту Львівської області.

Як розповіла, директор ДЮСШ з кінного спорту «Буревісник» Оксана Гут, чемпіонат України проходитиме серед юнаків, юніорів і дітей. Загалом від Львівської області у команді поїдуть 13 молодих вершників та коней старших віком 6 років.

Зокрема у групі юніори Львівщину представлятимуть Ковальська Роксолана, Кручак Роксолана.  У групі юнаки – Іванчук Катерина, Жезло Олена, Приходько Анастасія, Опришко Христина. У групі діти – Макарова Анастасія, Кобера Ольга, Данилюк Тетяна, Максимець Анастасія, Маційовська Анастасія, Шумова Софія,  Кручак Марко.

«Хтось краще готовий з дітей до змагань, хтось гірше. Але загалом всі налаштовані на перемогу, їдемо перемогати», - зазначила Оксана Гут.

Додамо, що на всеукраїнські змагання львівські вершники поїхали за підтримки федерації кінного спорту Львівської області.

Довідка: Виїздка (вища школа верхової їзди) — один з видів класичного кінного спорту. Виїздка демонструє гармонійну взаємодію коня та вершника через чіткість виконання певних фігур і вправ, досконалість керування конем. Під час змагань вершник має продемонструвати правильність рухів коня на всіх алюрах. Оцінюється також гармонія рухів коня й посадка вершника. Виїздка включена в програму літніх Олімпійських ігор з 1912, а чемпіонати світу проводяться з 1966 року.

Сучасні змаганнях з виїздки проводяться на абсолютно рівній, прямокутній арені, розміром 60×20 м. Периметр арени оточений низькою огорожею, на якій є 12 позначок-літер, що вказують вершнику де починати рух і де закінчувати, а також де змінювати темп. Змагання розпочинаються виїздом вершника до відміченої центральної лінії і зупинкою для привітання. Кінь повинен стояти на чотирьох ногах не рухаючись. Кінь і вершник повинні продемонструвати завчену на пам'ять серію фігур, відомих як «елементи» (вольт, серпантин, вісімка). В усіх змаганнях кінь повинен продемонструвати наступні алюри: крок, рись і галоп, а також плавні переходи всередині та між ними.

Складність тестів різна для досвідчених вершників, юніорів та дітей. В усіх тестах спортсмени повинні слідувати чітко визначеній програмі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: